Strona Niesmiali.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej na ten temat w polityce prywatności.
Usuń tę notatkę
Nie blokuj reklam, wspierasz w ten sposób forum Uśmiech

Usuń tę notatkę
Automatyczny player YouTube został wyłączony do czasu aktualizacji.

Usuń tę notatkę
AKTYWACJA KONTA PRZEZ MAILA JUŻ DZIAŁA. PROSIMY O PONOWIENIE WYSŁANIA MAILA AKTYWACYJNEGO!

Usuń tę notatkę
Czat został przeniesiony na dół forum01.03.
#1
[Obrazek: orange_ribbon.png]To nieformalne święto ma na celu propagowanie działań i zachowań uświadamiających istotę i wagę problemu fizycznej lub psychicznej autoagresji. Do jej najczęstszych przejawów należy samookaleczenie jak również prowokowanie lub poddawanie się agresji innych osób. Tego dnia, solidaryzując się z osobami dotkniętymi tym problemem, zakładamy białą wstążkę. Pomarańczową noszą osoby, których ten problem osobiście dotyczy, a biało-pomarańczowe osoby zaangażowane w poprawę sytuacji osób wykazujących autoagresję.
Autoagresja może wynikać z czynników emocjonalnych, depresji, zaburzeń osobowości czy niepowodzeń społecznych. Dotyczy ona osób w różnym wieku, chociaż najczęściej rozpoczyna się już w młodości.


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że 1 marca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autoagresji. W bieżącym roku Fundacja Zobacz… JESTEM chce zwrócić uwagę na ten problem, organizując kampanię Czerwony Pasek. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autoagresji oraz walka ze stereotypizacją i wykluczeniem poprzez profilaktykę zachowań autoagresywnych dzieci i młodzieży..
Autoagresja to działanie, które często ma na celu zredukowanie napięcia emocjonalnego, bywa sposobem na wymierzenie sobie kary, ale jednocześnie stanowi wołanie o pomoc. Jednym z rodzajów autoagresji jest samookaleczanie (najczęściej nacinanie skóry, rzadziej poparzenia czy zadawanie sobie ciosów). W Polsce samouszkodzenia są w dalszym ciągu tematem tabu. Niezbędne są działania profilaktyczne, edukacja i umiejętne reagowanie. Na świecie częstość występowania problemu szacuje się na 4%-21%, a co najmniej 5% osób dokonujących samookaleczeń popełnia w końcu samobójstwo. Według polskich badań z 2013 roku samookalecza się 8% młodzieży w szkołach ponadpodstawowych. Liczba młodych ludzi dokonujących samookaleczeń stale wzrasta.
[Obrazek: edik_kot.gif]
Odpowiedz
  


Skocz do: