Motywacja
#1
Od niedawna pracuję w firmie, w której zarobki nie zależą od ilości przeprowadzonych godzin, lecz od tego jak efektywne są moje działania (tzw marketing sieciowy). W tego rodzaju miejscach pracy bardzo ważnym elementem jest motywacja, której nie doświadczyłem w poprzednich miejscach pracy. Są przeprowadzane mowy motywacyjne, konkursy, nagrody... można nawet założyć się z szefem o to, czy damy rade osiągnąć dany cel w określonym czasie Język Pracowałem do tej pory w kilku skrajnie różnych miejscach. W każdym z nich miałem wrażenie, że ci, którzy są nade mną chcą jedynie wycisnąć mnie jak cytrynę. Precyzując - zależało im, żebym zrobił jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, za jak najmniejsze wynagrodzenie.

Jak jest u Was w pracy, w szkole, w życiu codziennym? Czy czujecie się zmotywowani, żeby wstać rano na zajęcia, spędzić w pracy 8 godzin, wykonywać zwykłe, codzienne czynności niezwiązane ze szkołą i pracą?
Co motywuje Was do działania?
Odpowiedz
#2
U mnie jest tak, że dużo jest tzw "pozerów" niby coś robi a tak naprawdę wysługuje się innymi Oczko Ja w tej pracy obrałem inny kierunek - rozwój zawodowy i to mnie motywuje, bo mam duże pole do rozwoju, ciągle coś nowego poznaje. Takie pozowanie źle się skończy, co prawda zarobki mają duże ale co zrobią jak stracą pracę, co oni pokażą w drugiej? Duży uśmiech
Odpowiedz
#3
(17-04-2016, 22:44 PM)Mansur napisał(a): U mnie jest tak, że dużo jest tzw "pozerów" niby coś robi a tak naprawdę wysługuje się innymi Oczko Ja w tej pracy obrałem inny kierunek - rozwój zawodowy i to mnie motywuje, bo mam duże pole do rozwoju, ciągle coś nowego poznaje. Takie pozowanie źle się skończy, co prawda zarobki mają duże ale co zrobią jak stracą pracę, co oni pokażą w drugiej? Duży uśmiech


Przez ostatnich parę lat poznałem sporo ciekawych osób, które doszły naprawdę daleko zaczynając od zera. W życiu nie spodziewałbym się, że u nas w kraju można osiągnąć to co oni osiągnęli i to w tak młodym wieku! I wiesz co zauważyłem? Że ci właśnie ludzie, którym udało się osiągnąć sukces drogą błędów i porażek, są zupełnie inni, niż ci (jak ich nazwałeś) "pozerzy". Ten, kto naprawdę poświęcił się sprawie doskonale wie jak ciężką przeszedł drogę, przez co stara się pomóc tym, którzy tą drogą dopiero idą.

Sam też staram się rozwijać poprzez pracę. Lubię ją z tego względu, że daje mi tę możliwość. Mam w niej sporo szkoleń, które są przydatne nie tylko w pracy, ale też w życiu codziennym. Dzięki temu, że byłem zmuszony wyjść do ludzi jestem dzisiaj bardziej otwarty i komunikatywny, niż parę lat temu. Z drugiej strony wciąż czeka mnie jeszcze dużo pracy nad sobą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości