Poznawanie ludzi w internecie - garść pytań :)
#1
1.Poznajecie ludzi w internecie?

2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?


3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?

4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?


chodzi mi zarówno o relacje damsko - męskie jak i relacje koleżeńskie Uśmiech
Odpowiedz
#2
Jej. Moje życie jest tak durne i skomplikowane, że trudno mi jednoznacznie wskazać, ale generalnie gdyby nie Internet to dziś nie miałbym nawet do kogo się odezwać... Z tym urzeczywistnianiem znajomości internetowyh bywa u mnie bardzo różnie, generalnie porażki sypią się garściami Zdezorientowany
Odpowiedz
#3
1. Poznawałem. Ale głównie chodziło o relacje damsko - męskie. 
2. Nie jest łatwiejsze, czy trudniejsze, ale jest inne. Masz pełno ludzi do poznania i rozpoczęcie rozmowy jest na ogromną skalę, ale podtrzymanie konwersacji dwóch obcych ludzi jest trudne. Wolę jednak poznawanie na żywo - ogrom zaoszczędzonego czasu na rozczarowaniaUśmiech I brak tworzenia z siebie człowieka, którym ktoś nie jest. 
3. Nie ma różnicy w trwałości znajomości zaczętych w necie od tych w realu dla mnie - jak się ludzie lubią, to podtrzymują.
4. To co wydarzyło się w internecie, zostaje w internecieUśmiech ...no z kilkoma wyjątkamiJęzyk
Odpowiedz
#4
Xyz
Odpowiedz
#5
1. Poznaję ludzi TYLKO w internecie.

2. Jest o wiele łatwiejsze, dlatego że w internecie można z łatwościa znaleźć ludzi z podobnymi problemami i umówić się na rozmowę czy spotkanie. "Na żywo" każdy człowiek jest kompletną zagadką, więc poruszanie pewnych tematów jest bardzo trudne, ze względu na lęk przed odrzuceniem.

3. Wiele zależy od formy znajomości. Jeżeli bazują one na spotkaniach, wspólnym spędzaniu czasu , to potrafią przetrwać bardzo długo (i to nawet wtedy, gdy nie znam zbyt dobrze osób z którymi się spotykam). W moim przypadku większość z nich ma już prawie 4 lata. Jeżeli ograniczają się tylko do pisania, to trwają zazwyczaj bardzo krótko, góra 2-3 miesiące. Generalnie bardzo nie lubię takiej formy komunikacji, bo pochłania zbyt wiele czasu, a i tak odnoszę wrażenie, jakby na drugim końcu kabla nie było żywej duszy. W takim przypadku zdecydowanie preferuję kontakt głosowy. Jest bardziej spontaniczny, emocjonalny i po prostu autentyczny. Słuchanie czyjegoś głosu pozwala mi lepiej poznać drugą osobę i poczuć jej obecność, co jest dla mnie niezwykle istotne, jeżeli chodzi o nawiązanie jakiejkolwiek relacji. Przy czym ten ostatni sposób kontaktu jest w moim przypadku zupełną nowością, więc trudno mi na razie powiedzieć, jak trwałe mogą być takie znajomości.

4. Jeżeli chodzi o to pytanie, to tutaj występuje pewien ciekawy paradoks. Otóż jak dotychczas w rzeczywistości umawiałem się na spotkania tylko i wyłącznie z ludźmi, o których wiedziałem niewiele, lub których w ogóle nie znałem. Jeszcze nigdy nie spotkałem z kimś, z kim wcześniej regularnie pisałbym czy rozmawiał. Przy czym zazwyczaj najlepszy kontakt mam z osobami, które mieszkają setki kilometrów ode mnie, więc istnieje tutaj pewna bariera logistyczna, która jednak absolutnie nie jest nie do przeskoczenia, w sytuacji gdyby bardzo zależało mi na tym, aby się z nimi spotkać.
Odpowiedz
#6
A moim zdaniem jest dokładnie jak napisał Damian. Nie jest łatwiejsze czy trudniejsze, a jest to inna forma... Wymagająca innego podejścia, a to czy jest łatwiej czy trudniej to często subiektywna ocena. Osobie nieśmiałej może być łatwiej bo ta obawia się bezpośrednich relacji z kolei śmiałej może być łatwiej przy tych bezpośrednich relacjach bo np. może uznać poznawanie ludzi przez Internet jako zbyt skomplikowane na swój sposób. To oczywiście tylko przykład bo równie dobrze jakiś nieśmialuch może dobrze czuć się w poznawaniu ludzi w realu (rzadkie raczej ale możliwe) a jakiś śmialuch Duży uśmiech może czuć się dobrze w internetowych próbach (częstsze).
Odpowiedz
#7
1.Tak, poznaje ludzi w necie.

2. W tym punkcie zgodze sie z przedmowcami, ze jest po prostu inne


3.Jak trwałe? A to juz jest zalezny od wielu cznnikow. Podejrzewam ze gownie od checi Duży uśmiech

4. Do rzeczywistosci w sensie ze dochodzilo do spotkan na zywo? Czy ze telefon i skype juz sie licza? W kazdym razie przenosilem i dalej to robie
Odpowiedz
#8
No to po kolei... tak staram sie poznawać ludzi z Internecie, wychodzi mi to lepiej niż w realu, mimo wszystko łatwiej mi się przełamać, moze przez to ze łatwiej potem się odciąć od takiej osoby niż w realu, może przez to ze nie widze reakcji tylko znaki na monitorze itd. Niezbyt dlugo te znajomosci trwają, najdłuzsza to była bodaj 3-4 lata codziennego pisania ze sobą, potem dochodziły listy, prezenty itd, znajomośc wygasła chyba naturalnie i każdy poszedł w swoją stronę.
Do tej pory przenoszenie znajomości z neta do reala nie idzie mi najlepiej, 2 próby sotkania kończył się tak ze pojechałem, było niby ok ale potem bardzo szybko te znajomosci stawały się martwe. W zasadzie tylko jedna osoba którą poznałem w necie i potem w realu znam i do dzisiaj utrzymujemy kontakt, w necie czy czasem piwko w realu
Odpowiedz
#9
(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 1.Poznajecie ludzi w internecie?
Tak, w ten sposób poznałam sporo ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach

(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
Tak. Pisanie jest łatwiejsze od mówienia. Mogę się dłużej i na spokojnie zastanowić nad odpowiedzią. A jeśli rozmowa staje się niewygodna łatwiej ją przerwać.

(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?
Sporo znajomości się zerwało i nie odzywamy się do siebie od dawna. Jednak z kilkoma osobami utrzymuję w miarę stały kontakt.

(13-02-2017, 20:37 PM)Lara Croft napisał(a): 4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?
Tak, o ile to możliwe (odległość). Ze sporą częścią moich internetowych znajomych widziałam się kilka razy na żywo. Niestety mieszkają daleko i nie możemy widywać się często, ale raz na jakiś czas organizujemy sobie mini zjazdy.
Odpowiedz
#10
1.Poznajecie ludzi w internecie?

2.Czy poznawanie w internecie jest dla was łatwiejsze, niż w na żywo? Dlaczego tak? Dlaczego nie?


3.Jak trwałe są wasze znajomości zawarte w internecie?

4.Czy przenosicie swoje znajomości internetowe do rzeczywistości?


Odp. 1. Tak, poznaję.
Odp. 2. Poznawanie ludzi w internecie a szczególnie na Fb jest dla mnie znacznie łatwiejsze niż w realu. Wolę pisać niż rozmawiać, mogę myśleć jak długo chcę nad tym co Temu komuś odpisać i czy w ogóle odpisać.
Odp. 3. Słabo.Smutny nie są to żadne bardzo bliskie znajomości, w tej chwili z nikim nie piszę co dziennie.
Odp.4. Nie. Jak do tej pory żadna nie została przeniesiona do realu ale mam nadzieję że to nastąpi.Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Widzieli się na imprezie a poznali w internecie .m 7 2,356 29-10-2016, 17:55 PM
Ostatni post: _Magnolia_

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości