Co sądzicie o HIPNOTERAPII ???
#1
Rozmawiałem z bardzo dobrym hipnoterapeutą. Powiedział mi, że moje lęki ( FS ) znikną w ciągu 2 - 4 sesji. Sesja kosztuje 200 zł. Osoba ta wyleczyła z wielu ludzi z różnych fobii i lęków. Czy warto tego spróbować? Naczytałem się na stronach Kościoła, że egzorcyści twierdzą, że to może skutkować nawet opętaniem. Z jednej strony boję się pójść na to, a z drugiej chce być zdrowy. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2
Po pierwsze, skąd wiesz ze jest taki dobry? Znam osobe chorą na depresjne która odwazyla się tego sprobowac i niestety nic z tego nie wyszlo. W opini czesci psychologow hipnoza powoduje nieodwracalne zmiany w mozgu.

Natomiast z drugiej strony wiem Z opowieści ze poprzez hipnoze można zmusić człowieka do wielu różnych rzeczy
Odpowiedz
#3
Po pierwsze hipnoza nie działa na wszystkich. Po drugie są pewne stopnie hipnozy. Nie każdego da się wprowadzić w tak zwaną 'głęboką' hipnozę. Owszem, hipnoza może okazać się skuteczna, ale nie musi. I nie czytaj o jakichś opętaniach czy egzorcyzmach... Bo dopiero od tego można zgłupieć.
Odpowiedz
#4
Hipnoza działa na osoby najbardziej podatne na wpływ innych. A każdy w jakimś stopniu posiada tą cechę,po prostu u niektórych objawia się ona w bardzo minimalny, wręcz niezauważalny sposób i takie osoby najtrudniej zahipnotyzować- czasem po prostu się nie da. Chociaż prawda jest taka, że większość ludzi da się poddać hipnozie- szczególnie osoby z tz. słabszym charakterem.

Leczenie fobii społecznej poprzez hipnozę jest bardzo skuteczne, ponoć to jedna z lepszych metod.
Każda fobia siedzi w głowie, a hipnoza pomaga pozbyć się tego z niej.
Odpowiedz
#5
dużo czytałam że to skuteczne ale nie znam nikogo po takiej terapii
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości