Poczucie własnej wartości
#1
mam takie pytanie co robicie żeby utrzymać swoją wartość? Bo u mnie występuje skok wartości tak trwa przez dwa tygodnie póżniej występuje dołek tak przez tydzień tak w kółko,i mam takie pytanie jak jeszcze bardziej podnieść swoją wartość żeby tego problemu już nie było.
#2
No ziom trudne pytanko Język Wydaje mi się, że wiele zależy od nastawienia. Kiedyś się dołowałem i uważałem się za jakiś gorszy element, a pewnego razu zmieniłem nieco nastawienie i zacząłem myśleć o sobie jako kimś wartościowym, aczkolwiek nadal chwile zwątpienia się trafiają, zwłaszcza jak sobie pomyślę, że nic w życiu nie osiągnąłem i nie mam pomysłu by coś osiągnąć konkretnego. Musisz po prostu znaleźć w sobie siłę, która zamieni to co uważasz za swoją słabość w największą Twoją wartość. Ja tak chyba mam z nieśmiałością właśnie. Kiedyś uważałem to za słabość, a teraz mówię raczej o wartości o ile nie szlachetności Oczko aczkolwiek nieśmiałość utrudnia życie to fakt, nawet jeśli myśli się o niej jak o wartości, ale tych, którzy nazywają ją chorobą to ja bym nazwał co najmniej nieukami. A jest ich sporo Oczko
#3
No tak idź na siłkę, solarę i jak mnie brat uczył ostatnio (dla beki) odpalaj tekstem "Ej bejbe..." i każda Twoja bez dwóch zdań XD
#4
Bierz przykład z Bibera - on jest profesjonalistą od "OH BEJBE" Język haha
#5
(06-07-2014, 22:47 PM)Tajna napisał(a): Większość społeczeństwa jest niewyrafinowana, więc takie rzeczy, jak wspomniał cichy, jak najbardziej dla tego typu ludzi się nadają... Natomiast ludzie, którzy potrafią wyjść poza umysłową ciasnotę stereotypów, zrozumieją bez trudu profity z samorozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie.

I w pełni się z Tobą zgadzam.

Do autora wątku:
poczucia własnej wartości nie buduj na rzeczach, mieniu, kobietach które posiadasz a na sobie i ludziach którzy Ciebie otaczają.
Inwestuj w siebie, to jakim człowiekiem jesteś i to jakie wartości możesz przekazać innym osobom. Dawaj innym z siebie, a dobro do Ciebie wróci. Ale oczywiście nie daj się wykorzystywać!

Jesteś wyjątkowym człowiekiem, już na wstępie wygrałeś.
Bo byłeś 1 najlepszym z 300 000 000 plemników który pokonał innych.
Już samo to daje wyjątkową wartość.

Co do dołków: One były, są i będą. Każdy człowiek ma wzrosty i upadki nastroju. Najważniejsze jest abyś był tego świadomy, i w momencie upadku nastroju powiedział sobie: mam gorszy humor, bo to normalne. Np. proste wytłumaczenie: Moja wartość jest tylko wyższa bo z każdą chwilą wiem więcej i mam więcej życiowego doświadczenia.
Wiem że to brzmi trochę jak banialuki, ale to prawda.
#6
Ładnie napisane. Bardzo pozytywnie i do mnie trafia.
#7
(29-06-2014, 22:24 PM)kote napisał(a): mam takie pytanie co robicie żeby utrzymać swoją wartość? Bo u mnie występuje skok wartości tak trwa przez dwa tygodnie póżniej występuje dołek tak przez tydzień tak w kółko,i mam takie pytanie jak jeszcze bardziej podnieść swoją wartość żeby tego problemu już nie było.
A myslałeś/aś co wyzwala te skoki poczucia własnej wartości? I nie przejmuj się, na wszystko można znaleźć sposób Uśmiech
#8
TenOn, zabrzmiales mi troche jak po przeczytaniu ksiazki typu poradnik pozytywnego myslenia Uśmiech i nie, nie chce Cie obrazic. Tak mi sie jakos skojarzyly Twoje slowaUśmiech
#9
Jak dla mnie, to co napisał TenOn jest ok. Ale uwaga Nestora też jest na miejscu.
Uważam że tego typu pozytywne myślenie jest dobrym wsparciem w wielu sytuacjach i osoby nieśmiałe mogą na nim dużo skorzystać. Ale żeby stanąć twardo na własnych nogach w relacjach międzyludzkich, trzeba czegoś więcej.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości