Jakie są wasze sposoby na naukę języków?
#1
Jestem ciekawa, jakie wy macie metody na to, aby szybko zacząć komunikować się w języku obcym. Macie może jakieś nawyki, które wam w tym pomagają?
Odpowiedz
#2
może tu coś ciekawego dla siebie znajdziesz Uśmiech

http://niesmiali.net.pl/temat-nauka-jezy...zyk%c3%b3w

ja mam raczej klasyczne metody - czytam anglojęzyczne fora, jak czegoś nie rozumiem to sięgam po słownik. No i słucham piosenek anglojęzycznych.
Odpowiedz
#3
Bardzo dobre są strony z wiadomościami, napisanymi specjalnie pod konkretny poziom znajomości języka. Na przykład "Practica espanol" gdzie przy każdym artykule jest napisane, na jakim poziomie powinno się go rozumieć. Są tam też nagrania. Dla angielskiego nie wiem, gdzie coś takiego można znaleźć, ale jak przygotowywałem się do matury, to codziennie puszczałem sobie 1-2 nagrania z kanału 6 minute English na YouTubie plus czasami nagrania z BBC Learning English. Plus regularne pisanie bądź rozmowy z obcokrajowcami. Ja piszę z kilkoma maile.
Odpowiedz
#4
Z racji, że skończyłem anglistykę powiem, że chodzenie na zajęcia pomaga. Sam udział w zajęciach daje to, że możesz w bezpiecznej atmosferze stosować wiedzę w praktyce i to jest najważniejsze w nauce języka - doświadczanie go. Jeśli zależy Ci na nauczeniu się komunikowania się, to zdecydowanie odradzam czytanie książek. Skup się raczej na pozostałych umiejętnościach: mówieniu i słuchaniu. Zależy też, co rozumiesz przez komunikowanie się Uśmiech Jeżeli pisemne, np. mailowe, to oczywiście czytanie tutaj Ci pomoże bardziej niż mówienie Uśmiech Polecam podejść do tematu tematycznie, np. weź na warsztat temat Zdrowie i ciało człowieka i opanuj jak najwięcej słownictwa, zwrotów, idiomów, itp. z tego zakresu. Unikaj uczenia się "wszystkiego na raz", dziel wiedzę na poszczególne tematy. Jeśli uczysz się angielskiego i zależy Ci na opanowaniu wymowy, to zdecydowanie polecam książkę "Sheep or Ship". To najlepsza książka z fonetyki angielskiej, której wiedza pomaga zrozumieć zjawiska w wymowie oraz dlaczego niektóre słowa wymawia się tak a nie inaczej. Z ciekawostek powiem Ci, że na studiach na jednym przedmiocie wymagali pisanie tekstów wyłącznie zapisem fonetycznym Uśmiech Większość psioczyła na to, ale ja jako osoba o dobrym słuchu doceniłem to i dzięki temu udało mi się wypracować taki akcent, że w Anglii jak powiedziałem, że jestem z Polski, to usłyszałem "serio? myślałem, że jesteś anglikiem" Uczulam też na uświadamianie sobie typowego zjawiska w mowie, jak "tłumaczenie dosłowne" na język obcy. Okazuje się, że język obcy bardzo często na oszukuje i nie zawsze jest tak, że myślimy tak samo w naszym języku jak i w obcym. To bardzo częsty błąd i moja metoda na to jest taka, że zanim coś powiem, albo napiszę, upewniam się w słowniku, czy rzeczywiście tak jest. Powodzonka.
Odpowiedz
#5
Ja nie mam skutecznej formy na naukę. Zwłaszcza języka. Po prostu słucham dużo piosenek anglojęzycznych staram się jak najwięcej z nich powtórzyć. Staram się też znaleźć kogoś, z kim mogłabym prowadzić konwersację mailową w języku angielskim.
Odpowiedz
#6
Myślę, że mi najbardziej pomaga oglądanie seriali w języku angielskim. Osłuchuję się z językiem. Śledzę też Arlenę Witt, prowadzi kanał na YT dotyczący zagadnień języka. Jest zabawna i ma ogromną wiedzę, a przy tym dobrze tłumaczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości