Odrzucona miłość
#1
Cześć. Słuchajcie, bo zazwyczaj(nie mówię, że w każdej znajomości) kiedy chłopak i dziewczyna się przyjaźnią jedna ze stron zaczyna czuć coś więcej i powstaje problem jak jej wyznać swoje uczucie. Wiadomo taka osoba chce powiedzieć co czuje i to jest dla niej trudne a kiedy już się zdecyduje i powie co jej leży na sercu przyjaźń nagle...znika...jest cisza....dlaczego tak jest? Nie rozumiem dlaczego niektóre osoby w ten sposób postępują...a przyjaźń? Przecież nikt nikomu nie robi krzywdy a przyjaźń się ulatnia...Nie przeżyłem czegoś takiego ale szczerze współczuje osobom, które mają taką historię za sobą...
Odpowiedz
#2
Ludzie odchodzą wtedy, bo się boją. Bo sytuacja ich przerasta. Bo nie chcą niczego obiecywać.

Czasem nie warto komuś mówić, jaka jest prawda...
Odpowiedz
#3
Ale czy ktoś komu każe coś obiecywać? Uśmiech Raczej nie...chyba Duży uśmiech No rozumiem sytuację, kiedy ta strona zakochana nie chce utrzymywać znajomości, bo ją to boli czy coś innego.
Odpowiedz
#4
Wiesz, to zależy. Jeśli ludzie całe lata się przyjaźnią a potem nagle jedna osoba się przyznaje, że czuje coś więcej... no to nie zawsze jest komfortowe dla drugiej strony. Uśmiech
Odpowiedz
#5
No ale jakoś można wyjść chyba z tego tak by przyjaźń nadal istniała. Trudne ale do wykonania Duży uśmiech
Odpowiedz
#6
No właśnie, jest to trudne, nie zawsze przyjaźń się utrzyma. Masz jakieś doświadczenia z tym związane?
Odpowiedz
#7
Nie mam. Tylko naszła mnie taka refleksja na ten temat.
Odpowiedz
#8
Powiem tak, jeśli przyjaźń jest wystarczająco trwała i jest to coś wartościowego, to pewnie przetrwa. Bo czemu nie. Tylko tej osobie odrzuconej może być trudno znieść gorycz porażki. Stąd może się to nie utrzymać.
Odpowiedz
#9
I jeszcze wydaje mi się, że wszystko zależy od wieku obu osób. Bo dorośli inaczej podchodzą do tego a nastolatkowie w takiej sytuacji widzą problem i wszystko się sypie... no nie wiem...takie mam wyobrażenie.
Odpowiedz
#10
Pewnie dzieje się tak dlatego, ze zaczynają się takich uczuć wstydzić.
Ale dlaczego odrzucają wtedy nawet przyjaźń? Bo widocznie wcale przyjaźnią to nigdy nie było. Jest takie powiedzenie: ''You never lose your friends, you just discover who your real friends are''.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości