Następstwa zaniżonej samooceny
#1
Nie wiem, jak to rozwinąć, więc pytanie wszystko mówi, tak myślę.

Jak się pozbyć poczucia bycia gorszym od innych?
Odpowiedz
#2
Nie myśleć za dużo Oczko
Odpowiedz
#3
Czego juz probowalas?
Odpowiedz
#4
(24-11-2016, 21:44 PM)Nestor napisał(a): Czego juz probowalas?

Akceptacji własnego wyglądu, próbowałam myśleć ogólnie o mojej sytuacji bardziej z boku
Odpowiedz
#5
Nie myśl za dużo i myśl pozytywnie przede wszystkim.Zauważyłem pisząc z Tb, że zbyt dużo myślisz nad oczywistymi rzeczami
Posłuchaj sobie od 8.54 na temat intensywnego myślenia
Odpowiedz
#6
może nie porównuj się nadmiernie z innymi
Odpowiedz
#7
Może zapisz na kartce to, co potrafisz robić, w czym jesteś bardzo dobra (bo to, że ktoś coś umie, nie znaczy, że może umieć to, co Ty), gdzie byłaś i co zwiedziłaś (nie każdy wyjeżdża) i przyklej do lustra, żebyś miała na oku gdy się myjesz. Może taka metoda Ci pomoże, ale na pewno nie dołuj się i nie idealizuj innych, bo nigdy nie wiesz jakie oni mogą mieć problemy i jakie mają realnie życie.
Odpowiedz
#8
(24-11-2016, 21:48 PM)sea_Acea napisał(a):
(24-11-2016, 21:44 PM)Nestor napisał(a): Czego juz probowalas?

Akceptacji własnego wyglądu, próbowałam myśleć ogólnie o mojej sytuacji bardziej z boku


Z tego wynika, że chodzi głównie o wygląd. Na szczęście, to sprawa, na którą mamy jakiś wpływ. Trzeba wziąć się za siebie. Ćwiczenia, dieta, ciuchy, fryzura. Nikt nie mówi, że staniesz się z miejsca modelką, ale zadbana kobieta, przynajmniej dla mnie, jest bardzo atrakcyjna i nie musi być synonimem piękna. Sam nie należę do najprzystojniejszych, ale staram się wyglądać najlepiej na ile mnie stać. Ciągle jest sporo do poprawy i będę dążył by osiągnąć swój cel. Mam 178 cm wzrostu i już raczej nie urosnę, ale chodzę na siłownie, a efekty tego na prawdę poprawiają mi humor, dodają pewności siebie, podwyższają libido. Może nawet zmienię styl ubierania na bardziej "świeży", dzisiejszy.  Za rok (jak uda się na to zarobić Uśmiech ) założę sobie aparat na zęby, a kiedy już go zdejmę, pójdę na wybielanie. Zęby jednak są moją "pietą achillesową". To, że są krzywe nie przeszkadza mi za bardzo, ale to że nie są białe, mimo ciągłej pielęgnacji, już mnie krępuje. Wiem jednak, że mam na to jakiś wpływ i nie poddam się póki nie zrobię wszystkiego co w mojej mocy, żeby to zmienić. Dużo łatwiej jest zaakceptować swój wygląd, kiedy robimy jakieś kroki ku jego poprawie. Wiem jak to może zabrzmieć i z dużą dozą prawdopodobieństwa sam przewróciłbym oczami w tym momencie, ale najlepiej w takich sytuacjach sprawdza się powiedzenie "bądź najlepszą wersją samego siebie". Trzymaj się i działaj! Pamiętaj, że nie tylko ty masz takie problemy, nie jesteś w tym osamotniona. Masz jednak wpływ na to. Możesz stać w miejscu lub małymi krokami osiągnąć swój cel.

Pozdrawiam ciepło Oczko.
Odpowiedz
#9
(26-11-2016, 16:15 PM)Logan napisał(a): ale to że nie są białe, mimo ciągłej pielęgnacji

A przeszedłeś na szczotkę elektryczną? Bo sama też miałam z tym problemy i gdy przeszłam na elektryczną jestem zadowolona z efektów.
Odpowiedz
#10
(26-11-2016, 17:11 PM)_Magnolia_ napisał(a):
(26-11-2016, 16:15 PM)Logan napisał(a): ale to że nie są białe, mimo ciągłej pielęgnacji

A przeszedłeś na szczotkę elektryczną? Bo sama też miałam z tym problemy i gdy przeszłam na elektryczną jestem zadowolona z efektów.

Szczoteczki elektrycznej używam już ponad 3 lata. 2x dziennie szczotkuje zęby przez 3-5 minut. Podobno dłuższe szczotkowanie może uszkodzić szkliwo. Używam płynu do płukania ust. Do dentysty chodzę mniej więcej co pół roku na kontrole i ewentualne leczenie. Mógłbym może częściej nitkować zęby, bo robię to tylko kiedy wychodzę na jakieś spotkanie i na weekendy. Podobno skuteczna jest tzw biała dieta, ale osobiście nie wyobrażam sobie dnia bez kawy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości