Po zdjęciu okularów gorzej widzę
#1
Postanowiłem wybrać się do okulisty w celu zbadania wzroku gdyż mam wadę ale nie przypuszczałem, że taką dużą. Okazało się, że mam - 3.0 w prawym i - 3,5 w lewym...moja wizyta spowodowana była tym, że oślepiały mnie światła samochodów ale jakość nie narzekałem że czegoś tam nie dowidze. Dobra, mam już te okulary od miesiąca i po ściągnięciu mam rozmazany obraz z odległości hmm 50 cm...a przed noszeniem tak nie było.  Na początku myślałem, że wzrok po prostu się przyzwyczaił ale trochę to dziwne. Teraz bałbym się kierować samochodem.  Trochę jestem tym zaniepokojony...może okulista okulary źle mi dobrał?
Odpowiedz
#2
Mam identyczną wadę, a przynajmniej taką miałem podczas ostatniej wizyty u okulisty, czyli ponad 2 lata temu. Szczerze mówiąc dziwię Ci się, że potrafiłeś normalnie funkcjonować bez okularów, bo sam nie potrafiłbym bez nich ani prowadzić auta, ani czytać... ogólnie byłbym chodzącą kaleką i odbijałbym się od ścian  O matko
Wzrok przyzwyczaja się do okularów. Chore oko rozleniwia się podczas gdy je nosisz, bo nie jest zmuszone do intensywnego skupiania się na różnych przedmiotach. Dlatego po ich zdjęciu Twoja wada może wydać Ci się o wiele gorsza, niż miałeś wrażenie zanim zacząłeś nosić szkła. Podobnie jest, gdy nosisz okulary od dłuższego czasu, przestaniesz na tydzień lub dwa i znowu je założysz. Będziesz potrzebował dnia lub dwóch, żeby się do nich przyzwyczaić. Zacząłem nosić okulary w wieku... 6 lat? W każdym razie w przedszkolu, więc jakieś tam doświadczenie mam pod tym względem  Zawstydzony Jednak specjalistą nie jestem, więc najlepiej będzie jak udasz się na jeszcze jedne badania, albo pójdziesz do innego okulisty w celu zweryfikowania sytuacji.
Odpowiedz
#3
U mnie też się tak zaczęło, widziałem gorzej więc trzeba było iść do okulisty, dostałem wtedy szkła na stałe -2.0 i -2.575 z cylindrami 0.5, potem się pogorszyło aż zatrzymało od ponad 5 lat na -4.5 i -4.75 z cylindrami 0.5. Prawo jazdy otrzymałem bezterminowe z adnotacją że muszę mieć okulary na stałe. Teraz jak zdejmę okulary to widzę wyraźnie jedynie na odległość 30 cm od oczu.
Odpowiedz
#4
No więc pójdę jeszcze raz Uśmiech
Odpowiedz
#5
(05-04-2016, 15:01 PM)Naali Vekkinei napisał(a): Prawo jazdy otrzymałem bezterminowe z adnotacją że muszę mieć okulary na stałe.

Niestety, nie miałem tego szczęścia i muszę odnawiać prawko co pięć lat.

W większości przypadków wada przestaje się zmieniać gdy przestajemy rosnąć. Ponownie nasila się dopiero na starość, także jeśli już nie rośniecie to prawdopodobnie możecie być spokojni... przez jakiś czas Język
Odpowiedz
#6
Też mam prawko na 5 lat Oczko
Odpowiedz
#7
Mnie bardziej dotknęło to że na badaniach do szkół durna lekarka zamknęła mi drogę na awionikę i mechanikę lotniczą oraz mechanikę samochodową tylko dlatego że wzrok.
Nauczyłem się sam mechaniki na starych motocyklach i samochodach oraz poczytałem kilka książek i dziś radzę sobie lepiej niż nie jedna osoba po technikum samochodowym do tego stopnia że potrafię rozebrać cały silnik w obecnym samochodzie i go poskładać.
Tamta lekarka argumentowała że nie widzę i nie będę widział kiedy pracuje maszyna np. tokarka czy szlifierka, nie ważne że słuch mam bardzo dobry, ewidentnie szukała czegoś by mnie nie puścić więc czepiła się tego. Ciekawe co by powiedziała na to że skończyłem technikum hodowli a obecnie kończę weterynarię gdzie trzeba dobrze widzieć by odczytać zmiany na ekranie USG czy też przy zabiegach widzieć dokładnie gdzie się wbija igłę z nicią chirurgiczną. W czym też czuję się bardzo dobrze.
Odpowiedz
#8
Przepisy są do dupy a ciule bez wyobraźni je wykorzystują co do kurna kropeczki byleby ufajdać komuś życie...
Odpowiedz
#9
Ahahaah to wymyśliła. Też miałem taki problem i to dokładnie z tokarką...tyle że ja do technikum elektrycznego. Powiedziałem jej, że jeśli będzie się obracać z taką szybkością co częstotliwość prądu przemiennego a jednocześnie świata sztucznego prosto z gniazdka to nawet najlepszy wzrok na świecie będzie miał wrażenie że tokarka stoi... Przekonałem Oczko Niektórzy okulisci się mądrzą a nie mają kompletnego pojęcia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości