Czym kierujecie się przy wyborze oferty pracy
#1
Dzień dobry, 

Szukanie pracy do łatwych zadań nie należy, czas poświęcamy często na analizy ofert pracy tak by w tłumie propozycji odnaleźć tą która będzie dla nas idealna...ale no właśnie pod jakim kątem idealna? Jak szukacie pracy to na co zwracanie szczególną uwagę? Na zarobki? Na możliwość rozwoju zawodowego? Ścieżkę awansów?
Odpowiedz
#2
Kieruję się wyobraźnią. Jeśli wyobrażam sobie siebie wykonującego daną czynność jest ok, a jeśli nie to odpada xD
Możliwość rozwoju czy awans to są dla mnie sprawy trochę abstrakcyjne, najpierw przede wszystkim muszę się zorientować czy dana praca mi pasuje, jaka jest atmosfera czy szef nie jest jakiś nie powiem kto, a jak poczuję że wszystko jest ok i popracuje jakiś czas i np już nie jestem na umowie terminowej tylko bezterminowej, to dopiero zaczynam się zastanawiać czy może jakiś awans, co dalej itp.
Odpowiedz
#3
0. Czy nadaję się do takiej pracy. Jeśli tak, to:


1. zarobki
2. czy to zwykły, normalny etat, mogą być 2 zmiany, muszą być wolne weekendy
3. odległość od miejsca zamieszkania
Odpowiedz
#4
Zarobki są ważne, ale z perspektywy czasu nie znaczą tak wiele. Owszem, biorę je pod uwagę, ale ważniejsze są dla mnie kontakty i to, czego dany zawód może mnie nauczyć. Można kłaść tory w Skandynawii za 10.000 zł miesięcznie (widziałem ostatnio taką ofertę pracy w urzędzie), ale czy to kogoś czegoś nauczy? Po dziesięciu latach ta osoba będzie po prostu umiała kłaść tory i możliwe, że zdrowie nie pozwoli jej na kontynuowanie tej pracy. Można pójść natomiast do gorzej płatnej pracy, która zagwarantuje nam rozwój osobisty i  znajomości, a po 10 latach będziemy mieli umiejętności niezbędne do założenia własnego biznesu lub wybicia się.
Ważny jest dla mnie wiek emerytalny. Obecne realia nie są zadowalające, lecz istnieją zawody, w których na stan spoczynku można odejść po 25 latach pracy otrzymując emeryturę w wysokości 75% ostatniej pensji i nawet sobie dorabiać jeśli zajdzie taka potrzeba.
Odpowiedz
#5
Ja patrzę na możliwość rozwoju zawodowego, bo to jest dla mnie ważne. Prace moge zmienić w każdej chwili ale nie bardzo chce zaczynać od początku. Patrzę też czy zarobki są stałe czy rosną wraz z biegiem czasu. Atmosfera też jest dla mnie ważna, ale z doświadczenia wiem, że jak przyjdzie co do czego to jest chu....
Odpowiedz
#6
Atmosfera i zainteresowania też mają ogromny wpływ, bo jak będziesz się męczył w robocie to żadna pensja Cię nie usatysfakcjonuje.
Odpowiedz
#7
Jakbym miała dostęp do posad gwarantujących rozwój osobisty, to oczywiście patrzyłabym na niego w pierwszej kolejności. Ale ponieważ nie mam, wszystkie roboty, na jakie mam perspektywy, to bezperspektywiczny chłam, to patrzę w pierwszej kolejności na stawkę.
Odpowiedz
#8
(23-08-2016, 12:29 PM)Snufkin napisał(a): Można kłaść tory w Skandynawii za 10.000 zł miesięcznie (widziałem ostatnio taką ofertę pracy w urzędzie), ale czy to kogoś czegoś nauczy?

GDZIE MOGĘ TO ZNALEŹĆ?! Skandynawskie kraje są piękne... Nie wiem jak te 10k przekłada się na życie tam, ale poważnie rozważam zmianę branży ^^'


Jeśli o mnie chodzi, zwracam uwagę przede wszystkim na realizację swoich pasji - z tym, że ja się "przypiąłem" do jednej branży i trzymam się jej za wszelką cenę. 
Na zarobki jako takie nie zwracam uwagi, ale ich poziom jest dla mnie wyznacznikiem tego, czy pracodawca jest poważny i czy ma do mnie szacunek. 
Przykład z ubiegłego tygodnia: 
Pretendująca do miana "czołowych" agencja reklamowa, rzuca mi 12 zł netto/za 1 tekst. Jednocześnie dostałem trzy strony A4 słów i sformułowań, których w tekstach nie wolno mi używać. 
Najwyraźniej uznali składne pisanie za prostą czynność, która pozwala na napisanie w godzinę 2-3 tekstów...
Odpowiedz
#9
Atmosfera. Odległość.
Odpowiedz
#10
Przede wszystkim wynagrodzenie i rodzaj wykonywanej pracy. Odległość nie gra u mnie ważnej roli. Sam dojeżdżam do pracy 25km, choć mogę pracować na miejscu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fałszywe oferty pracy .m 3 2,928 04-08-2014, 14:58 PM
Ostatni post: Silent

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości