Problem imigracji
#1
Jak patrzycie na to, co obecnie dzieje się na świecie i w Europie? Ogromna fala uchodźców z Afryki i Azji zmierza w stronę Europy i na pewno ten 'problem' dotknie także Polskę. Już teraz obserwujemy wzrost liczby Ukraińców starających się o możliwość stałego pobytu w Polsce, a to na pewno dopiero początek. Konflikt na Ukrainie nie wygasa i tym bardziej nie wygasną konflikty na Bliskim Wschodzie. Imigrantów będzie tylko więcej i więcej. Widzicie jakieś rozwiązanie?
Odpowiedz
#2
Póki co Duda nie wyraził zgody na przyjecie uchodźców. Tak podawały media.
Odpowiedz
#3
Moze wiecej emigrantow troche zmieni ten kraj. Moze bedzie wieksza tolerancja.
Odpowiedz
#4
Będzie podobnie jak w dwudziestoleciu między wojennym Uśmiech
Odpowiedz
#5
Nic sie nie zmieni. Emigranci sa u nas od dawna.ale emigrancja do Polski to ostra desperacja.
Odpowiedz
#6
Nic się nie zmieni? Zdziwisz się Uśmiech
Odpowiedz
#7
Oni i my jesteśmy ludźmi, takimi samymi istotami, tylko że oni w tym momencie potrzebują pomocy. Tak samo jak my jej potrzebowaliśmy gdy walczyliśmy z Niemcami czy ZSRR. Zapominamy o tym ze sami byliśmy w takiej samej sytuacji, i nie ma znaczenia że oni są z innej kultury, innej wiary. Pozostają ludźmi którym trzeba pomóc. I powinno się im pomóc a nie przerzucać jak zgniłym jabłkiem. To jest nasz ludzki obowiązek, pokażmy ze jesteśmy ludźmi a nie maszynami potrafiącymi tylko liczyć pieniądze. Nie bądźmy egoistami i pomyślmy o innych którym jest gorzej niż nam.

Od lata państwa afrykańskie były wykorzystywane przez bogate imperia kraju które jeszcze to bogactwo powiększały, kosztem właśnie tych ubogich krajów afrykańskich. Drenowały je z surowców, niewoliły tamtejszych ludzi, pewnie nawet wspierały walki w tamtejszych rejonach, choćby z tego powodu powinny im te państwa teraz pomóc. Wykorzystywać ile się da a gdy tamta druga strona będzie czegoś potrzebowała to odwrócić się plecami do nich i udawać ze się ich nie widzi. Żałosne.

Te państwa gromadzą bogactwo kosztem innych, a gdy konsekwencje zapukają do drzwi udają że nikogo nie ma w domu. Taka polityka.
Odpowiedz
#8
Des i Adrian mają absolutną rację. Ja jednak tu widzę 2 problemy - zewnętrzny i wewnętrzny.

Zewnętrzny - uchodźców przyjąć czy nie? Oczywiście przyjąć chyba, że jest się świnią godną tych, które podczas II WŚ udawali, że nam pomagają a tak na prawdę dzięki ich działaniu tysiące Polaków zginęło w męczarniach.

Wewnętrzny - nie oszukujmy się, rozejrzyjmy się w okół i co widzimy? Tysiące młodych bez pracy, starszych niedożywających emerytury i bezrobotnych na zasiłku (nawet ja byłem 1,5 roku zarejestrowany, ale zasiłku mi nie przyznali), do tego osoby chore nie dostają rent tylko do pracy ich się goni. Mamy chory kraj i przyjęcie uchodźców zwiększy tylko te problemy bo bogacze sobie od dupki nie odejmą. W normalnym kraju to powinno być nie do pomyślenia.
Odpowiedz
#9
No bogacze sobie sami nie zabiorą tylko będa doić tych biednych którzy i tak albo mają na styk, albo nawet mniej. Idea Marksa każdemu wedle potrzeb powinna zainteresować ludzi. Bogaci sie bogacą dla samego bogactwa a cierpią na tym inni.

Co do sytuacji z imigrantami jeszcze, nie ich wina że nasz kraj jest chory. Poza tym, ta cała negatywna propaganda która aż bije po oczach.... robienie z tych ludzi terrorystów, nierobów i leniów...
Podoba sytuacja z Ukraińcami.... sam znam dwie ukrainki, żerowanie na polakach to ostatnie co można im zarzucić i widać że takie opinie je bolą.

Jak już mowiłem bądźmy ludźmi w tym świecie, co niestety jest coraz rzadsze
Odpowiedz
#10
Wiele już zostało powiedziane, ale ja dodam jeszcze od siebie, że Europa jest trochę sama sobie winna. 'Państwo Islamskie' się rozpasało, w Afryce szaleje Boko Haram, a Europa i świat właściwie nic nie robią. Naloty na pozycje islamistów? Czysta hipokryzja. A Irak? A Afganistan? W obu przypadkach zagrożenie było mniejsze a USA i koalicjanci zdecydowali się na atak wojskowy, lądowy. A teraz? Nawet jeśli ktoś od święta śledzi newsy i ogląda wiadomości, to powinien słyszeć o tych wszystkich okropieństwach które się dzieją na terenach opanowanych przez islamistów. Zachód robi tyle co nic, a dziwi się, że jest tak potężny eksodus z terenów Bliskiego Wschodu. Przecież gdyby powstała koalicja wojskowa przeciwko terrorystom Państwa Islamskiego, albo jeszcze lepiej, gdyby do Syrii wkroczyli Amerykanie, gdy jeszcze terroryści nie byli tak silni, to obecnie Syria nie byłaby w 2/3 kompletnie zniszczona, tyle osób by nie zginęło i ten teren nie byłby opanowany przez islamistów, a co za tym idzie, emigracja osób z tych terenów byłaby znacznie mniejsza. Emigracji nie da się wyeliminować zupełnie. Ze względów zarobkowych istniała i istnieć będzie, ale przynajmniej ludzie nie uciekaliby ze swoich domów z powodu wojen. Gdyby rozprawiono się z Boko Haram i Państwem Islamskim odpowiednio wcześnie, to jestem pewien, że obecnie emigracja byłaby przynajmniej o połowę mniejsza niż jest.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości