Forum Nieśmiałość
[Problem] Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Wersja do druku

+- Forum Nieśmiałość (https://niesmiali.net.pl)
+-- Dział: Mam problem (https://niesmiali.net.pl/forum-mam-problem_55)
+--- Dział: Inne problemy (https://niesmiali.net.pl/forum-inne-problemy_20)
+--- Wątek: [Problem] Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób (/temat-problem-pokonaj-niesmialosc-w-latwy-sposob_713)

Strony: 1 2 3 4 5 6

Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - .m - 12-06-2014

Pokonanie nieśmiałości nie musi być wcale takie trudne. Wszystko jest w naszej głowie, naszej psychice. Wystarczy odpowiednio sobie wszystko poukładać zaczynając od bardzo ważnej (jak nie najważniejszej rzeczy w naszej nieśmiałości) rzeczy: akceptacja siebie a przede wszystkim własnego wyglądu.

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Silent - 12-06-2014

Nie do końca się zgodzę. Nieśmiałość poniekąd określa nasz byt. Z pewnością są pewne uwarunkowania nieśmiałości w genetyce, a ponad to nieśmiałość to nie jest jakaś konkretna blokada tylko nasze życie, wychowanie, środowisko, a także wartości wpajane przez rodzinę od małego etc. W przypadku czegoś wysoce konkretnego mówimy raczej o fobii lub traumie choć i to jest związane z doświadczeniami Oczko

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - mija - 12-06-2014

No ale wyglad to nie wszystko jesli ktos nie akceptuje swoich cech chrakteru.

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Nestor - 12-06-2014

akceptujecie swoje cechy charakteru/wyglad?

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - .m - 12-06-2014

ale ja wymieniłem tylko jedną z przyczyn nieśmiałości Uśmiech

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Silent - 12-06-2014

Its true Język

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Marcelina - 13-06-2014

Akceptacja własnej osoby jest olbrzymim krokiem do pokonania nieśmiałości. Jednym z wielu. Jednak nie zmienimy się całkiem. Większość osób nieśmiałych ma bardzo pozytywną cechę charakteru, empatię emocjonalną i poznawczą. Po co to zmieniać? Uśmiech Określenie ,,pokonanie" nieśmiałości lepiej zastąpić słowem ,,zapanowanie" nad nieśmiałością (tak jak już pisałam w innym temacie).

(12-06-2014, 20:25 PM)Cichy napisał(a): Nieśmiałość poniekąd określa nasz byt.
I tu się w zupełności zgadzam. Uśmiech

(12-06-2014, 21:07 PM)Nestor napisał(a): akceptujecie swoje cechy charakteru/wyglad?
Próbuję akceptować...

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Silent - 13-06-2014

A co Ci się w wyglądzie nie podoba? Poka focię. Ocenim XD

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Marcelina - 13-06-2014

Nie potrzebuję negatywnej krytyki.

RE: Pokonaj nieśmiałość w łatwy sposób - Wotan - 13-06-2014

Pokonanie nieśmiałości nie jest chyba całkowicie możliwe i nie da się tego osiągnąć jednym prostym krokiem. Oczywiście zależy to od charakteru, ale osoby prawdziwie nieśmiałe mają naprawdę ciężko się przemóc. Podczas gdy w jednej sytuacji ośmielimy się coś zrobić w drugiej nieśmiałość może do nas wrócić ze zdwojoną siłą . Akceptacja swojego wyglądu na pewno wzmaga pewność siebie (wydaje mi się, że nie ma dużo osób które akceptowałyby się w 100%) ale nie jest najistotniejsza. Niektórzy bardziej nieśmiali niż ja twierdzili, że są zbyt głupi i to wpędza ich w nieśmiałość. Ale jak zwykle 1000 myśli na sekundę przepływa przez moją głowę i znów wypowiedź słabo skonsolidowana... ale cóż chciałem się wypowiedzieć. Dodam jeszcze, że zarejestrowanie się na tym forum przełamało we mnie jakąś barierę (jedną z wielu), mentalnie czuje się lepiej.