Lubicie obserwować ludzi?
#1
Co najbardziej przykuwa Waszą uwagę?
Odpowiedz
#2
obserwować i analizować ich zachowania, zrozumieć co kim kieruje w danym momencie
Odpowiedz
#3
Lubię obserwować twarze ludzkie.
Odpowiedz
#4
Nie lubię ale często tylko to mi zostaje, ten sposób na funkcjonowanie. Staram się tego nie robić, zajmowac sobą a nie kimś z tłumu, ale jak coś ciekawego zauważe, kogoś kto mi sies poodba, albo robi coś nietypowego w danym momencie to będę patrzył. No i podczas rozmowy staram sie obserwować druga osobę, nie paczeć gdzieś po scianach itd
Odpowiedz
#5
Uwielbiam obserwować ludzi i zastanawiać się nad tym jakie mają życie, co kieruje ich poczynaniami, kim są i dokąd zmierzają. Lubię obserwować ludzi i zastanawiać się dlaczego zachowują się tak a nie inaczej, czasem mam ochotę ich o to zapytać, czasem jest mi źle z świadomością, że tak wielu osób nigdy nie poznam, nawet powierzchownie, że mogę na nich tylko popatrzeć.
Odpowiedz
#6
Zdarza mi się zwłaszcza gdy na coś czekam np na autobus. Analizuje sobie ich życie, porównuje Uśmiech
Odpowiedz
#7
Często przyglądam się ludziom. W pierwszej kolejności analizuję wygląd i ubiór, który w jakiś sposób przyciągnie moją uwagę. Zastanawiam się ile mogą mieć lat, dokąd idą, jaki mają charakter. Czasem zdarza się, że wypatrzę jakąś znajomą twarz a kiedy się przyjrzę to się okazuje, że to ktoś zupełnie obcy. Fajnie tak czasem sobie poobserwować Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
Ciekawy temat. Może trochę przesadzam, ale mam wrażenie że mam coś takiego jak intuicja jeżeli chodzi o charakter ludzi. Oczywiście łączy się to z ich oceną, ale zwykle moja ocena jest trafna. Zastanawiam się na ile to jest jakaś projekcja i czy indywidualna interpretacja, ale właśnie np po ubiorze, jak kto podkreśla to w co jest ubrany, czy jest to raczej coś czym się nie wyróżnia, czy właśnie na tym mu zależy, czy jest pedantem, czy po prostu smotruchem, albo zwykłym przeciętnym ludziem, który niczym się nie wyróżnia z grupy, tych ostatnich jest najmniej. Zachowanie, ruchy, wymowa, to wszystko składa się na to, że można coś, albo bardzo dużo o kimś powiedzieć, ja uważam że to pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nie wiem skąd to mam, ale tak naprawdę z tego co pamiętam, zawiodłem się może tylko 3 razy w życiu. Zawsze przypomina mi się historia, raczej fikcyjna, chociaż dużo książek tego autora jest opartych na faktach. Bohater tej książki to agent wywiadu. Miał ojca alkoholika i nigdy nie wiedział w jakim ojciec może być humorze. Nauczył się rozpoznawać go po mimice twarzy. Jak ojciec wracał z pracy, dobrze wiedział kiedy może się do niego przytulić, a kiedy ma chować się przed nim pod stół. Obecnie jako dorosły człowiek, jego umiejętność jest bezcenna. Nikt nie jest w stanie go oszukać, bo widzi wiele więcej w mimice twarzy niż każdy przeciętny człowiek.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#9
Nie lubie przyglądać się ludziom, bo gdy na nich patrze jak sobie beztrosko rozmawiają, śmieją się to wtedy uświadamiam sobie jaki ja jestem inny i jak mi daleko do tego żeby prowadzić normalne życie. Ale jednoczenie jestem ciekawy gdzie się spieszą, o czym myślą, czym się martwią i chciałbym się tego dowiedzieć.
Odpowiedz
#10
A ja tam nie jestem ciekawy i nie patrze na innych. Doskonale wiem że zdecydowana większość prowadzi monotonne życie, polegające codziennie na tych samych utartych schematach, którymi podąża większość. Pracuj, załóż rodzinę, zaprzyjaźnij się z kimś, zwiedzaj świat, bogać się, rozwijaj pasje, dbaj o zdrowie, sylwetkę, środowisko i tym podobne. A tylko spróbuj przez dłuższy czas żyć inaczej np grając całymi dniami w gry to uznają że zdziwaczałeś albo deprechę masz.
A mnie się już np. nie chce codziennie jeść. Ciągle coś qrwa muszę jeść!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co lubicie jeść na obiad? myimmortal 42 9,857 29-12-2020, 22:05 PM
Ostatni post: vlad1431

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości