Przekonanie, które odpowiada za całą nieśmiałość
#1
Pomyśl o tym dokładnie.

- Czy kiedykolwiek czułeś się jak "nie wystarczająco akceptowalny” przez innych ludzi?
- Czy kiedykolwiek martwiłeś się o swój wygląd zewnętrzny?
- Czy kiedykolwiek martwiłeś się o to, że ludzie traktują cię jak samotnika czy przegranego?
- Czy martwiłeś się o to, że inni ludzi "dowiedzą się", że nie jesteś popularny?
- Czy kiedykolwiek chciałeś odizolować się od innych ludzi, ponieważ bałeś się, że poznali by "prawdziwego ciebie," którego nie chcieli by zaakceptować?

Prawie cała twoja nieśmiałość jest napędzana przez to przekonanie, że "nie jesteś wystarczająco dobry "dla innych ludzi. Być może czujesz, że jesteś zbyt nudny, nie rozmowny lub dziwny. Może jesteś zaniepokojony wpływem swojego wyglądu lub czegokolwiek innego na to jak odbierają cię inni.

Z tego powodu, rozwijasz kokon wokół siebie, aby chronić się przed odrzuceniem.

To że jesteś cichy, wycofany i nieśmiały to są mechanizmy ochrony stworzone z obawy przed odrzuceniem. Dlatego być może boisz się wychodzić, aby rozmawiać z innymi i poznawać nowe osoby. Poznawanie nowych ludzi niesie ze sobą możliwość odrzucenia. Możesz być nawet przekonany, że na pewno zostaniesz odrzucony, jeśli spróbujesz.

Więc jak to naprawić?

Budując nowe przekonanie, że ludzie mogą Cię zaakceptować takiego jakim jesteś. Uwierzyć, że inni również nie są doskonali, że są „na tyle dobrzy", aby swobodnie rozmawiać z innymi. Pozwala to na naprawdę otworzyć się na ludzi i tworzyć z nimi normalne relacje. Po prostu bądź sobą.

Czasami twoje życie naprawdę może być do bani i czasami trzeba podjąć odważne decyzje aby zmienić swój styl życia. Jeśli tak jest u Ciebie, to zrób to. Ale bez względu na drogę jaką wybierzesz, musisz przyjąć tę wiarę wewnętrzna, że jesteś godny mieć normalnych znajomych i przyjaciół, że jesteś godny z nimi rozmawiać i zabierać głos w grupie osób. To będzie ważny krok jeśli naprawdę chcesz pokonać swoją nieśmiałość.

Jest to jedna z najważniejszych zmian w myśleniu jakie osoba nieśmiała musi dokonać. Zajęło mi dużo czasu, aby to zrozumieć.
Odpowiedz
#2
No dobra. To jest tak z grubsza powiedziane. Nie dopisałeś jednaj jak to zrobić. A czy wiesz jak za to "budowanie" się zabrać? Czy wiesz CO chcesz budować? Co to znaczy "normalne relacje"?
Słowem: tak, zgadzam się, ale brakuje tu kilku elementów, żeby pozbyć się nieśmiałości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości