Mobbing w pracy
#1
Ktoś z Was tego doświadczył? Ja do tej pory tego nie mogę zrozumieć jak on jest możliwy...Mi się nie przydarzył i raczej nie przydarzy, ale jak wiemy dużej grupie osób się to przytrafiło. W sumie jak o tym czytam to w mojej firmie to występuje tylko, że nie mnie dotyczy.

Cytat:Długotrwałe, systematyczne prześladowanie psychiczne jednostki przez jedną lub kilka osób, przy milczącej zgodzie lub obojętności pozostałych członków grupy bywa nazywane mobbingiem lub psychoterrorem. Jest to zjawisko społeczne mogące pojawić się w każdej grupie ludzi, a często ofiara mobbingu pełni rolę kozła ofiarnego. Prześladowca (nazywany także mobberem) ma wyższy status w grupie niż ofiara lub równorzędny jej.

W warunkach zakładu pracy jest to zazwyczaj przełożony lub współpracownik ofiary. Mobbing zazwyczaj nie ma charakteru otwartej, jawnej agresji, atak na ofiarę przeprowadzany jest środkami manipulacji psychicznej, przy zachowaniu pozorów poprawności relacji, często bez przekraczania formalnych zasad funkcjonowania społecznego w firmie. - manager.nf.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości