Cytat z książki.
#1
Polubiłam ten temat kiedyś na innych forach i pomyślałam,że można się w to pobawić. 
Wpisujemy cytat ze strony 123 z książki ,którą aktualnie czytamy; podajemy też tytuł i autora.
Jeśli książka ma fajniejszy cytat na innej stronie niż 123 (albo nie ma tylu stron), to można go podać. Uśmiech
Odpowiedz
#2
"Historia Korei" Joanna P. Ruraz
"Ze swiatyni Hwang-yong, niegdyś największej w kraju, na której dziedzińcu stała dziewięciopiętrowa pagoda, symbolizująca plan podboju dziewięciu krain Silla, zostały dziś kamienne fundamenty kolumnady, w tej sytuacji jedynym świadectwem wielkości starego Silla pozostają licznie rozrzucone w okolicy Gyeongju i w samym mieście - przede wszystkim w tzw Parku Kurhanów (gobun gongwon) - imponujacych rozmiarów grobowce"
xD
Odpowiedz
#3
"Upał" Marcin Ciszewski
"Naprawdę myślisz, że Allah jest w tej chwili z tobą? Że widzi, jak się pocisz i sikasz pod siebie? Że ci współczuje? Albo jest tobą rozczarowany? W to wierzysz, prawda? Że twój Bóg jest z tobą w każdym momencie życia, a zwłaszcza wtedy, gdy ci nie idzie. Ale powiem ci: mylisz się. Co gorsza, nie tylko Bóg cię opuścił. Twój szef też cię opuścił. Wyprowadził w pole. Okłamał."
Odpowiedz
#4
Wrzaski kotów, które kochały się lub walczyły w ciemnościach nocy, mówiły nam, że świat jest czystym uczuciem miotającym się pomiędzy stworzeniami, że cierpienie jednookiego syjamczyka niczym się nie różni od cierpienia Lisbonek, a nawet od cierpienia współuczestniczących w tym świecie drzew.
"Samobójczynie" Jeffrey Eugenides
Odpowiedz
#5
- Allah akbar! - dobiegło wołanie z jednego z najwyższych szczytów górskich. "Allah jest wielki". Odpowiedziało mu dziesięć tysięcy głosów. 
- Allah akbar! - odkrzyknęli nabożnie bojownicy, wsłuchając się w echo. Chwaląc Stwórcę, żegnali Sowietów uciekających do domu. Afganistan, cmentarzysko tylu imperiów, pochłonął kolejną ofiarę. 

Terry Hayes 
" Pielgrzym"
Odpowiedz
#6
Reacher poczłapał bez butów do pokoju, w którym leżała na stole teczka Sullivan. Otworzył drzwi na oścież, wbiegł do środka, złapał teczkę i zdążył przytrzymać drzwi, zanim się zatrzasnęły. Następnie ukląkł na korytarzu i otworzył teczkę. Odsunąwszy na bok wszystkie akta i papiery, odszukał klucz do samochodu i schował go do kieszeni spodni. Znalazł też portfel i wyjął z niego wojskową legitymację. Sullivan miała na imię Helen. Schował legitymację do kieszeni koszuli. Wyjął pieniądze i wsadził je do kieszeni spodni. Znalazł długopis, oddarł trójkątny kawałek papieru ze skserowanego formularza i napisał:
Droga Helen, jestem ci winien 30$, Jack Reacher


Lee Child
"Jack Reacher
Nigdy nie wracaj"
Odpowiedz
#7
" ''Dzielny'' ciął fale, bryzgi wody otulały mgiełką dziób statku. Bezchmurne niebo miało nasyconą lazurową barwę, trójkątne łacińskie żagle wydymały się na rejkach. Marynarze głośno powtarzali rozkazy. ''

Robyn Young
''Bractwo''


W sumie cytat jest do niczego, ale książkę zaczęłam dopiero ;D jak będzie coś w niej dobrego to wkleję. To wkleiłam,bo mi się z Kapitamem skojarzyło ;x
Odpowiedz
#8
[Obrazek: PbvYY0.jpg]

[Obrazek: DOKEco.jpg]
Odpowiedz
#9
,,Zastanowilam sie, czy to przypadkiem nie wskazowka, ale wampir juz odszukal zauwazalna sciezke i gestem wskazal, zebym szla za nim. Wkrotce pod nogami zachrzescil piasek, na sciezce pojawily sie kamienie, a ona sama zaczela kluczyc pomiedzy szarymi skalami o ostrych czubkach. Na boku jednej z nich jaskrawa, malachitowa brosza zastygla delikatna jaszczurka o dlugim ogonie. Powoli odwracala glowe, obserwujac nasz ruch. Droge zagrodzily niezbyt wysokie skaly, podobne do rozbitego piorunami pnia. Zatrzymalam sie, a Len podszedl wprost do gladkiej kamiennej sciany, udekorowanej ciemnozielonym bluszczem, rozsunal cienkie pedy i pokazal mi wycieta w kamieniu rune otoczona rombem. Podnioslam do niej reke i natychmiast cofnelam - symbol promieniowal lekkim cieplem.''

Olga Gromyko - Zawod Wiedzma
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości