Idziemy za tym, co mówią media
#1
Każdy pogląd, który mamy bierze się z doświadczenia lub z informacji posiadanej z jakiegoś źródła.
Każdy wie, że media kształtują nasze rozumowanie. Mają ogromny wplyw na nasze poglądy.
Często musimy iśc "na skróty" w naszym myśleniu, gdyz o wszystkim nie dałoby rady myślec czy też nie da rady wiedzieć wszystkiego.

Weźmy za przykład stosunek do pewnych słów. Niektóre kojarzą się pozytywnie, inne - negatywnie.

Teraz weźmy za przykład stosunek do partii politycznych i do polityków - jeśli któraś partia ma media, niezależnie od swoich działań jest źle odbierana.
W obecnym układzie dziwi mnie np. poparcie dla PO - tyle lat rządzili - wiemy, jak to robili, wielu Polaków jest niezadowolonych, wielu musiało opuścić kraj, wymiar sprawiedliwości kuleje, a mimo to niektorym to się podoba. Albo inaczej - nie podoba się, ale mimo wszystko widzą w mediach polityków PO, którzy nawzajem siebie popierają. I stąd poparcie.

Zastanawiające jest, że niewiele osób przemyśli, na kogo ma zagłososwać.
Odpowiedz
#2
Czuję, że muszę tu napisać bo sam sprowokowałem dyskusję na ten temat. Zgadzam się z tym, że media kreują w dużym stopniu wizerunek i mają wpływ na wynik wyborów, ale tylko wśród tych, którzy polityką interesują się minimalnie. Największym wrogiem polityków jest teraz internet bo ciężko w nim manipulować faktami.

Des, chyba lubisz być oszukiwana skoro ciągle im ufasz i chcesz ich wybrać. No offence Język
Cieszy mnie to, że PO jest nisko w sondażach i Polacy przejrzeli w końcu na oczy Uśmiech
Odpowiedz
#3
Wolę rządy moherów i kościoła czy niezrównoważonego Korwina niż bandy złodziei, oszustów, sprzedawczyków i aferzystów.
Odpowiedz
#4
(06-09-2015, 11:45 AM)Des.. napisał(a): Zauważyłam,że wyborcy za bardzo nastawiają się na konkretną partię (mówię również w jakimś stopniu o sobie), bo zamiast się dzielić powinniśmy być razem. Kraj jest jeden, wszyscy jesteśmy braćmi. To jest nawet śmieszne ,że my spośród niczego mamy wybrać coś i przy tym kłócić się właściwie o nic.
A wiesz skąd się to bierze? Samo PO straszy PISem. 4 lata temu im się jeszcze udało. W tym roku straszenie PISem już nie działa.


Dziel i rządź Uśmiech
Odpowiedz
#5
PO i PiS wywodzą się z jednego środowiska, z jednej partii. W obu tych partiach jest mniej więcej po tyle samo oszustów i krętaczy, nie mam co do tego wątpliwości.
Odpowiedz
#6
Wybór miedzy PO, a PIS to żaden wybór. Niestety tylko te dwie partie liczą się w Polsce... Smutny Wiadomo, że wszędzie są oszuści, ale nie wszyscy rządzili 8 lat i do swoich sukcesów mogą zaliczyć podnoszenie podatków, grabież OFE tylko po to żeby utrzymać się przy władzy czy kilkadziesiąt afer w których nikt nie poniósł konsekwencji.
Tak na dzień dzisiejszy wyglądają rządy PO-PSL. Potrafi ktoś z głowy napisać jakąś dobrą rzecz, którą PO z PSL zrobiło?
Odpowiedz
#7
W całej dyskusji popieram...

...Trebrona. Spójrzcie chociażby na skład obu partii i jak on się przez lata zmieniał. Jedni do drugich przechodzą... Pozostawiam to do autorefleksji bowiem Des i Boy zbyt spolityzowali wedle mej opinii tą dyskusję, która de facto czemu innemu służy, a Asia jedynie podała przykład. Wypowiedzi Des i Boya są najlepszym dowodem na przepraszam za słowo <ale staram się nazywać rzeczy po imieniu> "medialne pranie mózgu" tak właśnie to działa. Oboje się zgadzają, że te wszystkie partie są chu... warte <tak działa ich rozum> ale oboje próbóją sobie coś udowadniać tocząc krucjatę poglądową <wpływ mediów>...
Odpowiedz
#8
Nie twierdze, że mówienie tu o polityce jest złe. Właśnie po to Asia takim przykładem zarzuciła, ale nie skupiałbym tego tematu wyłącznie wokół polityki, która ma inne działy na tym forum, a Asia podjęła ciekawy aspekt, którego nie warto jakoś zaduszać tą polityką w mej ocenie. A ja faktycznie nie głosuję, choć zrobiłem jeden wyjątek i tu będziesz się śmiać ze mnie bo zagłosowałem <a jakże> na Kukitza w pierwszej turze ostatnich wyborów. Tak ja też niekiedy ulegam wpływowemu "medialnemu praniu mózgów" ale tutaj do oddania głosu zachęciło mnie też duże poparcie, gdyby było mniejsze raczej nie pofatygowałbym się do lokalu zwłaszcza, że padał deszcz wtedy Oczko Na obecnego prezydenta korciło mnie by zagłosować, było ładne słonko i miał poparcie, ale ostatecznie nie chciało mi się iść do lokalu. Sam pracowałem w innym, znacznie oddalonym. W całym moim głosowaniu jednak nie chodziło tyle by wybrać kogoś co pozbyć się Shoguna. To były pierwsze państwowe wybory w jakich zabrałem głos Oczko
Odpowiedz
#9
Oczywiście, że media mają ogromny wpływ na odbiorcę, a samych technik wpływu mediów na społeczeństwo jest tyle i są one tak przemyślane, że często nawet najbardziej świadomy odbiorca może się pogubić w odróżnieniu prawdy od fikcji (i tu od razu egzamin z medioznawstwa mi się przypominaOczko).
Ja już od ok. 2 lat nie oglądam wiadomości, unikam w ogóle telewizji i wszelkich mediów informacyjnych. Dzięki temu ominęła mnie całkowicie afera gender i nie wiem nic o najnowszym nabytku kolekcjonera drogich zegarków. O naprawdę najważniejszych rzeczach ze świata dowiem się i tak np. od moich bliskich, a sama wyszukuję i selekcjonuję w Internecie jedynie treści, które mnie interesują. I wiecie co? Dobrze mi z tym Uśmiech
Odpowiedz
#10
Nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka. Na pewno są tak zwani 'wyznawcy' PO i PiS, którzy trzymają się wybranych mediów i dadzą sobie rękę uciąć za konkretną partię. Np jest wyznawca PiSu który ogląda TV Trwam, słucha Radia Maryja i często kupuje Gazetę Polską, jak i jest wyznawca PO, który zagląda tylko na onet, ogląda tvn24 i czyta często Gazetę Wyborczą. Ba i tu nawet nie chodzi o to, że wykonuje te dane czynności, tylko że bezgranicznie wierzy we wszystko co jest tam napisane/powiedziane. Pewna część społeczeństwa jest bardziej podatna na manipulacje a inna mniej. Myślę, że jednak większą część elektoratu PO i PiS stanowią osoby, które po prostu utożsamiają się bardziej z programem/sposobem rządzenia/konkretnymi osobami w partii, a mniej jest tak zwanego 'twardego elektoratu'. Media w Polsce są niestety w dużej mierze podzielone na dwa obozy, ale ludzie powinni mieć swój własny rozum i swoje własne zdanie na każdy temat, a nie wierzyć ślepo we wszystko co im się powie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości