Czy są zawody, które wzbudzają Wam szacunek?
#1
Jakie i dlaczego.
Odpowiedz
#2
Pewnie to zabrzmi nietypowo, słysząc ten cały jad i nagonkę w mediach w stronę tego zawodu ale szanuję zawód nauczyciela (i nie, sam nie jestem nauczycielem). Poza tym szanuję naukowców i wszelkiego rodzaju pracowników naukowych, których praca jest twórcza a nie odtwórcza. W szczególności z dziedzin ścisłych jak matematyka, chemia, fizyka i ich pochodne.
Odpowiedz
#3
Bardzo szanuję lekarzy, bo w tym zawodzie trzeba mieć naprawdę silną psychikę i ogromną wiedzę, pielęgniarki, bo jest to również ciężka praca i współczuję im niskiego wynagrodzenia, dietetyków xD z doktoratem (a niestety teraz dietetykiem można zostać nawet po dwudniowym kursie...).
Odpowiedz
#4
Zaden z zawodow nie wzbudza we mnie jakiegos ogromnego szacunku, nie chce cenic ludzi za to jaki wybrali zawod-raczej za to,jak ta prace wykonuja. Szacunek nalezy sie tym,ktorzy robia,co do nich nalezy mimo debilnej placy, ciezkich warunkow itd. Wszytkim tym,ktorzy maja pod gorke a jednak walcza.
Niestety poznalam w zyciu zbyt wielu ludzi z tzw. szanowanych zawodow (lekarze,prawnicy, profesorowie) ,ktorzy okazywali sie zwyklymi bucami, z gory patrzacymi na kazdego kto byl "ponizej" ich poziomu (wg nich): jak dla mnie wiecej mowi o czlowieku to, jak sie odnosi do innych niz to jak wiele zarabia i jak wielkim zespolem kieruje. Autorytety upadly niestety. To wielka sztuka byc "na gorze" i nie zapomniec jak to jest "tam na dole".
Odpowiedz
#5
Dokładnie, zgadzam się z tym, co napisała Rari. To nie zawód wzbudza we mnie szacunek, lecz dana osoba i jej podejście do wykonywanego zawodu. Co z tego, że ktoś jest lekarzem, skoro został nim wyłącznie dla pieniędzy i pewnej pracy oraz przedmiotowo traktuje ludzi? Ocenianie innych pod względem wykonywanego zawodu to zwykłe szufladkowanie. Cenię ludzi, którzy wykonują swoją pracę zgodnie z etyką i faktycznie są dobrzy w tym, co robią. Oczko
Odpowiedz
#6
Mam to samo zdanie co poprzednicy. Jednak jak tak pomyślę... to zawsze podziwiałam chirurgów.
Odpowiedz
#7
Inżynier - szacun, nic nie musi i mu za to jeszcze płacą Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
(18-11-2016, 14:49 PM)Mansur napisał(a): Inżynier - szacun, nic nie musi i mu za to jeszcze płacą Duży uśmiech

Dobry żart Uśmiech
Odpowiedz
#9
(18-11-2016, 16:47 PM)Dziwny Typ napisał(a):
(18-11-2016, 14:49 PM)Mansur napisał(a): Inżynier - szacun, nic nie musi i mu za to jeszcze płacą Duży uśmiech

Dobry żart Uśmiech

To nie żart Duży uśmiech
Odpowiedz
#10
Weterynarz. W internecie można znaleźć mnóstwo filmów ze zwierzętami, które zostały skatowane, porzucone, były na skraju śmierci. Często w takim stanie, że trudno na nie patrzeć, a łzy same napływają do oczu. Są jednak ludzie, którzy tym zwierzętom darują nowe, szczęśliwe życie i takim osobom należy się ogromny szacunek, tym bardziej, że robią to nieraz za darmo, bezinteresownie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości