Jaki antywirus na smartfona?
#1
Jaki jest najlepszy antywirus na smartfona?
Odpowiedz
#2
Po co, przecież to Linux (chyba)? Nie spotkałem się nigdy z wirusami na Andku, a mam w domu kilka smartfonów i tablet na tym OS. Czasami trafiam, na spamerskie pop-upy, które ostrzegają przed wirusami oraz polecają zainstalowanie proponowanego przez nich AV. Czytałem trochę opinii w internecie o tym zagadnieniu i przeważająca ilość osób twierdzi, że to zbędny zamulacz telefonu.
Odpowiedz
#3
Ja mam Avasta. Na wszelki wypadek. Owszem, Android to Linux, ale przypominam, że wirusy na Linuxa nie powstają, ponieważ jest on o wiele mniej popularny niż Windows. I pytanie: czy Android jest tak mało używany, żeby nie opłacało się robić na niego wirusów? Nie, wielu z nas ma telefon/tablet z Androidem a to już pożywka dla ludzi piszących wirusy. Ja jeszcze się z wirusem nie spotkałam, choć jedną wredną apkę już miałam. Czy warto, czy też nie, każdy powinien ocenić indywidualnie.
Odpowiedz
#4
Szukam akurat antywira na swój telefon.
o Avaście słyszałam.
Odpowiedz
#5
Avast, w przeciwieństwie do tego komputerowego, jest niby całkiem skuteczny. Nie wiem, jeszcze nie miałam okazji skorzystać z jego funkcji Uśmiech
Odpowiedz
#6
No ja nadal nie mam antywirusa na tel ale wydaje mi się, że jest potrzebny.
Odpowiedz
#7
Jak na smartfona, to tylko Avast. Na kompa, zresztą, też.
Odpowiedz
#8
Nie muli Ci telefonu?
Odpowiedz
#9
Hehe, mój telefon i tak jest zamulony, bo mam po prostu wadliwy model. Oczko
Ale trzeba jakoś zabezpieczyć telefon przed nieciachanymi śmieciami i dla mnie, Avast jest najlepszy. Jeśli będzie mulić, to wtedy Zoner Antivirus.
Odpowiedz
#10
Ja korzystam z Avasta Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości