Grafika do mojego kanału.
#1
Zna ktoś sie na tworzeniu grafiki a konkretnie muszę stworzyć grafikę na kanał Youtube,nazwa to Mr.Shy,zalecana rozdzielczość to 2560x1440,plik nie może przekroczyć 2mb.Jeżeli komuś będzie się nudziło lub ma jakiś ciekawy pomysł to może zrobić to za mnie.Pomóże ktoś?
Odpowiedz
#2
Myślę, że 1090x 530 w zupełności wystarczy ^^
Odpowiedz
#3
Na tło kanału Youtube to jest zalecana rozdzielczość.
Odpowiedz
#4
"Rząd nas kradnie" xD xD xD O jaaaaa xD

Mario zacznę od najlepszego. Masz jaja z tytanu bo nie da się inaczej tego ująć. Głęboki szacun, że potrafisz takie vlogi kręcić i jestem pełen uznania, że wychodzi Ci to dosyć tak swobodnie i że tak to ujmę czytelnie. Na powagę ja bym się tak nie odważył Oczko Ale teraz czas przejść do krytyki, ale oczywiście konstruktywnej i takiej, która mam nadzieję tylko Ci pomoże by się doskonalić. Więc po 1 - nazwa kanału. Chyba nie muszę mówić, że nie byłeś pierwszym kto użył tej nazwy i że trzeba przekopywać się przez youtube by dotrzeć do Twojego kanału. Przez to, że ciężko znaleźć to mało ludzi tam zaglądać będzie. 2 to chyba najważniejsze - nie powtarzaj się tak xD Ja wiem, że nagrywanie vloga jest mega stresujące i jeszcze do tego robisz to bez jakiś większych przygotowań by być naturalnym, ale powinieneś ułożyć sobie w głowie taki mały plan o czym będziesz mówił i starać się na nim skoncentrować nieco by to był jakiś logiczny ciąg, no i nie odbiegaj za bardzo od tematu przez Ciebie prowadzonego bo raz, że sam możesz się pogubić a dwa widz czuje się zdezorientowany jak wprowadzasz jakiś wątek a za chwilę mówisz, że to nieistotne po czym wprowadzasz kolejny i znów mówisz, że nie istotne (a na koniec "co ja pierdolę?" xD), mówię tu głownie o vlogach dotyczących Stegny bo pozostałych jeszcze nie widziałem ale zaraz straty nadrobię Oczko No i wreszcie po 3 jeśli poruszasz jakiś trudny temat i boisz się, że ktoś za dużo prawdy usłyszy w tym temacie to próbuj ująć to w jakieś słowa obiegowe albo nie podejmować wcale bo to, że odwracasz się i nikogo za Tobą nie ma to nie znaczy, że ten ktoś nie obejrzy sobie filmu na youtubie, który sam wrzucasz xD (tak było widać te nerwowe oglądanie się czy nikt nie podsłuchuje i ta chwila milczenia jak pani z wózkiem szła w tle xD). Nie zmienia to faktu, że Cię podziwiam bo ja to w ogóle dzióbka otworzyć przy kamerze bym nie potrafił w dodatku go pokazując Język Dziś nawet myślałem nad nagraniem takiego małego vloga podczas swej pracy oczywiście bez pokazywania twarzy, ale głosu jakoś też nie chciało mi się rozsławiać na nasze forumowisko i uznałem, że to bez sensu, z resztą nie miałem czasu i dobrego pomysłu.
Odpowiedz
#5
Dzięki.Póki co zaczynam i z czasem nauczę się wszystkiego,wiem że jest sporo rzeczy których muszę się nauczyć by mnie zauważono.A jak oceniasz jakoś dzwieku i obrazu,jest ok?
Odpowiedz
#6
Dobrze jest też wizualnie wypaść w miarę, grafika do poprawy, czyli logo profesjonalne a banalne, by łatwo trafiało w oko (pomarańcz jest teraz na topie wychwytywanym kolorem i czarny), do tego na motyw youtube wrzucić logotyp na białym tle (ważne wektory, nie rastry, choć w neta puszczają 150px, to nic nie zaszkodzi 350 jak do druku), intro ważne, ale max 6 sekund i pasująca muzyka nocopyright, bo ludzie nie lubią czekać (ogólnie jakieś sound effects mile wskazane, muzyka barwi wizje, darmowych na licencji creative commons jest pełno), dużo cięć, ale takich perfidnych, typ mieszczyński. Dźwięk w miarę, lecz obraz, musi być w 1080p i macro, jak nie kamerka to telefon, niżej kadr by Ciebie widać było ale mniej więcej na wprost, fajna fryzura albo czapka, podrasowanie kontrastu, filmlook filtr, filmy montuj w sony vegas, prosty, banalny. Podczas rozmów rób coś, gestykuluj, rekwizyty, musisz być inny niż wszyscy. Jeśli chodzi o przejścia- nic, w vlogach w tym chodzi o naturalizm. Pamiętaj, liczy się pozycjonowanie, nie tylko stron internetowych ale i dobry tag i temat na youtube, słaba nazwa i miniaturka- nikt nie włączy, zachęcająca grafika nie amatorska i dobra nazwa- każdy wejdzie choć na kilka minut filmu, i tematyka, określ ją, przykładowo "moje 5 minut" i wtedy nagrywasz 5 minut vlog o danym temacie, kolejno skróty "m5m" i temat, i jak Cichy mówił jeden temat a mało odbiegania od niego, oczywiście możesz wtrącić jakiś żart czy offtop ale nie możesz się w nim zgubić. Obracania od kamery tylko w przypadku pokazania widowni celu, a nie niepokój. Traktuj to Mario jako wskazówki a nie krytykę, bo gdybyś był perfekcyjnie przygotowany od razu- byłoby nudno. Oczko
Odpowiedz
#7
Wiadomo że na początku żaden kanał nie był idealny,jest co poprawiać ale jak na początki jest ok.Kamerę mam w FHD,narazie było 720p bo mam słaby upload u siebie i musiałbym od Taty z domu wysyłać pliki.Jak widzisz ten filmik to czysty spontan,zacząłem i skończyłem,bez cięć.Co do obróbki,montażu mam dobry program AVS Video Editor i umię go dobrze obsługiwać więc co do jakiegoś montażu nie ma żadnego problemu,trochę w tym siedzę i znam się na tym.Intro trzeba zrobić,musi być krótkie i treściwe,jakaś muzykę Creative Commons i będzie git.Trzeba zmienić logo aby było bardziej rozpoznawalne,póki co nazwy kanału mie mogę zmienić,bo za dużo kombinowaćem i muszę odczekać 3 miesiące.Wiem że muszę robić masę cięć i poprawić ogólną jakość produkcji.Postaram się z czasem to wszystko wdrożyć w kanał Uśmiech
Odpowiedz
#8
Nazwy kanału nie zmienisz, jak nie chcesz zmieniać konta, więc zostaje, logo mogę Ci podrasować jeśli będziesz chciał, bo pracuję w agencji reklamowej i robię to na co dzień jak i logotyp, nie musisz zmieniać od razu. Zainstaluj Sony Vegas trial choćby nawet, będziesz widzieć kolosalne przejście i milion możliwości więcej. Fakt upload neta jest podstawą. Intro też mogę się pobawić w adobe after effects, jak i widzisz w mojej stopce animacja tekstu była właśnie w tym programie, a gif ma kilka kB w rozdzielczości 1080p. Zaś jeśli chodzi o vegasa, pracuję w nim od 2007 roku więc jeśli będziesz mieć pytania odpowiem.
Odpowiedz
#9
Vegas jest ok,bawiłem się nim trochę ale wydaję mi się że mój program jest bardzo dobry jak nie lepszy,prosty w obsłudze a jednocześnie ma dużą możliwość edycji wideo szybko konwertuje pliki i nie mam z nim żadnych problemów.Jak chcesz to nad logiem możesz pomyśleć albo nawet je zrobić jeśli chcesz.A nad intrem jeszcze pomyślę,wiem że musi być ale bardziej lubie montaż niż tworzenie tego typu rzeczy.
Odpowiedz
#10
Mario wybawicielu nudy, pobawię się z logiem i systematycznie będę słać efekty, a intro? Czysta animacja, vlog wymaga 2d, bez zbędnej zabawy w animacje 3d w cinema 4d czy 3ds max, także ona i tak jest dłuższym etapem, bo ruchome Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości