Praca w ochronie dla kobiety?
#1
Właściciele lokalu w którym pracuję, mają też średniej wielkości sklep samoobsługowy. Mają tam wykwalifikowanego pracownika ochrony, ale chcieliby, żebym dołączyła do niego - głównie na monitoring, a on mógłby dzięki temu być cały czas bezpośrednio na sklepie, ale w soboty byłabym tam niestety sama. Jak myślicie, trudno jest na takim monitoringu? Trochę boję się odpowiedzialności, ale stawka jest kusząca i do tego fakt, że pracowałabym we wszystkie dni tygodnia i do tego w soboty, więc zastrzyk finansowy by był, bo tu pracuję tylko 4 dni i to jak się właścicielom zaplanuje, a nie mam stałego rozkładu... muszę zdecydować do środy. Piszcie proszę, jakie mogą być plusy i minusy takiej pracy biorąc pod uwagę fakt, że jestem kobietą, czy się nadam do takiej pracy?
Odpowiedz
#2
Tak się składa, że moja znajoma pracuje na ochronie, ale chyba to trochę inny rodzaj ochrony, bo ona pilnuje budynku jednej z firm. Zerka kto wchodzi, kto wychodzi, zapisuje i tak dalej. Czyli właściwie trochę taki stróż bardziej. Ona jest zadowolona ze swojej pracy, mimo że często musi pracować na noc. Jeśli chodzi o monitoring to sam w zasadzie nie wiem, czy też to należy do jej obowiązków. Wydaje mi się, że to taka praca do ogarnięcia przez kobietę. Gorzej jakbyś miała chodzić po sklepach, supermarketach, centrach handlowych i odstraszać złodziei, bo wtedy różne rzeczy się mogą zdarzyć.
Odpowiedz
#3
W takich miejscach powinni zatrudniać kobiety, bo gdy trafi się jakaś złodziejka i zacznie obszukiwać ją facet, to istnieje prawdopodobieństwo, że złodziejka poda ochronę do sądu o molestowanie. Mam paru znajomych, którzy pilnują sklepów i budynków. Z tego co wiem, nie jest to aż tak odpowiedzialna praca. Gdy coś się dzieje to wręcz mają nie reagować, żeby nic im się nie stało. A są tam tylko po to, żeby odstraszyć potencjalnego złodzieja. Poza tym jest to wymóg ubezpieczyciela , bo w przeciwnym wypadku nie dałoby się ubezpieczyć działalności na określoną kwotę. Między innymi dlatego często zatrudniają na podobne stanowisko emerytów.
Odpowiedz
#4
No właśnie to nie jest taka ochrona typu cieciowanie, gdzie zatrudniają emerytów za grosze i dlatego się stresuję... tam mają poważne podejście, facet jest wykwalifikowanym pracownikiem ochrony i zupełnie inne procedury :/
Odpowiedz
#5
Jeśli masz taką okazję, to bierz. W każdej są jakieś plusy i minusy.. w tej jakichś istotniejszych nie widać - oprócz tego,że jest to praca odpowiedzialna (a jaka praca taka nie jest Duży uśmiech) , ale w głównej mierze przecież to kamery są tam najważniejsze,bo wszystko się nagrywa - Ty raczej nie będziesz miała wyskakiwać z gazem ,czy strzelbą na włamywacza ,bo to do osób monitorujących nie należy (chyba,że masz to w zakresie obowiązków - ale wątpię) ; a największe plusy to już sama wypisałaś. Uśmiech Płeć właściwie nie jest tu istotna.. facet kobietę również może podać do odpowiedzialności za molestowanie :o
Odpowiedz
#6
Tam gdzie ja pracuje w firmie ochroniarskiej są trzy kobiety i chwalą sobie.
Odpowiedz
#7
Ja też się udzielę z racji tego że siedzę w branży ochroniarskiej 5 lat. Co do samego monitoringu to jest to jedno z lepszych miejsc gdzie można trafić. Sam siedziałem na monitoringu w jednym z większych sklepów w mieście przy czym drugi ochroniarz spacerował sobie po sklepie. Moim zadaniem było informowanie go o skrajnych sytuacjach czyli podjęcia próby kradzieży. Z kobietami współpracowałem jedynie na imprezach masowych a tam wiadomo co się wyprawia. Moim zdaniem płeć w tej branży nie gra roli.
Odpowiedz
#8
Obiekt, na którym pracuję, każdej nocy jest pilnowany przez kobietę stróża. Ma ona swoją budkę, w której jest monitoring, a oprócz tego co godzinę, musi nacisnąć takie czujki, rozmieszczone po całym terenie zakładu, zwłaszcza na zewnątrz. Myślę, że praca przy monitoringu nie jest taka zła, zimą przynajmniej nie zmarzniesz, a i wszystko masz na oku bez wychodzenia gdziekolwiek. Z odpowiedzialnością wiąże się każda praca. W tym konkretnym przypadku na pewno dasz sobie radę. Powodzenia !
Odpowiedz
#9
Przez ponad rok pracowałam w ochronie w firmie logistycznej. Praca na luzie, dobra dla kobiety, ale niestety zarobki są słabe.
Odpowiedz
#10
Czy spróbowałaś?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości