Jak podejmować decyzje?
#1
Jak u Was wygląda podejmowanie decyzji w jakieś sprawie. Często się wahacie i rozmyślacie różne jakieś warianty czy podejmujecie decyzje impulsowo pod wpływem chwili?
Odpowiedz
#2
...
Odpowiedz
#3
Ja mam podobnie ^^
Odpowiedz
#4
No ja właśnie też a chce się pozbyć tej blokady.
Odpowiedz
#5
Ja kiedyś podejmowałam decyzje szybko i sprawnie. Z czasem zaczęłam być coraz mniej efektywna w decydowaniu - wpadłam w nawyk zbyt intensywnego rozważania, planowania, rozkładania banalnych decyzji na czynniki pierwsze - wskutek tego miałam mnóstwo czynników do ogarnięcia, a analiza robiła się bardzo mętna i niewiele rozjaśniająca Język w końcu musiałam podjąć decyzję i wybierałam koniec końców pierwsze lepsze, bo ten proces decyzyjny nie był w ogóle efektywny. Aż kiedyś przeczytałam w jakiejś gazetce artykuł, którego ideą przewodnią było w skrócie, że perfekcjonizm jest raczej zbędny - że często zamiast najdoskonalszego, wydumanego rozwiązania, wystarczą najzupełniej te po prostu DZIAŁAJĄCE. Hmmm zabrzmiałam tu banalnie, a idea tego artykułu była naprawdę niezła, mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi mimo, że tak dobrze tego nie opisałam Język po prostu że nieraz wystarczy wybrać kilka podstawowych czynników i zrobić uproszczony model decyzyjny zamiast brnąć po uszy w mnożących się w nieskończoność czynników, bo i tak to będzie zwykle nieefektywne Uśmiech
Odpowiedz
#6
W kwestiach finansowych wszystko analizuje. Jaki kupić telewizor, kuchenkę, lodówkę, odkurzacz, czajnik, części do kompa czy coś z audio, nawet kabelki czy to audio czy wideo, z jedzenia już mniej, choć odżywki białkowe itp. suplementy również... na to wszystko szukam opinii w internecie Oczko Najlepiej jakby były testy choć im (bo czasem są opłacane) i tak wierzę z reguły mniej niż opiniom użytkowników na forach internetowych. Aha i jak forum internetowe niepewne to o nim też szukam opinii, zazwyczaj... na innych forach internetowych ;P

Tam gdzie mogę niewiele stracić, zdaje się na własny rozum, mądrość, oczytanie, dopiero na samym końcu na intuicję. Ale zazwyczaj analizuję, nawet największą pierdołę co mnie często przytłacza. Staram się tego troszeczkę oduczyć. Wyobraźcie sobie jakim koszmarem jest dla mnie analiza zachowań... kobiet ;P Przecież ono wymyka się wszelkim logicznym regułom ;P Parę razy byłem na randkach z bardzo młodymi kobietami, nastolatkami. Nawet jeśli randka była bardzo udana i ona dobrze się bawiła, to ja za cholerę nie mogłem wyczaić dlaczego, co robię właściwie, co powinno mi wejść w nawyk, co warto zapamiętać na przyszłe randki by były równie udane. A te młode kobiety to esencja impulsywności, spontaniczności, albo raczej chaosu Oczko Jak ktoś czytał książki Crichtona "Park Jurajski" i "Zaginiony świat" (zaznaczam, książki, bo filmy to bajki dla dzieci), to tam praktycznie 50% treści to jest omawianie teorii chaosu Oczko Spontaniczność i chaos to oczywiście dwie różne rzeczy, ale dla takiego poukładanego, logicznie aż do bólu myślącego faceta jak ja, są w swoich zewnętrznych mechanizmach bardzo zbliżone.
Odpowiedz
#7
Cytat:Wyobraźcie sobie jakim koszmarem jest dla mnie analiza zachowań... kobiet ;P

Mam dla Ciebie akuratny filmik o tych całych pua - srua "nauczycielach podrywu" i mentalności jaką wszczepiają w biednych nieradzących sobie z kobietami chłopców Duży uśmiech

"... i pamiętać, że odpowiednie słowa uruchomią odpowiednie odruchy. Gdyż wszystkie kobiety są takie same (...) gdyż jak już mówiłem, kobieta to tylko kłębek odruchów na twoje akcje"

Odpowiedz
#8
Widziałem już wszystkie te filmiki. Dla mnie są nieaktualne bo ja nie podrywam na kilogramy tylko szukam żony. Szukam kobiety takiej z jaką bezstresowo spędzę resztę życia. Dlatego fajnie by było jednak mieć o czym porozmawiać i czerpać z tego przyjemność, a nie tylko się pieścić i całować.
Odpowiedz
#9
Ten filmik, który podałam, był satyrą na tych wszystkich pua- srua Oczko
Odpowiedz
#10
Spotkałem na swojej drodze człowieka, który nawet układanie narzędzi analizował. Dla niego proste rozwiązania były nieefektywne a wręcz powodowały komplikacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości