Geocaching - zabawa w poszukiwanie skarbów
#1
Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu ukrytych skrzynek przy pomocy odbiornika GPS. 
 Na telefon pobiera się odpowiednia aplikację, która pokazuje umiejscowienie skrytki na mapie.  Nadrzędną ideą zabawy jest zachęcenie uczestników do odwiedzania ciekawych, czasem zapomnianych miejsc. Atrakcyjnych pod względem historycznym, przyrodniczym, kulturalnym itp. 

Słyszeliście? Ktoś może próbował grać? 
Odpowiedz
#2
Ja o tym slyszalam. Ale jakoś nigdy nie próbowałam w to grać Oczko
Odpowiedz
#3
Też o tym słyszałem. Podobno bardzo wciągająca Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
Ciekawe to, tylko obawiam się że słabo gps pokazuje, że ciężko skrzyneczkę będzie znaleźć. Bo jak patrzę w mojej okolicy to tak do 50m jest błąd lokalizacji. Pozatym, leżę już sobie, a gps pokazuje że biegam po podwórku u sąsiada

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Nigdy nie miałam problemów tego typu. Zazwyczaj to była różnica max 5 m. Jest bardzo wciągająca. Potrafiłam spędzić kilka godzin biegając po mieście, lesie, górach. Niektóre skrzynki wymagają więcej wysiłku, obliczeń, sprawności fizycznej. Odpowiadała mi taka rozrywka, można się bawić w pojedynkę Uśmiech
Odpowiedz
#6
A na czym to w ogóle polega? Szczerbol
Odpowiedz
#7
Apke sobie musisz zainstalować

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
I co dalej? heh Ona pokazuje jakieś ukryte skarby? Duży uśmiech
Odpowiedz
#9
Niby ciekawe miejsca, te w mojej okolicy to np historyczne, dalej już nie patrzyłem, ale myślę że fajna zabawa, lubię poznawać ciekawe miejsca z fajmym klimatem. W Krk jest np kamieniołom Liban, jest tam zapuszczony cmentarz żydowski, w ogóle klimat jak na filmie sci-fi.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
(15-01-2020, 22:01 PM)Silent napisał(a): I co dalej? heh Ona pokazuje jakieś ukryte skarby? Duży uśmiech

Instalujesz aplikację (polecam c:geo), uruchamiasz w niej mapę i szukasz. Jest wiele typów skrzynek do nalezienia. Najwięcej jest tradycyjnych, które zazwyczaj nie zajmują dużo czasu. Niektóre z nich mają doskonałe maskowania. Jedna jest kamieniem, inna ślimakiem. Istnieją też bardziej czasochłonne okazy. Najlepiej zapamiętałam taką, która wymagała wystukania alfabetem Morse'a określonego tekstu. Nie wszystkie skrzynki i wskazywane miejsca są ciekawe.  Miałam trudne początki, bo nie znalazłam kilku skrzynek, ale nie poddałam się. Wciągnęło mnie to na kilka lat.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości