Nie lubię być uzależniona...
#1
Mam taki problem, że zauważyłam, że jestem uzależniona od internetu i to od dawna. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Potrafię cały dzień przesiedzieć na komputerze, ale jem i nie mam problemów z nauką. Macie jakiś rady, czy rozmowa jest potrzebna, czy spróbować bardziej poświęcić się swoim hobby. Bo nie mam zbytnio przyjaciół, a na rodziców nie mam co liczyć, choć mam siostrę, ale ona nie jest od niczego uzależniona. 

I nie, nie mam innych uzależnień, może jedynie cukier Uśmiech
choć bez przesady.
Odpowiedz
#2
Jeśli śpisz normalnie i niczego nie zaniedbujesz to nie jesteś uzależniona tylko po prostu to lubisz.
Odpowiedz
#3
Niby śpię normalnie, jem i się uczę. Mam hobby, ale czasu dla nich prawie nie mam. Nie mam ochoty na dużo rzeczy, np. posprzątać pokój, czasem zrobić sobie śniadanie, często lekcje zostawiam na ostatnią chwilę. Ogólnie lubię zostawiać dużo rzeczy na ostatnią chwilę, nawet wyjście do szkoły.
Odpowiedz
#4
To, że możesz żyć normalnie przy siedzeniu w internecie cały dzień nie oznacza, że nie masz problemu Oczko Spróbuj może zredukować korzystanie z internetu do wymaganego minimum i sprawdź, jak Twój organizm zareaguje. Jeżeli będziesz podenerwowana i nie będziesz w stanie skupić się na wykonywanej czynności (bo tak bardzo będziesz chciała usiąść przy kompie), to znaczy, że jednak jesteś uzależniona. Wtedy będziesz musiała podjąć odpowiednie kroki, aby to zwalczyć. Uśmiech
Odpowiedz
#5
Właśnie, wtedy gdy nie miałam komputera przez półtora tygodnia, nie umiałam się na niczym skupić, choć na szczęście się nie denerwowałam.
Odpowiedz
#6
Spróbuj wypełnić ten test: http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=infoholizm
Nie zastąpi on profesjonalnej pomocy psychologicznej, ale na pewno naprowadzi Cię na jakiś trop Uśmiech
Odpowiedz
#7
Też kiedyś myślałem że jestem uzależniony od laptopa, aczkolwiek nie mam problemów oderwać się nawet na tydzień od tego urządzenia. Też możesz tak spróbować, odstawić na tydzień swój komputer i zając się czymś innym. Najlepiej czytać książkę albo wyjść do ogrodu o ile się go ma czy też na spacer do lasu. Zdarza mi się przesiedzieć cały dzień przy komputerze ale to zazwyczaj praca, analiza wyników krwi czy zdjęć rentgenowskich.
Odpowiedz
#8
Ja powiem tak. Jeśli odstawi na dłuższy czas i będzie robić coś innego ale skupić się nie będzie mogła, ale to coś innego to będzie coś co lubi to ma problem. Ale jeśli tym czymś innym będzie coś czego nie znosi to problemu nie widźę, bo dla mnie to normalne. Wolicie siedzieć w kompie czy tydzień orać pole? Bo ja bym wolał to pierwsze. W dzisiejszych czasach tak łatwo wyszukuje się nałogi... Naług jest dopiero jeśli dana czynność zaburza normalne funkcjonowanie. Powyże rady są dobre, ale jeśli normalne czynności nie są zagrożone to nałogu zwyczajnie nie ma i nie ma się co umartwiać kurde nooo. Jeśli co roku wypijam z mamą kieliszek wódki na święta to nałóg jest? Przecie spożywamy reguralnie alkohol to chyba jesteśmy nałogowymi alkoholikami według współczesnych standardów na to wygląda... A co do odkładania na ostatnią chwilę to kwestia podejścia i te nie jest dobre niestety.
Odpowiedz
#9
Sam fakt, że dziewczyna dostrzega problem świadczy o tym, że coś jest nie tak i nie powinno się tego bagatelizować.
Sea, myślę, że to, co napisała Tsubasa byłoby dobrą metodą. Odstaw komputer i internet na jakiś czas i obserwuj jak na to reagujesz. Spróbuj zastąpić czas spędzony przed komputerem innymi czynnościami, które lubisz robić. Czym się interesujesz? Co sprawia Ci przyjemność? Lubisz czytać, rysować, jeździć na rowerze, chodzić na basen? Poświęć się temu. Tylko uważaj, żeby nie zastąpić jednego nałogu innym, jeśli okaże się, ze faktycznie jesteś uzależniona. Jeśli nie poradzisz sobie sama i nadal będziesz źle się z tym czuła, to może spróbuj skorzystać z porady specjalisty? Tutaj nikt z nas specjalistą nie jest, więc nasze rady nie zawsze będą dla Ciebie dobre.
Odpowiedz
#10
Ok, spróbuję Uśmiech ale na początek zobaczę, czy jeśli zmniejszę ilość godzin, to czy będzie w porządku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości