Czy Ziemia jest płaska?
#1
Kiedyś dobre 2 lata temu...byłem nad morzem i kolega zapytał mnie dlaczego łódka która była widoczna 20 minut temu nagle zniknęła no to odpowiedziałem że jest za horyzontem to dał mi lornetkę i ku mojemu zdziwieniu łódkę widziałem a w sumie nie powinienem widzieć, wytłumaczyłem to łamaniem się światła. A ostatnio poruszyłem temat przy piwku i ku mojemu zaskoczeniu jeden kolega to powiedział, że nie wierzy w kulistość Ziemi i jednoczesny obrót a wytłumaczył mi to w ten sposób, że jeżeli Ziemia jest kulą  obraca się  to woda pod wpływem prędkości powinna wlać się na ląd. A jak broniłem się argumentami o grawitacji i przyciąganiu ziemskim usłyszałem, że w takim razie rzeki powinny stać w miejscu  O matko oki więc mówię mu, że przecież woda musi znaleźć ujście a poza tym broniąc kulistości i wgl przykładu z dupy mówię o tym, że rzeka płynie z punktu wyżej usytuowanego do niżej. a tu taka bomba...to woda z równika powinna przelać się na Antarktydę gdyż równik jest wyżej O matko jeżeli Ziemia jest elipsą. Doszedłem do wniosku, że za dużo wypił i skończyłem temat.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat. Uważacie, że w szkołach kłamią? Ja uważam, że nie bo po co mieliby to niby robić?

Ale swoją drogą np. podobno satelity krążą wokół nas a w sumie nigdy ich nie ma na tle księżyca...w sumie może są za małe by je widzieć. Ale też nie spotkałem się ze zdjęciem z satelitą w tle Uśmiech
#2
Kolega raczej był słaby z historii, fizyki i geografii. Uśmiech
#3
To wy nie wierzycie, że Ziemia jest płaska, ma kształt dysku i leżąc na grzbietach czterech słoni, stojących na wielkim żółwiu płynie w przestrzeni kosmicznej? Duży uśmiech

Natknąłem się kiedyś na fajny argument przemawiający za kulistością Ziemi. Mianowicie, rysując ogromny trójkąt na powierzchni planety i sumując kąty, otrzymamy liczbę większą niż 180 st.
#4
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Luis jest nowym wcieleniem @Eve Szczęśliwy
#5
(28-12-2016, 18:34 PM)_Damian_ napisał(a): Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Luis jest nowym wcieleniem @Eve Szczęśliwy

Luis zadaje specyficzne pytania, ale chyba nie jest trollem Język
Chyba Duży uśmiech
#6
(28-12-2016, 18:47 PM)Trebron napisał(a): Luis zadaje specyficzne pytania, ale chyba nie jest trollem Język
Chyba Duży uśmiech

Specyficzne, ale też mocno przypominają pytania Eve Oczko   Ale nie żebym mu pod spódnicę zaglądał, tak tylko rzuciłem Szczęśliwy
#7
A może kolega za dużo naczytał się o islamie?
#8
"A ostatnio poruszyłem temat przy piwku i ku mojemu zaskoczeniu jeden kolega to powiedział, że nie wierzy w kulistość Ziemi i jednoczesny obrót a wytłumaczył mi to w ten sposób, że jeżeli Ziemia jest kulą obraca się to woda pod wpływem prędkości powinna wlać się na ląd."
Cóż, jeśli kolega stoi w autobusie, a autobus jedzie ze stałą prędkością to coś mu się dzieje? Duży uśmiech Dopiero gdy autobus przyhamuje lub przyspieszy to kolega straci równowagę. Tak samo i z Ziemią Duży uśmiech Gdyby istniała siła, która jest w stanie zatrzymać ruch obrotowy naszej planety to najzwyczajniej w świecie woda z oceanów i mórz wylałaby się jak pomidorowa z talerza zrobiona z rosołu z wczoraj.
A tak poza tym to chcę Cię uświadomić że masz kolege trolla xD
#9
Mi Luis bardziej przypomina trollującego Mansura O matko

Co do tematu - nad tym to się nigdy nie zastanawiałam,bo mnie to akurat mało interesowało Język Zostańmy jednak przy kulistości Duży uśmiech
#10
Miło mi czytać, że jestem trollem. Chciałem po prostu poruszyć taki temat ale najwidoczniej na tym forum pisanie nie jest wskazane.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości