Chipy identyfikacyjne - czy byście się na to zgodzili?
#1
Wyobraźcie sobie, że macie do wyboru dostać chip identyfikacyjny zamieszczony pod skórą, typu w nadgarstcu, dający możliwość płacenia za zakupy, otwierania drzwi od domu, garażu, samochodu, a zarazem bezpieczeństwo, bo w razie zaginięcia będzie można Was odnaleźć. Czy byście się na to zgodzili? Dlaczego?
Odpowiedz
#2
Nie, jak dla mnie to zbyt duże ryzyko wszelkich nadużyć. Ktoś zhakuje i o każdej godzinie wie gdzie jestem, co robię, ma dostęp do wszystkich informacji o mnie. Wiec zamiast poczucie bezpieczeństwa, było by zagrożenie.
Odpowiedz
#3
Stanowcze NIE. Wiem, że najfajniej byłoby oznaczać nas jak bydło jakieś ale to już wykracza ponad wszelkie granice...
Odpowiedz
#4
(20-11-2016, 19:52 PM)_Magnolia_ napisał(a): a zarazem bezpieczeństwo, bo w razie zaginięcia będzie można Was odnaleźć.

Zaginięcia w jakim sensie? Dorosła osoba raczej się nie zgubi, a jeśli chce zaginąć to nie chce być znaleziona. Chyba że chodzi o uprowadzenie, ale w takim przypadku przestępca też będzie wiedział o tym chipie.
Odpowiedz
#5
No pewnie,że chciałabym... nie ma nic lepszego od bycia zaczipowanym jak krowa.

A tak serio to oczywiście,że nie chciałabym. Mam pod tym względem mam takie samo zdanie jak Lime..
Nie czułabym się z tym bezpiecznie.
Odpowiedz
#6
Zdecydowanie nie. Zbędny gadżet ingerujący w człowieka. Nie zapewni żadnego poczucia bezpieczeństwa a tylko kontrole. Jak sam nie zadbam o swoje bezpieczeństwo to nawet armia pod domem mi nie pomoże.
Odpowiedz
#7
Jedyne czego się obawiam ze względu na takie czipy to to, że mogą wybuchnąć jak samsung s7. Nosimy przy sobie telefony, płacimy kartami, wszędzie jest pełno kamer w miastach. W dzisiejszych czasach i bez czipów jesteśmy śledzeni i kontrolowani. Sam bym sobie nie dał tego zaaplikować, jednak jestem świadom, że i bez tego jesteśmy obserwowani. Zwykłych szaraków nikt nie szuka, ale popatrzcie na jakiegoś zabójcę, jak dzisiaj szybko namierzają go po użyciu karty czy skorzystaniu z telefonu.
A co do krów, to nie są one chipowane tylko kolczykowane Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
(20-11-2016, 20:34 PM)Bułkowski. napisał(a): A co do krów, to nie są one chipowane tylko kolczykowane
https://www.cbdzoe.pl/pds/chip-dla-krowy/ Cwaniak
Odpowiedz
#9
(20-11-2016, 20:19 PM)Dziwny Typ napisał(a): Chyba że chodzi o uprowadzenie, ale w takim przypadku przestępca też będzie wiedział o tym chipie.

Jeżeli noszenie chipa by nie było przymusowe, to trudno, żeby bandyta o tym wiedział.

(20-11-2016, 20:34 PM)Bułkowski. napisał(a): Jedyne czego się obawiam ze względu na takie czipy to to, że mogą wybuchnąć jak samsung s7. Nosimy przy sobie telefony, płacimy kartami, wszędzie jest pełno kamer w miastach. W dzisiejszych czasach i bez czipów jesteśmy śledzeni i kontrolowani. Sam bym sobie nie dał tego zaaplikować, jednak jestem świadom, że i bez tego jesteśmy obserwowani. Zwykłych szaraków nikt nie szuka, ale popatrzcie na jakiegoś zabójcę, jak dzisiaj szybko namierzają go po użyciu karty czy skorzystaniu z telefonu.

Nawiasem mówiąc właśnie dlatego stworzyłam ten temat ze względu na to co jest Cwaniak .
Odpowiedz
#10
(20-11-2016, 20:49 PM)_Magnolia_ napisał(a):
(20-11-2016, 20:19 PM)Dziwny Typ napisał(a): Chyba że chodzi o uprowadzenie, ale w takim przypadku przestępca też będzie wiedział o tym chipie.

Jeżeli noszenie chipa by nie było przymusowe, to trudno, żeby bandyta o tym wiedział.

Wystarczy że będzie wiedział o takiej możliwości, wtedy na pewno sprawdzi. Chyba że to porywacz gamońUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości