Jak zwiększyć bezpieczeństwo?
#1
Chodzi o bezpieczeństwo lokalne.
Macie pomysły, co można by zrobić, by ludzie w otoczeniu czuli się bezpieczniej?
Odpowiedz
#2
Czyli jak wytępić chuligaństwo. Uśmiech Powiem Ci, że jestem zwolennikiem systemu, w którym bezpieczeństwo lokalne jest fundamentem.
Odpowiedz
#3
(17-06-2015, 20:07 PM)Asia napisał(a): Chodzi o bezpieczeństwo lokalne.
Macie pomysły, co można by zrobić, by ludzie w otoczeniu czuli się bezpieczniej?
Skłaniam się ku surowemu traktowaniu chuligańskich wybryków już na starcie, ponieważ młodzi "próbują", ile mogą zdziałać w granicach bezkarności.

Szybko zauważą, że nie opłaci się tak po prostu chuliganić i zmienią zabawę na jakiś sport, ewentualnie przeniosą swoje destruktywne fascynacje na matę, czy na ring, a tam już nie będzie starego dziadka, którego będzie można tłuc bezkarnie po głowie, a jeśli jeszcze trafią na sifu z poprawnie wykształconym sumieniem, wówczas szybko wylecą, z opinią osób z problemami.

Jestem za obozami wychowawczymi (poprawczaki) , które będą kładły silny nacisk na pracę fizyczną dla pożytku publicznego.

Odechce im się grandzić.
Odpowiedz
#4
A jak np. grupka ludzi mogłaby wpłynać na bezpieczeństwo lokalne?
Chodzi np. o to, czy mogłyby wymyślić jakieś działanie, aby to zrobić.
Jakiś rodzaj informacji?
Czy coś innego?
Odpowiedz
#5
Chuligaństwo to całościowo wina złego wychowania, na wsi nikt nocą hałasować nie będzie bo sąsiad przejdzie się do sąsiada i się skończy, w mieście tego nie ma, jest większa anonimowość stąd akty wandalizmu czy chuligaństwa, złe jest też prawo karne które nie jest skrojone na miarę wyzwań a zdaje się faworyzować przestępce miast wspierać poszkodowanego. Co można zrobić? przede wszystkim wychowywać młodych ludzi odpowiednio z czym jest coraz gorzej według mnie, zmienić prawo i być bardziej solidarnym w społeczności, nie przechodzić obojętnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości