Jak zaufać drugiej osobie?
#1
Nie potrafię zaufać drugiej osobie, pomimo tego, że ma dobre chęci. Wciąż myślę, że ona mnie oszukuje, mówi coś innego i myśli coś innego, dąży do tego, aby mnie zniszczyć/zranić. Nie mogę zaufać innym, nie wierzę w żadne ich słowo.
Odpowiedz
#2
Musi byc jakas teho przyczyna. Np. Zawod na innej waznej dla Ciebie osobie
Odpowiedz
#3
Mam dokładnie ten sam problem. Nie umiem zaufać innym, boję się wchodzić w bliskie relacje z drugim człowiekiem, bo boję się, że ktoś mnie zrani, odrzuci, itp...
Dla ludzi z zewnątrz często wygląda to, tak jakbym lubiła samotność i sama ją wybierała - w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Po prostu się boję.
Jaka jest na to rada? Chyba jedyna słuszna, to zmienić nastawienie. Pomyśl, że druga osoba też może czuć się w podobny sposób jak Ty - chce, żebyś jej zaufała i nie ma wobec Ciebie złych intencji. Wiem. To trudne, ale warto próbować.
Odpowiedz
#4
Bardzo ważna jest szczera rozmowa przy spotkaniu, warto dac komus wskazówki a ten kto zrozumie poczeka postara się ale też oczekuje wzajemności, często zakładamy z góry i dlatego czujemy się samotni, też boję się zaufać po tym co przeszedłem w życiu
Odpowiedz
#5
A jak już zacznę ufać to wariuje ;/
Odpowiedz
#6
@Kamila413 dlaczego?
Odpowiedz
#7
(02-08-2015, 22:19 PM)Kamila413 napisał(a): A jak już zacznę ufać to wariuje ;/

Strach przed tym jak już zaufasz że to wykorzysta i znowu będziesz cierpieć, doskonale znam to uczucie
Odpowiedz
#8
(02-08-2015, 22:53 PM)Trancetraffic napisał(a):
(02-08-2015, 22:19 PM)Kamila413 napisał(a): A jak już zacznę ufać to wariuje ;/

Strach przed tym jak już zaufasz że to wykorzysta i znowu będziesz cierpieć, doskonale znam to uczucie

Mansur jeśli chodzi Ci o to dlaczego wariuje to Trancetraffic ma racje, właśnie o to mi chodzi. Nienawidzę cierpienia a jeszcze bardziej tego, że znowu zawiodę się na kimś, dlatego nie ufam, nawet wtedy kiedy bardzo tego chce.
Odpowiedz
#9
Ja jakoś zaufałem tej dziewczynie,Ona mi i wiem że mogę powiedzieć jej wszystko i Ona zostawi to tylko dla siebie.Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć,nie każdemu można ufać.Za każdym razem gdy osoba której ufaliśmy i wyjawi komuś nasz sekret,to za każdym następnym razem będzie trudniej komuś zaufać.Mnie tak naprawdę prócz może 5osób nikt dobrze nie zna i dlatego wszystkie moje tajemnice są ciągle utajnione,ja wolę ufać mniejszej grupie osób i z nimi się trzymać.
Odpowiedz
#10
@Mario12 cieszę się, że Ci się udało... Niestety, ja tak nie potrafię, bo tak naprawdę nie wiemy co ta osoba myśli.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak zaufać ludziom Shaken 14 5,004 05-02-2015, 09:05 AM
Ostatni post: Scrooge

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości