Osoba nieśmiała jest wrażliwa?
#1
Czy tak jest? Czy my jesteśmy bardziej uczuciowi, czy to wynika z samotności? Jakie jest Wasze zdanie?
Odpowiedz
#2
Od zawsze uważałam, że nieśmiali są wrażliwsi od innych. Schowani we własnym świecie próbują go ochronić Ninja
A zresztą, co tu dużo mówić - gdybyśmy nie byli wrażliwi, to przyjmowalibyśmy wszystko z niejakim dystansem i bylibyśmy odporniejsi na otoczenie.
Odpowiedz
#3
Popieram. Wydaje mi się, że mając słabszy kontakt z ludźmi chwytamy każde emocje jak mannę z nieba i pielęgnujemy taką poważną wrażliwość Oczko Dlatego właśnie wolę adoptować się do nieśmiałości niż z nią walczyć Oczko
Odpowiedz
#4
Ja jestem bardziej za walką, ale jak już raz pisałam Cichemu, jeśli się nie uda, to zawsze można pozostać przy akceptacji ^^
Swoją drogą, kiedyś myliłam wrażliwość z byciem słabym. Bo może to są podobne stany, ale słabości można pokonywać i to jest dobrą rzeczą, natomiast, kiedy zniszczy się w sobie wrażliwość, to można zostać nieprzystępnym gburem ^-^
Odpowiedz
#5
Słabość może być siłą Oczko
Odpowiedz
#6
To może ja opowiem jak widzę świat jako osoba nieśmiała.
Dla mnie ludzki świat to coś jak próba przejścia która trwa lata, jako iż jestem Therian, innymi słowami istotą która czuje się jak zamknięty w ludzkim ciele jako dusza zwierzęcia o świadomości ludzkiej. I częściowo chodzi w tej próbie o to by nie polec i nie stać się kimś złym, nie dać się złamać, przepraszać za błędy i być uczciwym.
Niestety to nie takie łatwe, często trzeba uciec do milczenia. I to milczenie przekształca się w ciche cierpienia którym nie można się poddać. Kluczem nieśmiałości jest świadomość bólu i tego jak łatwo się krzywdzi a nawet jak łatwo można przeciąć czyjąś nić życia.
Wielu ludzi z łatwością używa masek zła. Życie to teatr i każdy jest tu aktorem.
Dla mnie osobiście nagrodą za wytrwanie w świecie ludzi jest powrót do swojego stada. Do poprzedniego życia, bliskich itp.
Wielu powie że to tylko wyobraźnia, inni wyśmieją a kilku zaatakuje bo nie zrozumie po prostu.

Wewnątrz często się martwię o innych mimo że to nic dla nich i tak nie będzie znaczyło. Odpowiedzieli by zwyczajne "spadaj". Więc nie pokazuje tych uczuć zewnętrznie.
Myślę że nieśmiali przez całe życie rozbudowują siebie wewnątrz gdzie są sobą. Nieśmiałość to nie zaburzenie czy choroba a tarcza przed ludzkim złem.
Odpowiedz
#7
Osoba jest nieśmiała właśnie dlatego, że posiada pewną wrażliwość, która sprawia, że czuje się nie tak wśród innych nie posiadających jej lub osoby nie posiadające tej lub innej wrażliwości nie akceptują danej osoby.
Czy są bardziej uczuciowi.. to już nie jest reguła. Chociaż tak właśnie często bywa.
Odpowiedz
#8
Ja uważam że takie osoby są wrażliwsze ale czy to wada?Czasami po sobie widzę że w niektórych sytuacjach przez to jestem zbyt miękki,jednak uważam że to zaleta Uśmiech.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jeżeli jest ciężko znaleźć sobie szczerych znajomych, to jak jak jest z miłością? BiałaWilczyca 3 2,089 11-03-2015, 13:20 PM
Ostatni post: Zwycięzca

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości