Licencjat czy inżynier?
#1
Waszym zdaniem co lepiej wybrać? 

Ja wybrałem studia licencjackie i teraz szczerze żałuję ale prawdę mówiąc nic nie stoi na przeszkodzie by studia zmienić lub zacząć od początku.
Odpowiedz
#2
Xyz
Odpowiedz
#3
Całkowicie się zgadzam z Logan. Jeśli wybierzesz  kierunek, który Cię całkowicie nie interesuje to tylko się będziesz męczyć, a ponadto zmarnujesz czas. Ja na przykład robię licencjat- jestem na drugim roku na bankowości i finansów cyfrowych i wcale tej decyzji nie żałuję, bo daje mi ogromne możliwości, czuję się w tym dobrze co robię i przede wszystkim mnie to interesuje

Ja przy wyborze studiów poszedłbym tropem tego typu, że czy skończenie określonych studiów da Ci przewagę na rynku pracy, a może warto spróbować czegoś całkowicie nowego, co będzie stanowiło odpowiedź na potrzeby pracodawców. Teraz jest coraz większy nacisk na praktykę, umiejętności, a nie na podręcznikową wiedzę.
Odpowiedz
#4
Tylko medycyna zapewnia pracę od razu.
Po różnych kierunkach wpierw czeka bezrobocie. Oczko
Odpowiedz
#5
Myślę, że i po medycynie teraz tak łatwo to nie jest. To się zrobił zawód elitarny niczym chociażby prawnik i niestety na zdrowie nam to nie wyjdzie Zdezorientowany
Odpowiedz
#6
(19-03-2017, 19:50 PM)Hewret napisał(a): Tylko medycyna zapewnia pracę od razu.
Po różnych kierunkach wpierw czeka bezrobocie. Oczko

Mylisz się i to bardzo. Po studiach technicznych w większości praca jest od razu po studiach, bardzo często przed końcem.
Odpowiedz
#7
(19-03-2017, 20:06 PM)Silent napisał(a): Myślę, że i po medycynie teraz tak łatwo to nie jest.

To źle myślisz. W Polsce są niedobory lekarzy.
Jedyny problem dla lekarzy to taki, że specjalizację robi się parę ładnych lat po ukończeniu 5-letniej AM. Potem pracuje się jako rezydent w szpitalu za psie pieniądze.

(19-03-2017, 20:16 PM)radq napisał(a): Mylisz się i to bardzo. Po studiach technicznych w większości praca jest od razu po studiach, bardzo często przed końcem.

Tylko po konkretnych kierunkach: okrętownictwo, automatyka i robotyka (choć i tu słyszałem, że w Polsce mają problem z zatrudnieniem), elektrotechnika, informatyka. Reszta kierunków, typu mechatronika albo nanotechnologie to przerost treści nad formą. W Polsce nie mamy tak rozbudowanego przemysłu, aby zatrudniać specjalistów od naprawdę egzotycznych kierunków. Ostatnio na PG nawet uruchomili kierunek "technologie kosmiczne", choć nawet nie wiem po co... Bo jedyna praca w Europie związana z tym kierunkiem to może być ESA.
Po budownictwie i inżynierii środowiska na 90% będzie problem z pracą, a już na pewno po tej inżynierii.
Sam studiowałem na uczelni technicznej, słyszałem opowiadania starszych kolegów, że żałowali, że wybrali kierunki typu "zarządzanie produkcją", "ekonomię", etc. bo pomimo, że mają te "inż." przed nazwiskiem to i tak nic im nie daje.
Odpowiedz
#8
Zapomniałeś dodać Elektronikę i choćby, Mechanikę i Budowę Maszyn. Co jednak nie zmienia faktu, że nie tylko medycyna zapewnia pracę od razu.
Odpowiedz
#9
Wgl jeszcze Panowie budownictwo. Na studiach humanistycznych też jest praca tylko trzeba dobrze szukać Uśmiech
Odpowiedz
#10
Po budownictwie już nie jest tak kolorowo, jak parę lat temu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości