Jak to jest mieć myśli automatyczne? ( WAŻNE )
#1
Też cierpię na FS, ale jestem w połowie wyleczony. Zachowań zabezpieczających już nie stosuję. Lęk w kontaktach społecznych to 30% . Głównym objawem jest to, że mnie zatyka i trudno mi mówić, czasami się jąkam.

Nie jestem w stanie wyłapywać myśli automatycznych. Wg Richardsa ( pierwszy wyleczony z FS, który opracował własną terapię na FS) dla niektórych wyłapywanie tych myśli auto. jest bardzo trudno - gdzieś tak przeczytałem.

Czy możecie mi dokładnie ze szczegółami opisać jak wyglądają te myśli, czy pojawiają się najpierw a potem lęk, a może razem? Ile trwają ( cały czas siedzą w głowie przy ekspozycji ). Po prostu jak to wygląda. Byłbym bardzo wdzięczny.
Odpowiedz
#2
wydaje mi sie ze za duzo analizujesz
Odpowiedz
#3
'Jak to jest mieć myśli automatyczne?' Każdy je ma. Jak czuję głód to myślę sobie 'zjadłbym coś'. Nestor ma racje, nie warto analizować za dużo.
Odpowiedz
#4
(25-01-2016, 20:39 PM)Trebron napisał(a): 'Jak to jest mieć myśli automatyczne?' Każdy je ma. Jak czuję głód to myślę sobie 'zjadłbym coś'. Nestor ma racje, nie warto analizować za dużo.

Ale ja chodzę na terapię behawioralną i muszę te myśli wyłapywać po to aby je zwalczać racjonalnymi. Na tym polega terapia. Psychoterapeuta mi tak kazał, a ja mu mówię, że nie mam tych myśli bo nic nie myślę. Podobno one przelatują przez głowę i powodują lęk, tylko nie wiem czy te myśli są cały czas np. rozmawiam z obcą osobą i wyst. lęk na poziomie 60% to te myśli siedzą cały czas czy utrzymuję tylko przez 1s tzn. przelecą przez głowę i znikają, a lęk się utrzymuje. Ile jest tych myśli? Poradźcie mi co mam robić? Jak je wyłapywać? Opiszcie mi to dokładnie. PROSZĘ!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wyłapywać myśli automatyczne ( zniekształcenia poznawcze )? Pain28 16 4,519 20-01-2016, 22:10 PM
Ostatni post: BlackJack
  Jak pokonać zniekształcenia poznawcze ( myśli automatyczne )? Pain28 1 1,307 20-01-2016, 14:32 PM
Ostatni post: Trebron

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości