Drzemki 90 minutowe
#1
Hej,

stosujecie drzemki w ciągu dnia? poprawiają Waszą koncentrację?
Odpowiedz
#2
Ja zazwyczaj 15to minutowe, daje mi to zapas na 3-4 godziny po pracy, bo w ciągu dnia to raz w roku może mi się zdarzy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Ja niestety coraz częściej...
Odpowiedz
#4
Ja lubię robić sobie drzemkę, ale nie za długo bo wtedy jestem jeszcze bardziej zmęczona Duży uśmiech
Odpowiedz
#5
No właśnie podobno takie 20 minutowe dają kopa energetycznego.
Odpowiedz
#6
To zależy. W moim przypadku jest tak (ciężko to wywołać na życzenie), że muszę zawiesić się między płytkim snem a głębokim. Innymi słowy muszę już być w trakcie głębokiego zasypiania, ale jeszcze nie zdążyć. Trwa to właśnie zwykle około 20 minut, ale zdarza się 10-15 lub nawet 30 w zależności od stopnia zmęczenia itd. Jeżeli natomiast usnę zbyt płytko to nie zadzieje się nic istotnego, a zbyt głęboko to po prostu wstanę zmęczony. Istotnym jest właśnie takie tracenie kontaktu z otoczeniem jeszcze przed fazą snu głębokiego. W tym własnie momencie muszę się szybko obudzić aby dostać tego kopniaka energetycznego. Rzecz o tyle fajna, że zmęczenie nagle znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i to na dosyć długo. Wada - trudność osiągnięcia. Wybudzenie musi nastąpić w idealnym momencie pomiędzy fazami snu.
Odpowiedz
#7
Ja mam coś takiego, że tak jakbym drzemał, spał czujnie, że mógłbym się pozbierać w 30 sekund. Jest jeszcze taka teoria, że dobrze jest przed taką drzemką wypić kilka łyków kawy, która podobno zaczyna działać właśnie po 15tu minutach, ale ja różnicy raczej chyba nie zauważyłem.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
No właśnie najważniejsze jest nie wpaść w ten głęboki sen bo wówczas wstajemy i wyglądamy jak zoombie. Nie kontaktujemy i jest jeszcze gorzej. Ja tak mam jak walne drzemkę gdzieś około godziny. Zauważyłem, że taka 10-20 minut daje mi dobrego kopa. Ale zastanawiają mnie te 90 minutowe. Podobno wystarczy kilka takich w ciągu doby i spać nie trzeba Duży uśmiech
Odpowiedz
#9
Ty uważaj bo jeszcze OOBE Ci z tego wyjdzie xD
Odpowiedz
#10
Zdarzy mi się czasem drzemka 20-30min, ale to jak trzeba podładować baterie, bo szkoda mi dnia Szczęśliwy

A i z drzemką wiąże się śmieszna sytuacja. W czasach liceum po szkole zrobiłem sobie taką właśnie drzemkę. Po 25min obudziłem się i jakby nigdy nic wziąłem plecak założyłem kurtkę i lecę do drzwi. Gdyby mnie matka nie zatrzymała to bym poleciał do szkoły o godzinie 18:45 Szczerbol Była ulga, że jednak już wolne po szkole ale to tej pory nie mam pojęcia czemu tak się zachowałem, może się do końca nie wybudziłem haha.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości