Czy Europie grozi powrót ultraprawicy?
#1
asdasd
Odpowiedz
#2
(24-05-2017, 09:53 AM)Hewret napisał(a): A na koniec pytanie jest takie: Czy Europie grozi powrót ultraprawicy, czyli siły politycznej dążącej do "oczyszczenia" społeczeństwa z elementów obcych? A tym samym, czy powtórzy się sytuacja holocaustu?

Jak pokazują doświadczenia XX wieku, kryzys gospodarczy, zanik tożsamości narodowej, problemy wewnętrzne, to czynniki sprzyjające pojawianiu się nie tyle tzw "ultraprawicy", co zwykłego szowinizmu. Sama prawica, to wbrew opiniom środowisk lewicowych nic złego. Zamiłowanie do ojczyzny, promowanie tożsamości narodowej, siły i honoru narodu- w tym absolutnie nie ma nic złego. Szowinizm to co innego, szowinizm używa wcześniej wymienionych przeze mnie cech do tego, by likwidować poszczególne grupy społeczne/etniczne. Czy powtórzy się sytuacja holokaustu? Na pewno nie w ciągu najbliższych 10-15 lat. Z tego powodu, że nie ma ludzi, którzy by byli na tyle charyzmatyczni jak np Hitler i objęli przywództwo w danym europejskim kraju, a potem zindoktrynowali społeczeństwo. Ultraprawica jak to nazwałeś, to jedynie małe ruchy, które gdzieś tam sobie podskakują w tłumie, ale realnej siły nie stanowią. Tak naprawdę, to najsilniejszy ruch ultraprawicowy jest obecnie na Ukrainie.
Odpowiedz
#3
A moim skromnym zdaniem gdyby nie prawica to już teraz islamiści zrobili by nam coś o wiele gorszego niż holocaust Język To, że jeszcze do tego nie doszło to zasługa między innymi właśnie prawicy, ale też nie tylko. Nie rozpisuję się tu o ultra prawicy bo w dobie gdzie każdemu mniej poprawnemu politycznie przypisuje się wszelkie faszyzmy, rasizmy, nazizmy i jeszcze nie wiadomo jakie ksenofobie to jest to nieco śliski temat, a ja raczej specjalistą tutaj nie jestem. Drugi powód to to, że nie tylko ta taka skrajna prawica "chroni" nas przed pseudo uchodźcami. Po tych kłamstewkach jakie zafundowało nam Pje ŁO to mam nadzieję, że pożegnali się z władzą w Polsce na ładnych kilka, kilkanaście pokoleń bo jak ci krętacze, co oszuści i manipulanci dojdą ponownie do władzy to będziem mieć większy szariat w Polsce niż w Niemczech...
Odpowiedz
#4
Moim zdaniem straszenie prawicą w obliczu realnego zagrożenia z kompletnie innej strony jest absurdem Wywracanie oczami
Odpowiedz
#5
(24-05-2017, 19:15 PM)Lara Croft napisał(a): Moim zdaniem straszenie prawicą w obliczu realnego zagrożenia z kompletnie innej strony jest absurdem Wywracanie oczami

100 % racji, ale warto dodać, że Hewretowi raczej chodziło o coś innego niż straszenie prawicą choć ktoś mógłby tak to odebrać po nazwie tematu Duży uśmiech
Odpowiedz
#6
Nie straszę prawicą, to raczej obecnej polityki UE powinniśmy się obawiać.

Bo właśnie, TACY (link) ludzie mogą być wśród Nas.
Odpowiedz
#7
Aha okej, bo myślałam, że piszesz z perspektywy "rozumiem, że jest się na co wkurzać, bo polityka UE jest szalona, ale czy to może doprowadzić do jeszcze większej katastrofy, jaką będzie dojście do władzy ultraprawicy" .

Odpowiadając na pytanie o dojście do władzy ultraprawicy, uważam, że jest to niemożliwe. Zachód czeka już raczej bierna agonia niż jakikolwiek opór, już nie mówiąc o oporze ultraprawicowym. Ludzie mają mentalność tak przeżartą polityczną poprawnością, że dadzą się prędzej zabić, niż przyznać, że jest jakikolwiek problem z imigrantami.
Odpowiedz
#8
Ludziom w dupach się poprzewracało poprzez lata względnego pokoju. Przyjdzie wojna i wszystko się ustabilizuje
Odpowiedz
#9
Papcio Bułcio przed wojną nas uchroni Szczerbol
Odpowiedz
#10
Ale nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że hitleryzm to był ruch, który równie dobrze można sytuować na skrajnej lewicy.
Co wyróżnia prawicę, ogólnie rzecz biorąc: szacunek dla tradycji (Hitler pogardliwie odnosił się np. do byłego cesarza Wilhelma), dla religii (księża w Oświęcimiu), dla zastanych struktur społecznych (Hitler nawet profesorów posyłał do więzień jak byli nieprawomyślni). Poza tym prawica popiera wolny rynek, a Niemcy hitlerowskie działały odwrotnie - państwo dyrygowało gospodarką.

A współcześnie - pojęcie skrajnej prawicy bardzo się poszerzyło. Na Zachodzie zatriumfował totalny liberalizm i nihilizm. A przede wszystkim konsumpcjonizm. Ludzie oddaliby wszystko, byle im pozwolono w spokoju kupować i konsumować.

Osobiście chciałbym u władzy takiej partii która realizowałaby dwa cele - nie przeszkadzałaby mi w zarabianiu i robieniu biznesu oraz blokowałaby napływ takich "socjalobiorców" jak imigranci z Afryki, tym bardizej w sytuacji, gdy imigrują do nas Ukraińcy, którzy rzeczywiście chcą pracować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości