Film Idealny | Ulubione Filmy
#1
Wideo 
Jak myślicie, co determinuje film idealny, zdaniem wielu filmem najbliżej perfekcji jest "Citizen Kane", acz dawno nie spotkałem kogoś, kto by się dobrze bawił ten film oglądając (bądź chociaż go lubił, nawet przy pełnym jego zrozumieniu). Który film jest dla was najbliższy idealnemu (ulubiony) ?
Odpowiedz
#2
Może problem leży w tym, że akurat ten film nie powstał dla zapewnienia dobrej zabawy? Język
Rzeczywiście gdzie by nie zajrzeć do literatury przedmiotowej, "Obywatel Kane" podawany jest jako największe arcydzieło w światowej kinematografii. 
To pewnie kwestia różnicy między tym, co twierdzą widzowie, a na czym skupiają się krytycy. 

Jeśli o mnie chodzi, za wzór wskazałbym film "Synekdocha, Nowy Jork" Charliego Kaufmana. Uwielbiam.
Odpowiedz
#3
Z ciekawości: Co definiuje film idealny ? Dla mnie Forrest Gump. Przerysowane, ale prawdziwe. Czy zatem to nie jest sprawa indywidualna ?
Odpowiedz
#4
Zapewne wiele osób słyszało, a może nawet i oglądało Ben Hur (1959).  Stary dobry film z pokaźną sumą Oscarów na koncie. Zdobył aż 11 statuetek. Czyż nie jest to idealny film? 
Odpowiedz
#5
Ciężko jest wyznaczyć jeden konkretny film i jego cechy, bo każdy jest inny i inne jego części można uznać za dobre, albo co najmniej urokliwe. Np. mam sporo ulubionych filmów i wiele z nich jest z kilku różnych gatunków, typu familijny, dramat, komedia Duży uśmiech
Odpowiedz
#6
(25-10-2016, 01:27 AM)bezBrody napisał(a): Z ciekawości: Co definiuje film idealny ? Dla mnie Forrest Gump. Przerysowane, ale prawdziwe. Czy zatem to nie jest sprawa indywidualna ?

Skupiasz się na szczególe - przerysowanie to tylko jedna z form wyrazu. Taki tam środek stylistyczny. Ciężko za pomocą takich cech, wyznaczy najlepszy film, bo to bardzo indywidualne. 
Ale zawsze można wyznaczyć jakieś konkrety, które posiadają wszystkie filmy: fabuła, gra aktorska, praca kamery, montaż, udźwiękowienie, reżyseria - wtedy jest materiał do porównań Oczko

(25-10-2016, 09:42 AM)Kapitam128 napisał(a): Zapewne wiele osób słyszało, a może nawet i oglądało Ben Hur (1959).  Stary dobry film z pokaźną sumą Oscarów na koncie. Zdobył aż 11 statuetek. Czyż nie jest to idealny film? 

Jeśli ktoś ma ochotę na ponad 3,5 godziny religijnej opowiastki ^^
Tyle samo statuetek zdobył "Powrót króla", który nie jest wcale aż tak wybitny - mimo tego nie zastanawiałbym się, który film wybrać Oczko
Odpowiedz
#7
Moim ulubionym jest Podziemny krąg, Zielona mila w sumie też, uwielbiam również Leona zawodowca i Edwarda Nożycorękiego, w sumie to nie da się wybrać jednego, mam jeszcze kilkanaście ulubionych Uśmiech
Odpowiedz
#8
Moje "dziesiątki" na filmwebie, to:

-Forest Gump
-Życie jest piękne
-Nietykalni
-Dwunastu gniewnych ludzi
-Zielona mila
-300
-Matrix
-Trylogia Władcy Pierścieni
-Sin City - Miasto grzechu
Odpowiedz
#9
Mój ulubiony film to ,,Mumia'' z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz.Uważam ten film za ulubiony dlatego,że wszystko w tym filmie jest według mnie świetnie wywarzone.Począwszy od świetnego humoru,postaci oraz ich relacji,dialogów,efektów,klimatu czy soundtracku.Wszystkie te elementy są tak świetnie wywarzone,że daje nam to idealny film przygodowy.Mógłbym cytować każdy dialog i scenę z tego filmu.Widać,że reżyser wiedział jak chce przedstawić widzowi film i widać,że miał naprawdę pomysł.
Odpowiedz
#10
(04-12-2016, 13:21 PM)Logan napisał(a): Moje "dziesiątki" na filmwebie, to:

-Forest Gump
-Życie jest piękne
-Nietykalni
-Dwunastu gniewnych ludzi
-Zielona mila
-300
-Matrix
-Trylogia Władcy Pierścieni
-Sin City - Miasto grzechu

"Życie jest piękne" - płaczę za każdym razem jak to oglądam :Uśmiech
Jeden z najpiękniejszych filmów o miłości przezwyciężającej nawet największe zło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości