Krzyk
#1
Krzyk jest pewną formą odstraszenia. Krzykliwych ludzi unikam jak ognia nie wiedzieć czemu. Ale fakty są istotne, że krzykliwych ludzi unikają nawet osoby śmiałe. Kanarzy nie chętnie spisują krzykliwe osoby w tramwaju (dlatego emerytom dali darmowe, w życiu by się z nimi nie dogadali, a oni nie dadzą się ot tak spisać potulnie - zaoszczędzili im czasu i nerwów), skupiając się na osobach cichych, którym można wcisnąć każdy kit i bez buntu zrobią wszystko co oni im powiedzą. Podobnie jest z urzędnikami, którzy spławiają ciche osoby (czyli np. nas z pewnymi wyjątkami), a w przypadku robiących hałas osób starają się załatwić sprawę tak szybko by delikwent tylko poszedł w cholerę.

Czyli wychodzi że bycie nieśmiałym się w ogóle nie opłaca, bo wiele się na tym traci. A krzyczenie robienie hałasu w okół siebie ułatwia jednak życie. Krzyk niejako jako forma manipulacji. Ale nawet śmiali potrafią ulegać takim osobom.

Unikacie osobom typowo krzykliwym, nerwowym?
Odpowiedz
#2
W swojej pierwszej pracy taką wypowiedź słyszałem: "Jak masz gębę od ucha do ucha to wszędzie sobie poradzisz."
Odpowiedz
#3
Nie cierpię krzyku.
Ale niekiedy korzystam.
Rożnie się po tym czuję.

Może podam przykład. Jest taka osoba płci męskiej, która jest po wyroku i mieszka na moim osiedlu. I raz ta osoba próbowała zaatakować inną. Co zrobiłam? Wyleciałam z klatki i wydarłam się na całe gardło. Facet atakujący stanął na chwilę osłupiały, atakowana osoba uciekła. Po chwili facet coś tam wymruczał w moim kierunku i sobie poszedł.
Odpowiedz
#4
Nie lubię krzyku. Sam raczej nie krzyczę, chociaż zdarza mi się to od czasu do czasu, bardzo często bezwiednie.
Odpowiedz
#5
Oj nie cierpię krzyku...działa to na mnie jak płachta na byka - mogę stać się niedobry. Zazwyczaj staram się uciszać takie osoby w sposób kulturalny. Jak nie działa...to konkretnie i skutecznie Uśmiech
Odpowiedz
#6
Nie lubię krzyku, zawsze unikam kłótni. Nie uważam też, żeby takie agresywne zachowania były skuteczną formą przekonywania innych. Dla mnie o wiele lepszym rozwiązaniem jest asertywność lub inteligentnie użyta cięta riposta Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości