Niezainteresowani seksem/aseksualni
#1
Cześć!
Czy są tu osoby, które nie są zainteresowane seksem/aseksualne?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Nawet jeśli są , śmiem wątpić że się przyznają. Ogólnie nie uważa się tego za coś, o czym się rozmawia. Reakcje są różne. Jedni zakładają na starcie, że kogoś spotkała trauma i w związku z tym unikają bliskości fizycznej. Inni, że to tylko takie gadanie, bo jest się wybrednym.
Odpowiedz
#3
A jeszcze inni jak mój doktror od socjologii rok temu uznają, że aseksualność to forma seksualności, która jest aseksualna i choć może brzmi dziwnie to jest w tym dużo sensu prawdę mówiąc. Są Ci którzy uwielbiają muzykę, albo kochają wódkę (pozdro dla Romana, który mieszka nieopodal mnie - żul z wyboru, który z miłości do wódki ogłosił celibat Szczerbol) a są tacy co kochają seks. W drugą stronę też można powiedzieć, że są osoby, które nie znoszą wódki albo rosołu, a i są takie, które nie znoszą seksu. ¯\_(ツ)_/¯
Odpowiedz
#4
Aseksualność już (chyba) jest jedną z orientacji seksualnych. W końcu brak fizycznego pociąg u lub jego niewielkie posiadanie to tez jakaś forma.
Odpowiedz
#5
O to to. Właśnie tak mówił ten facet od socjologii Duży uśmiech
Odpowiedz
#6
@cichy każdy ma swoje. Często związane jest to do niechęci do cudzych płynów ustrojowych. Nie każdy chce mieć z nimi styczność. Inna jest taka sprawa, że są ludzie z tzw "zimnego chowu". Dla nich kontakt fizyczny jest czymś nienaturalnym.
Oczywiście znałam taki przypadek. Psycholog zaciął się na daną osobę. W końcu to podstawa normalnej egzystencji. Czy to już nie świadczy o naszym stosunku jako społeczeństwa do tego typu jednostek.

*1000 Oczko
Odpowiedz
#7
Ja lubię seks choć nigdy z nim do czynienia nie miałem i też brzydzę się płynów ustrojowych... A no tak, zapomniałem, że jestem dziwny xD
Odpowiedz
#8
Byleby nie popaść w skrajność i nie szukać odskocznia od samotności w wątpliwej jakości, czysto fizycznych znajomosciach.
Odpowiedz
#9
Ciężko się do tego przyznawać w czasach tak zboczonych jak obecne.
Na 7 metrów pod ziemią na YT jest odcinek o tym.
Odpowiedz
#10
Zacznijmy od tego, ze dla wielu erotyka jest bardzo ważna. Teoretycznie każdy chce, a jeśli nie chce, to oznacza, że jeszcze sobie tego nie uświadomił,mieć dzieci.
Lęk przed bliskością jest odbierany jako trauma przezyta w dzieciństwie, lub ciężko przeżyte rozczarowanie miłosne w wieku nastu lat.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości