Nieśmiałość
#1
Czy nieśmiałość oznacza jednocześnie wrazliwość?
#2
O ile do swojego tematu pewny nie byłem to tu niestety wiem, że ten jest powielony Duży uśmiech
#3
Raczej nie, nieśmiałość może wręcz przeciwnie wyrobić system ochronny, nieufność, i zamknięcie, brak umiejętności i chęci do pokazania jedwabnych uczuć, tworzących delikatną wrażliwość.
#4
Na tym forum przekonalem sie, ze niesmiala osoba to niekoniecznie osoba wrazliwia. Chociaz jakby spojrzec na to z drugiej strony.... Moze trafialem na przypadki, ze osoby wrazliwe na tyle baly sie zranienia, ze wolaly zrobic to jako pierwsze?
#5
Tak,ale jak wypowiadający się wyżej.. sądzę,że są przypadki gdzie włącza się system obronny- osoba nieśmiała może stać się nawet w oczach drugiego człowieka kimś wrednym,oschłym ,zimnym..
Wiele razy sama miałam z tym problem. Tak bardzo bałam się zranienia,że chcąc nie chcąc robiłam to sama by tylko oddalono się ode mnie,bo tylko wtedy bym się nie angażowała - ale ja wiem,że wcale taka nie jestem nie chcę być zimna, nie chcę reagować w ten sposób.. i potem bardzo tego żałuję,ale właśnie ten strach jest najgorszy.. ja wtedy nie myślę racjonalnie.. Wiem,że takich ludzi jest wiele i to jest problem, ogromny problem.

Cris napisał(a):Raczej nie, nieśmiałość może wręcz przeciwnie wyrobić system ochronny, nieufność, i zamknięcie, brak umiejętności i chęci do pokazania jedwabnych uczuć, tworzących delikatną wrażliwość.
Mimo to ta wrażliwość w tym człowieku jest,ale niestety zakłada maskę..
#6
Heh. Przypomnieliście mi, że kilka miesięcy temu znajoma mojej matuli powiedziała, że jestem niemiły Duży uśmiech
#7
A mówiłem gdzieś tutaj, dla ludzi nieśmiałych podstawa to kultura i uprzejmość hahaha Uśmiech
#8
Mysle ze tak wiekszosc niesmialych jest wrazliwych,ale sa tez niesmiali niewrazliwcy..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości