O przyjaźni
#1
Jest temat czy macie prawdziwego przyjaciela, ale ja chcę zapytać o coś innego. Chciałabym się dowiedzieć czym powinien odznaczać się Waszym zdaniem przyjaciel. 
Chciałabym też byście napisali o tym czy sami uważacie się za dobrych przyjaciół albo za dobry materiał na przyjaciela.
Czemu o to pytam... Bo wiele razy się nad tym zastanawiałam. Dlaczego tak trudno jest zbudować z drugim człowiekiem taką pewną, nierozerwalną więź. Wcale nie jest powiedziane,że można stworzyć ją tylko z jedną osobą.. wydaje mi się,że są czasem takie paczki przyjaciół, którzy mogą na sobie polegać w każdej sprawie mimo,że mają zupełnie inne zainteresowania, różne charaktery, różne zdania na wiele tematów..
Chcielibyście mieć taką paczkę przyjaciół? Może Waszym zdaniem jednak coś takiego jak przyjaźń, nie istnieje? Może uważacie to za coś zbędnego? A może macie już swojego przyjaciela/przyjaciółkę i zamykacie się tylko na tej relacji?
Rozpisujcie się Oczko
Odpowiedz
#2
(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Chciałabym się dowiedzieć czym powinien odznaczać się Waszym zdaniem przyjaciel.
Ciężko by tutaj rozpisywać na ten temat . Najważniejsze według mnie jest poleganie na sobie nawet w trudnych sytuacjach gdzie dana osoba wyszła by lepiej nie pomagać a jednak pomoże Uśmiech
(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Bo wiele razy się nad tym zastanawiałam. Dlaczego tak trudno jest zbudować z drugim człowiekiem taką pewną, nierozerwalną więź.
Nie wiem jak u was ,ale bynajmniej u mnie za dużo idiotów ,samolubów . Każdy patrzy by mieć jak najlepiej
(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Chcielibyście mieć taką paczkę przyjaciół? Może Waszym zdaniem jednak coś takiego jak przyjaźń, nie istnieje? Może uważacie to za coś zbędnego? A może macie już swojego przyjaciela/przyjaciółkę i zamykacie się tylko na tej relacji?
Taką paczkę przyjaciół można by był o mieć . Lecz tak jak wyżej pisałem za dużo wokół mnie idiotów by takową stworzyć . A osoby które są warte to są zazwyczaj osoby które poza zasięgiem
Odpowiedz
#3
To samo dziś zaprzątało mi głowę :O
Odpowiedz
#4
Xyz
Odpowiedz
#5
(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Chciałabym się dowiedzieć czym powinien odznaczać się Waszym zdaniem przyjaciel.

Na pewno szczerością, spontanicznością i bezinteresownością.

(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Chciałabym też byście napisali o tym czy sami uważacie się za dobrych przyjaciół albo za dobry materiał na przyjaciela.

Krewni uważają, że tak.

(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Dlaczego tak trudno jest zbudować z drugim człowiekiem taką pewną, nierozerwalną więź.

Bo człowiek ma tendencję do porównywania się z innymi przez co może stać się zazdrosny, może czuć się gorszy albo nawet może wzrosnąć jego ego, traktując drugiego z góry.

(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Chcielibyście mieć taką paczkę przyjaciół?

Z tego co słyszałam taka paczka przyjaciół prędzej czy pózniej narobi kłopotów. Niech komuś życie się zmieni czy to wyjedzie za granicą, czy ukończy studia itp., wtedy widać czy naprawdę są takimi przyjaciółmi, ale to nie tylko tyczy się paczki, a także pojedynczych osób.

(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Może Waszym zdaniem jednak coś takiego jak przyjaźń, nie istnieje?

Wierzę, że istnieje, ale coraz częściej uważam, że naiwnie wierzę w bajkę.

(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): Może uważacie to za coś zbędnego?

Nie, uważam za coś wartościowego.

(31-01-2017, 17:28 PM)Des napisał(a): A może macie już swojego przyjaciela/przyjaciółkę i zamykacie się tylko na tej relacji?

Tak, w strefie rodzinnej. Nie ma co szukać, bo jestem w takim, a nie innym wieku (mam 23 lata, jakby ktoś się zastanawiał), że praktycznie każdy tylko szuka drugiej połówki i myśli o tym, jak się ustawić w życiu, to jest normalne i zrozumiałe.
Odpowiedz
#6
Dla mnie żelazne cechy, które MUSI mieć przyjaciel, to:
1. Zdolność trzymania języka za zębami, ogólnie pojęta lojalność - co między nami to między nami i basta
2. Jakaś taka ludzka wyrozumiałość, elastyczność w kontakcie z drugim człowiekiem. Właśnie między innymi chodzi mi o to, by jego lista cech, jakie przyjaciel wg niego MUSI mieć, nie powinna być zbyt długa i szczegółowa, by nie szukał ideału czy jakiegoś konkretnego "modelu człowieka", tylko, żeby brał ludzi takich, jakimi są... to dlatego moja lista "przyjacielskiego must have" zawiera tylko te dwa żelazne punkty, reszta czynników jest dość płynna i mam spory zakres tolerancji na cechy potencjalnego przyjaciela / przyjaciółki.

Stosunkowo niedawno w moim życiu pojawiła się na przykład dziewczyna, z którą dzieli mnie niemal wszystko, gdybym miała cechy i zainteresowania tej osoby wypisane na liście czy jakimś profilu, to bym ten profil odrzuciła już w pierwszym odruchu, bo uznałabym, że nie będziemy mieć ze sobą nic wspólnego - a jednak na żywo wygląda to zupełnie inaczej i wbrew wszystkiemu, zakumplowałyśmy się tak, że sama jestem pod wrażeniem temu, co się dzieje niejako na moich własnych oczach, gdy jednocześnie jestem tego współuczestniczką.
Odpowiedz
#7
Moi przyjaciele ewoluują razem ze mną. Nawet nie mam tego w zamiarze, ale z wiekiem się zmieniam, inne cechy zaczynam cenić u ludzi. Jedni znajomi się zmieniali ze mną w tym samym kierunku, inni natomiast pozostali tacy, jacy byli, bądź poszli w jeszcze innym kierunku. Właśnie z tego powodu nie staram się nigdy uwieszać na znajomych i przyjaciołach. Dla mnie hierarchia wygląda tak: znajomi, koledzy/koleżanki, przyjaciele. I ilość w grupach jest malejąca. 
Nie wiem natomiast czym ma się charakteryzować przyjaciel, czy poświęceniem dla mnie, czy jakimiś obietnicami, czy dobrymi uczynkami. Ja mam tylko jeden warunek: jeśli ktoś akceptuje mnie takim jakim jestem, nie muszę przy kimś w ogóle udawać,  ta osoba nie próbuje mnie w żaden sposób zmieniać, to wtedy tak... jest to materiał na przyjaciela. 
I wiem, że można by powiedzieć, czy taka osoba wskoczyła by za mną w ogień, albo czy oddała nerkę - jasne, każdy ma swoje kryteria. Ale odkąd nerkę można dostać z NFZ'tuUśmiech), a ogniem się nie bawię, to nie ma takiej potrzeby. Natomiast ktoś przy kim możesz być smutny i ten ktoś Ci nie każe przestać albo kiedy Ty się śmiejesz i ten ktoś Cię nie ucisza, czyli jesteś sobą, taka osoba jest ważna w życiu każdego i nie ważne jakim epitetem ją nazwiemyUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości