Ataki terrorystyczne są zagrożeniem dla normalnego życia
#1
Po ostatnich atakch terrorystycznych na myśl nasuwa się pytanie dlaczego tak jest, że trzech gości tworzy taką masakrę, że Świat aż się lęka? No kurcze, tak nie może być by jakaś grupka idiotów teroryzowała i wybijała ludzi, bo im się tak podoba!
Odpowiedz
#2
To nie do końca jest tak. Mają swoją określoną ideologię, ale problem polega na tym, że skrajnie ją interpretują, co zresztą idealnie widać w obecnej sytuacji we Francji. Paru rysowników zamordowano, zrobiono masakrę tylko dlatego, że nota bene pogwałcili ortodoksyjny sposób "myślenia" muzułmańskich terrorystów.
A świat się lęka głównie tego, czego nie zna. Bo mamy załóżmy trzech gości, którzy się rozsadzają i nie wiadomo, o co chodzi, po co i dlaczego. Świat się lęka, bo nie wie, czego się spodziewać po takich psychopatach, jaki będzie następny krok bossa, czy w ogóle nastąpi, i tak dalej.
Odpowiedz
#3
Tacy ludzie robią zlą reklamę wszystkim muzułmanom. Nawet w Polsce mówi się o zakazie wpuszczania osób tego wyznania do kraju.
Terroryści straszą swoją postawą, są realnym zagrożeniem. Potrafią się posunąć do ostateczności. Są nieprzewidywalni.
Odpowiedz
#4
Muszą permanentny zakaz wpuszczania do Europy wprowadzić bo inaczej będzie coraz gorzej. Tylko oni są głupi żeby zrobić coś takiego -,-
Odpowiedz
#5
Terroryści jak dla mnie to chorzy ludzie poddani dziwnemu "systemowi", którego normalni nigdy nie zrozumieją..
Jak można skrzywdzić drugiego człowieka, a konkretnie to pozbawić życia z powodu wierzeń religijnych, czy politycznych? To czysta manipulacja i przy okazji gra polityczna... :/
I takich ludzi należy się na prawdę obawiać, bo nigdy nie wiadomo co może strzelić im do głowy i czego są w stanie dokonać...
Odpowiedz
#6
Przeprowadziłam ciekawą rozmowę ze swoim znajomym z Maroka. On jest muzułmaninem i spytałam się o jego zdanie na temat sytuacji we Francji. Poniżej umieszczam fragment, otrzymałam pozwolenie na publikację.
[Obrazek: 62N90S.png]

Nie wiem, czemu nie wyświetla pełnego rozmiaru... No cóż, mam nadzieję, że odczytacie, w razie czego napiszę poniżej tłumaczenie
Odpowiedz
#7
Sprawa wygląda niestety tak, że przyczyn problemu jest wiele, jedne wynikają z drugich i pojawiają się następne. Rozmawiałaś z człowiekiem z Maroka, ale warto zwrócić uwagę, że ludzie tam a ludzie tu (Europa, Francja) żyją w innych warunkach. Rządy lewicowe kładą zbyt duży nacisk na tolerancje i opiekę socjalną. Tolerancja mniejszości bardzo często w ostatnich czasach a i coraz częściej jest wykorzystywana przeciwko większości. Muzułmanie wiedzą czego chcą, mają tą determinacje. Są to też w sporej ilości imigranci, ludzie którzy mieli tą odwagę wyruszyć i walczyć o byt dla swoich rodzin. Opieka socjalna w takiej przykładowej Francji sprawiła, że... do tego kraju sprowadza się wiele ubogich rodzin muzułmańskich. Poglądy tych ludzi nierzadko sięgają jedynie takich tematów jak życie codzienne, rodzina (mają wiele dzieci, demografia sprawia, że "Ich" przybywa, a jako takich Europejczyków ubywa).
Ludzie boją się ich, ponieważ nie są oni tylko sami w sobie siłą (niekoniecznie nastawioną wrogo, a na pewno nie w całości) ale też własne rządy społecznie liberalne, gospodarczo socjalne przejaw jakiejkolwiek wrogości wobec obcych wyznań mogą podciągnąć pod jakikolwiek paragraf o braku tolerancji. Jestem wrogiem odbierania wolności w celu wyrównywania opinii na siłę. Stereotypy pomimo, że traktuje je z przymrużeniem oka nie biorą się znikąd. W wolnym społeczeństwie prawo powinno traktować każdego człowieka tak samo, bez względu na stan majątkowy, religie czy pogląd lub opinie w jakiejkolwiek sprawie.
Jeżeli coś jest złe, samo w ten sposób zepchnie się na margines.

To tak po trochu z moich przemyśleń. Nie jestem wrogiem religii.. ale wolność człowieka powinna się kończyć tam gdzie zaczyna się wolność drugiego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości