Nowa szkoła, nowi znajomi
#1
Ciężko Wam było poznać nowych ludzi w nowej szkole? Ja osobiście nie miałem takiego problemu, ale u siebie na roku dostrzegłem osoby, ktore mają problem, by poznać osoby na roku...jakoś nie wykazują wgl inicjatywy i zastanawia mnie czy one nie chcą, czy to przez nieśmiałość.
Odpowiedz
#2
Ja praktycznie zawsze mam problemy. Z obecną grupą zintegrowałem się przypadkiem właściwie. Zadanie ułatwia mała liczebność. Nawet 20 na roku nie ma. No i ekipa w porządalu. Ale nigdy nie mam tak, że podchodzę i zagaduję jakbym sto lat się z każdym znał.
Odpowiedz
#3
Tez to zawsze mój odwieczny problem,dopiero z czasem oswajam sie z ludzmi i staje sie odwazniejsza i rozmowniejsza wsród nich, wiadomo im mniejsza ilosc ludzi do ogarniecia tym lepiej, ale zawsze staram sie zagadywac jesli mi cos do głowy przychodzi
Odpowiedz
#4
Dzisiaj byłem pierwszy raz w nowej grupie. I nawet odpowiedzenie "cześć" było dla mnie okropnie trudne.
I znów czuję się ze stresu jak po maratonie. I tak jest z każdym nowym miejscem.
Od nowej przychodni lekarskiej po przeprowadzce po zwykły sklep na wsi.
Zawsze mam wrażenie że patrzą na mnie wrogo albo jakbym był kosmitą czy coś. ._.
Odpowiedz
#5
(05-07-2014, 10:42 AM)Mansur napisał(a): jakoś nie wykazują wgl inicjatywy i zastanawia mnie czy one nie chcą, czy to przez nieśmiałość.

Coraz bardziej jestem przekonana, że nieśmiałość to nie zawsze brak odwagi, niepewność siebie, ale że to także brak umiejętności zachowania się z ludźmi w różnych sytuacjach.

Ostatnio byłam w księgarni i przeglądałam dział psychologiczny. Trafiłam na wiele książek o pokonaniu nieśmiałości i od razu zadałam sobie pytanie: ilu nieśmiałków sięgnęło kiedykolwiek po takie książki aby poszerzyć swoje horyzonty. Bo co innego takie gadanie "nie bój się odzywać", a co innego gdy jest coś wyjaśnione.
Odpowiedz
#6
Przed rozpoczęciem liceum założyłam grupę klasy i tam poznałam jedną dziewczynę. Lecz jakoś zresztą klasy nie potrafiłam znaleźć wspólnego języka. Jakoś nie potrafiłam się zgrać z resztą klasy... I tak wyszło, że w końcu musiałam zmienić szkołę na ostatni rok i zaczęłam chodzić do liceum dla dorosłych. To był świetny pomysł. Jakoś się przełamałam i poznałam jedną dziewczynę i w końcu się zaaklimatyzowałam. Mam dobry kontakt z ludźmi z klasy. Duży uśmiech

Myślę, że to zależy od osób, które są w danej grupie. Od nas samych na pewno też, trzeba się przełamać jakoś. Tamtego pierwszego dnia bardzo się stresowałam, tym bardziej, że stronię jednak od takich sytuacji, bo źle się w nich czuje. No, ale ta dziewczyna była otwarta i dlatego tak łatwo było mi z nią nawiązać kontakt. Co więcej, teraz naprawdę dobrze nam się rozmawia. Czasem trzeba przełamać swój strach. Oczko

Choć jednak poznając kogoś na żywo poza klasą to nie jest u mnie tak łatwo. Mi jest się trudno otworzyć i jednak potrzebuję trochę czasu, by móc mówić o jakiś ważniejszych dla mnie sprawach.
Odpowiedz
#7
(05-07-2014, 10:42 AM)Mansur napisał(a): Ciężko Wam było poznać nowych ludzi w nowej szkole? Ja osobiście nie miałem takiego problemu, ale u siebie na roku dostrzegłem osoby, ktore mają problem, by poznać osoby na roku...jakoś nie wykazują wgl inicjatywy i zastanawia mnie czy one nie chcą, czy to przez nieśmiałość.
Jakbyś pisał o mnie Oczko
Nie wychodze z inicjatywą bo nie wiem co robić i jak robić by nie wyjśc na błazna w takim przypadku Język Stoje sobie z boku, taki co to nie wadzi nikomu i nie zawsze go widać nawet. Zawsze tak było, na każdym etapie edukacji jak wchodze do nowej grupy, nie tylko szkolnej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości