Gry planszowe
#1
Czy są wśród nas fani gier planszowych?
Jeśli tak to w co gracie najczęściej? I dlaczego? Jakie gry polecicie?
Odpowiedz
#2
Fan to za duże słowo, ale gram czasem, głównie te najpopularniejsze typu Dixit, Tajniacy, Taboo, Splendor, Osadnicy z Catanu, Ego, Kolejka, Wsiąść do pociągu, Hanabi i masa innych, nieco bardziej rozbudowanych, długo by wymieniać Uśmiech Lubię zarówno te w których liczy się rywalizacja jak i te w których trzeba współpracować by osiągnąć wspólny cel. Zasadniczo planszówki to jeden z najlepszych sposobów poznawania ciekawych ludzi, mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że dla osób nieśmiałych, fobicznych najlepszy Uśmiech
Odpowiedz
#3
Super lubię grać w sabotażystę xD
chociaż tego raczej do planszówki nie można zaliczyć...

Osadnicy z Catanu? I no Dixit też jest spoko, szczególnie z dużą ilością osób! >:D
Odpowiedz
#4
grałam kiedyś w scrabble z facetem, to bardzo ciekawa gra planszowa Zawstydzony
Odpowiedz
#5
Czasem lubię pograć w gry planszowe. W czasie kwarantanny dużo graliśmy w domu w 6. bierze, aż mi się znudziła ta gra Duży uśmiech Niedawno wypróbowaliśmy Prezencik, też nawet fajne. Tak właściwie to bardziej karcianki, no ale trudno. A w Dixita to by ktoś chciał online pograć? Jest dostępny tryb turowy, tak że można się zastanowić i w wolnej chwili wykonać swój ruch. Pisemnie się wszystko odbywa.
Odpowiedz
#6
Grałam w Dixit z bratem i byłam zauroczoną grą. Niestety, na krótko. Dość szybko poznałam wszystkie karty i rozgrywane partie nie były już tak atrakcyjne skojarzeniowo. Trzeba nieustannie zaopatrywać się w dodatki. Na stanie mam Munchkina i 5 sekund. Przyjemnie się spędza czas na aktywnościach niewymagających prądu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości