Nieśmiałość i lęk przed ludźmi
#1
Nieśmiałość i lęk przed ludźmi, jak zacząć z tym walczyć? Jak wytrwać? Co na początku zastosować? Wiele razy gdy byłem nieśmiały i miałem lęk przed ludźmi, ukrywałem własną osobowość, tylko po to, żeby się zastosować, do innych, żeby mnie polubili. Pewnie i wy nieśmiali, macie teraz tak samo, w grupie ludzi nie odzywacie się, wolicie żyć swoim rytmem. Czemu nieśmiałość i lęk przed ludźmi, jest tak upiornym nałogiem? Odpowiedź jest prosta, człowiek nieśmiały, ciężko będzie miał się zmienić, za każdym razem gdy będzie okazja do zmian, w jego psychice automatycznie, będą się pojawiać tysiąc powodów, żeby nie rozpoczynać tych zmian. Na przykład: „Od jutra zacznę wcześniej wstawać i przez parę dni przestanę grać w gry komputerowe” ----> ale gdy przychodzi, ten oczekiwany dzień. Ciągle człowiek będzie w tym samym punkcie, ponieważ nie wystarczy wszystko zaplanować co do sekundy, wmawiać sobie że od jutra rozpocznę zmiany. Tylko potrzeba od razu się zmieniać, od razu zacząć wprowadzać w życie każdą wskazówkę. Jak zacząć walczyć z nieśmiałością i lękiem przed ludźmi?
a) Chęć pokonania nieśmiałości i lęku przed ludźmi, przede wszystkim trzeba chcieć się zmienić, nie wystarczą same słowa, muszą być chęci.
b) Wytrwałość, jest najważniejszą cechą do pokonania każdej słabości, lęku i naszego nałogu. Bez wytrwałości, człowiek po pewnym czasie, zawsze powróci do tamtejszej postaci.
c)Codziennie, zadawać sobie choć jedno zadanie, żeby pokonać nieśmiałość i lęk przed ludźmi, na przykład „dzisiaj porozmawiam z trzema osobami i będę się starał prowadzić i rozwijać rozmowę” itp... Codzienne ćwiczenia szybko nas zmotywują i rozwiną naszą osobowość.

Jak wytrwać w swoim działaniu? Każdy kto choć raz próbował pokonać nieśmiałość, wie o tym że, niekiedy na samych chęciach się kończy. Dlatego tak ważnym punktem przyczepienia w tym wszystkim jest, codziennie pokonywanie strachu, codziennie przebywanie wśród ludzi, codziennie pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Nigdy się nie wygra z nieśmiałością i lęku przed ludźmi, jeśli nasza motywacja jest zerowa, albo że tak się wyrażę, na krótką chwilę.

Co najlepiej na początku jest zastosować? Ja zacząłem pisać z ludźmi na przeróżnych forach internetowych, na przeróżnych czatach, rozmawiałem na skype ----> po prostu, jak to się mówi, trenowałem, zawsze przed jakąkolwiek rozmową, wypisywałem sobie na kartce, wszystkie tematy na jakie mógłbym porozmawiać z ludźmi, później rozpisywałem te tematy, na podpunkty i tak mi wychodziło wiele tematów do rozmów. Polecam to ćwiczenie, na samym początku jest bardzo dobre i przydatne. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Od czego zaczynałem pokonywanie nieśmiałości i lęku przed ludźmi Zwycięzca 17 8,941 08-07-2016, 17:58 PM
Ostatni post: Nestor

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości