Moja ostatnio przeczytana książka
#1
Gwiazdka 
Chwalimy się Uśmiech i polecamy Uśmiech

Jeśli to możliwe prosiłbym o wstawianie okładek książek Uśmiech
Odpowiedz
#2
Agata Christie - "Rosemary znaczy pamięć".
Okładki pewnie nie znajdę, stara to książka.
Kryminał.
Na swoich urodzinach ginie kobieta. Uznane to zostaje za samobójstwo. Mąż jednak zastanawia się czy rzeczywiście żona odebrała sobie życie, czy ktoś jej w tym pomógł.
Odpowiedz
#3
Steve Hamilton - "Zimny dzień w Raju"
kryminał

[Obrazek: Zimny-dzien-w-Raju_Steve-Hamilton,images...3186-0.jpg]

Były policjant, który zakończył służbę po tym jak, przed laty, podczas jednej z akcji zginął jego partner, a sam został postrzelony (nosi za sercem kulę, której usunięcie niosłoby za duże ryzyko), mieszka w niewielkim mieście położonym na granicy Amerykańsko-Kanadyjskiej. Od paru miesięcy posiada licencję prywatnego detektywa. Pewnej nocy zostaje wezwany przez wpływowego znajomego na miejsce brutalnej zbrodni, której ofiarą jest bukmacher, któremu tamten miał zwrócić sporą sumę pieniędzy. Niedługo potem do głównego bohatera dzwoni morderca, który twierdzi, że swoje zbrodnie popełnia niejako dedykując mu je. Detektyw zostaje w ten sposób wplątany w intrygę na szeroką skalę.
Odpowiedz
#4
"Granica" Zofii Nałkowskiej- lektura wiec pzreczytałam wyjątkowo w wakcje Uśmiech i o dziwo nawet mnie wciagneła- a to pzreciez lektura...hehhe..
Odpowiedz
#5
Miroslav Žamboch - "Na ostrzu noża, tom 1, 2"

fantastyka

Koniasz jest jednym z lepszych najemników. Nic zatem dziwnego, że otrzymuje bardzo trudne i nietypowe zlecenie. Szybko przekonuje się, że to zadanie jest również niezwykle niebezpieczne. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze staje potężny przeciwnik gotowy zrobić wszystko, by nie dopuścić do realizacji przedsięwzięcia.

Mimo, że Koniasz konsekwentnie realizuje cel, nic nie układa się tak jak powinno. Wszystko wskazuje na to, że wyprawa może nie dotrzeć do celu. Jej los wydaje się przesądzony.
W obliczu klęski każdy rozsądny człowiek spakowałby manatki i ruszył w siną dal. Tymczasem „człowiek do wynajęcia” nie rezygnuje. W końcu, umowa jest umową, a dobry najemnik ma swój honor. Tak jak Koniasz.

„Na ostrzu noża” to wciągająca powieść, w której los bohaterów splata się z polityką, intrygą i zdradą. To uczta złożona z dań, doskonale doprawionych mieszanką adrenaliny i namiętności. Dla smakoszy.
Odpowiedz
#6
Vikas Swarup - "Slumdog, milioner z ulicy"
obyczajowa, przygodowa
[Obrazek: slumdog-milioner-z-ulicy-b-iext10001894.jpg]
Akcja powieści toczy się w Indiach, gdzie główny bohater - osiemnastoletni kelner, który jako niemowlę został porzucony przez matkę i przez całe swoje życie doświadczał nędzę i wiele przykrych wydarzeń - jest brutalnie przesłuchiwany przez inspektora policji. Został zatrzymany po wygraniu głównej nagrody w indyjskiej wersji teleturnieju Milionerzy. Jego producenci są przekonani, że musiał oszukiwać - bo jak inaczej byłby w stanie odpowiedzieć na kilkanaście pytań, które doprowadziły go do wygrania miliarda rupii. Przesłuchanie zostaje przerwane przybyciem młodej pani adwokat, która oferuje bohaterowi pomoc - zabiera go z komisariatu, żeby spokojnie wysłuchać jego wyjaśnień. Jak się okazuje, za znajomością odpowiedzi na poszczególne pytania kryje się konkretna historia z jego życia - która doprowadziła go do potrzebnej w teleturnieju wiedzy. Poznając to w jaki sposób udało mu się zwyciężyć, poznajemy również jego życie i to jak wpłynęły na nie szczęśliwe przypadki, które zawsze kwituje stwierdzeniem: "W obliczu cudu nie zadaje się pytań". Powieść dzieli się na zbiór krótkich różnorodnych historii, zatytułowanych "kwotami", o które walczy w teleturnieju główny bohater.
Odpowiedz
#7
S. J. Watson - "Zanim Zasnę"
thriller, obyczajowa

[Obrazek: zanim-zasne.jpg]

Główna bohaterka powieści, Christine, cierpi na nietypowy rodzaj amnezji w wyniku wypadku, do którego doszło 20 lat wcześniej - nie potrafi zachowywać trwałych wspomnień i za każdym razem gdy kładzie się spać zapomina o tym, co wydarzyło się danego dnia. Za każdym razem kiedy się budzi nie pamięta gdzie się znajduje, kim jest przebywający w "jej" sypialni mężczyzna, a w swojej świadomości pozostaje osobą znacznie młodszą. Dopiero z jego słów, pamiątek i fotografii, które jej pokazuje, dowiaduje się, że to jej mąż i że od tamtego feralnego dnia minęło 20 lat. Niedługo po jego wyjściu do pracy odkrywa również, że korzysta z pomocy lekarza oraz prowadzi pamiętnik, żeby móc w ten sposób zachowywać wspomnienia. Dzieje się to bez wiedzy jej męża. Terapia powoli zaczyna przynosić efekty - część wspomnień z odległej przeszłości powraca. Ku swojemu przerażeniu bohaterka odkrywa, że jej mąż często kłamie odnosząc się do jej przeszłości i ukrywa przed nią część informacji. Kobieta zamierza zatem za wszelką cenę odkryć całą prawdę na temat swojego życia.
Odpowiedz
#8
Z książek czytanych dla przyjemności to o ile się nie mylę - Dan Simmons "Endymion", a wcześniej George R.R. Martin "Nawałnica Mieczy" Tom 2-gi "Krew i Złoto" oraz Stephen King "Pod Kopułą".

Z przykrością stwierdzam, że to wszystko było już jakiś czas temu. Na topie są teraz "Krótkie wykłady z immunologi" Lydyarda, Whelana i Fangera oraz " Diagnostyka Bakteriologiczna" Szewczyk i "Genomy" T. Browna Śpiący
Odpowiedz
#9
"Wampir Lestat" Anne Rice
horror

[Obrazek: 3c31c6ace1d3dc9agen.jpg]

Lestat, stwórca Louisa de Pointe du Lac i Klaudii, opowiada własną historię. Przebudziwszy się po pięćdziesięciu pięciu latach, zostaje gwiazdą rocka i wywiera ogromny wpływ na rzesze młodzieży. Ma jednak długą i mroczną historię, sięgającą jeszcze osiemnastego wieku. Był wtedy aktorem w Paryżu, został wampirem i podróżował po Europie, szukając innych wampirów oraz odpowiedzi na dręczące go pytania. Kiedy wreszcie odnalazł pierwsze wampiry, z poszukiwacza stał się ściganym, jego towarzysze bowiem obawiali się, że zburzy ich relacje ze śmiertelnikami.

"Królowa Potępionych" Anne Rice
horror

[Obrazek: 545f4d247870f4d1gen.jpg]

Po sześciu tysiącach lat Akasha, matka wampirów i królowa potępionych, wstaje ze swego kamiennego tronu. Jej zamiary szybko stają się jasne: przejęcie władzy nad światem żywych i umarłych, morderczy plan, w którego realizacji może przeszkodzić tylko najbłyskotliwsze z jej dzieci. Unicestwienie ludzi i unicestwienie krwiopijców wydaje się bliskie i nieuchronne...

"Opowieść o złodzieju ciał" Anne Rice
horror

[Obrazek: 8da8b0629614895agen.jpg]

Czy nieśmiertelność może być przekleństwem? Czy trwające setki lat życie może się znudzić i stać męczarnią? Wampir Lestat, potężny, nie lękający się niczego ani nikogo, ma jak najbardziej ludzkie pragnienia. Zaznał już chwały i upokorzenia, mieszkał w pięknych pałacach i śmierdzących norach, doświadczył oszałamiających przygód. A jednak w niczym nie znajduje zaspokojenia. Niespodziewanie pojawia się ktoś, kto proponuje, by spróbował przez kilka dni znów pożyć jak zwykły śmiertelnik. Czy Lestat zdoła się oprzeć takiej pokusie? Opowieść o Złodzieju Ciał, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niezwykle emocjonująca, jest czwartym tomem bestsellerowego cyklu "Kronik wampirów" Anne Rice..
Odpowiedz
#10
Agatha Christie - "I nie było już nikogo"
kryminał

[Obrazek: braz.jpg]

Na wyspę położoną u wybrzeży Wielkiej Brytanii przybywa 8 gości zaproszonych przez tajemniczego gospodarza. Z początku wszystko przebiega zgodnie z planem - zaproszone osoby sprawnie docierają do mieszczącej się na niej rezydencji, lecz od wyczekującego ich wraz z żoną służącego dowiadują się, że gospodarze dołączą do nich następnego dnia. Podczas kolacji niespodziewanie rozbrzmiewa nagranie mające formę oskarżenia. Wobec każdego z obecnych na wyspie stawiane są zarzuty, że w taki, czy inny sposób doprowadzili do śmierci innych osób. Dalsze wypadki tego dnia budzą w gościach przerażenie - w niewyjaśniony sposób jeden z nich zostaje śmiertelnie otruty. W obecnych na wyspie budzą się wzajemne podejrzenia i spekulacje. Nie wiadomo, czy morderca jest jednym z nich, czy ktoś jeszcze ukrywa się na wyspie. Jaki związek mają z tym stawiane wobec nich oskarżenia? Na rozstrzyganie wszystkich tych kwestii mają oni wiele czasu (choć niektórzy nieco mniej...) - z wyspy nie da się bowiem wydostać, gdyż mężczyzna który doprowadził ich na nią motorówką odpłynął i choć miał się pojawić następnego ranka nie ma po nim żadnego śladu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książka jako audiobook Kapitam128 8 2,332 12-08-2019, 19:30 PM
Ostatni post: vlad1431

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości