Erasmus czyli studiowanie przez jakiś czas w innym kraju.
#1
Co myślicie o Erasmusie? Czy warto wyjeżdżać do innego kraju na kilka miesięcy lub na rok czasu? A może wyjechaliście? Jeżeli tak, opowiadajcie Uśmiech.
Odpowiedz
#2
To świetny projekt by móc zacząć swoje życie w nowym lepszym miejscu. Osobiście jestem za i bardzo chciałbym po tym programie zostać w Finlandii. Podobno pracodawcy patrzą na to. Jedynie trzeba mieć dużo samozaparcia.
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z Liskiem. To wspaniała rzecz. Sam bym pewnie nie skorzystał bo za cienki bolek jestem, ale idea super. Bolesne jest jednak to, że jak to się mówi co kraj to obyczaj i prawo nie jest w pełni uregulowane w związku z takim trybem kształcenia (mówiąc rzecz jasna ogólnie o studiowaniu poza ojczyzną). Nie zawsze bowiem jest tak, że zagraniczne tytuły są uznawane wszędzie. :S
Odpowiedz
#4
Znam dziewczynę, która była na wymianie, nie jestem tylko pewna, czy akurat z Erasmusa.
Same plusy od tego czasu miała.
Moim zdaniem taki wyjazd dobrze robi studentom.
Odpowiedz
#5
Gdy patrzę na ten cały Erasmus, to raczej dla osób spokojnych nie odpowiada zupełnie, ale najbardziej odpowiada imprezowiczom i kochających być w towarzystwie. Wiadomo, na papierze będzie napisane, że było się za granicą i podczas szukania pracy będą na to mile patrzeć. Ostatnio wyczytałam, że dzięki Erasmusowi, gdy wróci się do Polski, to w ciągu 6 miesięcy większość studentów znajduje pracę.
Odpowiedz
#6
a mój znajomy patrzy na to w innej perspektywie na takie wyjazdy (głównie chodzi o jakieś wyższe urzędowe studia,ambasada itp). Że ludzie biorą za granicę a potem powracają by szpiegować np Polskę Język Może nie chodzi o erasmusa ale na dniach ambasady proponowali takie coś podobne.
Odpowiedz
#7
Ale mowa jest o Erasmusie, a nie o innych wyjazdach...
Odpowiedz
#8
A wkurzę dziś Wilczastą bo podciągnę ten temat i to offtopem xD

Naali chodź pójdziemy na ambasadorów RP w Finlandii xD Wyobrażasz sobie? Życie wśród Finów na ich ziemi, praca z polskimi dyplomatami, mnóstwo kasy i immunitet dyplomatyczny xD Nasze mienie byłoby chronione przez ich rząd xD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości