Nieśmiałość w domu
#1
Nie wiedziałem jak nazwać ten wątek(jeśli ktoś zna lepszy tytuł to proszę podać). Jeżeli rzadko rozmawiamy z rodzicami o naszych problemach, nie dzielimy się tym co nas otacza itp to ma to wpływ na nieśmiałość?

Według mnie ma bardzo duży wpływ. Rozmowa z rodzicami uczy kontaktu z drugim człowiekiem.
Odpowiedz
#2
Mi się wydaje (przynajmniej tak z moich doświadczeń), że bardziej taka społeczna edukacja od strony rodziców, coś jakby rodzaj socjalizacji. Ja rzadko rozmawiałem z rodzicami, a oni (może też przez to, że właśnie kontakt był rzadki) nie przekazali mi pewnych informacji dotyczących zachowań społecznych (odpowiednio wcześnie). Obecnie doświadczanie czegoś będąc nieprzygotowanym jednocześnie się ucząc sprawia, że w miejsce pewności siebie wchodzi strach, który powoduje szukanie ucieczek wszelkiego rodzaju lub paraliż kompletny. Czytam to co napisałem i wydaje mi się to dziwne oraz mało zrozumiałe, ale trudno to inaczej opisać Oczko po za tym boli mnie głowa Smutny
Odpowiedz
#3
Dobrze mówisz. Ale rodzice też nieco przygotowują (a przynajmniej powinni). Jeśli mamusia powie córusi, że jak wujek przyjeżdża z rodzinką w odwiedziny i każdego trzeba buziakiem przywitać to chyba nie czyni z dzieciaka "mamincóreczki"... Ja to widzę tak Język
Odpowiedz
#4
Kontakt z rodzicami/dziadkami / czy rodzeństwem jest bardzo ważny. Źle się dzieje ,gdy jest on w jakiś sposób ograniczony. U mnie tak było i w sumie jest nadal.. i wiem,że mam przez to nie małe problemy,ale teraz już tego nie cofnę , czasem jest tak,że cała rodzina jest w sobie bardzo zamknięta. Uśmiech
Odpowiedz
#5
ja duzo rozmawiam z moją mam wrecz o wszytskim (o czym chce zeby wiedziala oczywiscie) z tata mniej, ale na ogól nie jestem do rodziny jakis niesmiala chyba ze wójkowie i ciocie albo tez dalsze kuzynostwo wtedy jest troche gorzej :/ Mam tylko 2 ciocie i 1 wójka przed ktorymi sie nie wstydze ani nic, a reszta to nie mam ochoty z nimi gadać jakoś a rodzine mam duuuuuża.
Odpowiedz
#6
;;Według mnie ma bardzo duży wpływ. Rozmowa z rodzicami uczy kontaktu z drugim człowiekiem. :;

też tak uwazam.. .Uśmiech
Odpowiedz
#7
Rodzina jest wazna,wiec tez warto z rodzina podyskutować Uśmiech
Odpowiedz
#8
(12-08-2014, 01:10 AM)mija napisał(a): Rodzina jest wazna,wiec tez warto z rodzina podyskutować Uśmiech
Jeżeli jest w całości. Nieraz zdarza się tak że rodzina rozpadnie się z wielu powodów. I wtedy nie ma z kim porozmawiać.

Sam jakoś nie rozmawiam ze swoją. Wręcz unikam spotkań rodzinnych. Nie czuję bym miał o czym porozmawiać. A problemy? I tak by to pewnie zbojkotowali.
Odpowiedz
#9
Nawet z rodzicami utraciłes kontakt ?
Odpowiedz
#10
(23-09-2014, 16:38 PM)mija napisał(a): Nawet z rodzicami utraciłes kontakt ?

Została mi tak naprawdę mama, która też się odcięła od rodziny. Naprawdę mało ze sobą rozmawiamy. Nie mówię by nie dokładać Jej cierpień. Zresztą nie mam odwagi rozmawiać o czymkolwiek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości