Przyjaźń na odległość
#1
W teorii jest to proste i możliwe..
Możemy znaleźć kogoś ciekawego na internetach i nieźle się zakumplować,, co może zaowocować prawdziwą przyjaźnią. Wiadomo!
Czasem jednak zdarzają się sytuacje kiedy blisko przyjaciel, którego mamy zawsze obok, nagle wyprowadza się do innego miasta/państwa. I co wtedy???
Jestem teraz w takiej sytuacji. Mój Przyjaciel wyjechał bardzo daleko i teraz wszystko wygląda gorzej między nami. Często się kłóci ze mną, zaczęliśmy mówić sobie niemiłe rzeczy, których chyba nie powinniśmy w ogóle poruszać..
Do tego często pada oskarżenie w moim kierunku " i tak cię nie ma", ale ja przecież jestem.
Przyszło mi do głowy, że On już nie ma zamiaru wracać i już nigdy go nie zobaczę.
Niby mogłabym pojechać w odwiedziny, ale średnio jestem przekonana czy chcę, gdyż obawiam się, że to będzie takie ostatnie Nasze pożegnanie.
Co by tu zrobić żeby się cokolwiek poprawiło? A może przejdzie z czasem i wrócą jeszcze dobre dni?
Odpowiedz
#2
Myślę, że to zależy od człowieka. Niektórzy po prostu nie potrafią lub nie chcą utrzymywać kontaktów na odległość, bo wolą szukać przyjaźni w nowym środowisku i są zdania, że odległość skutkuje stopniowym zanikiem więzi. Jest to wg nich nieuniknione.
Mnie na szczęście udało się utrzymać taki kontakt na odległość i przyjaźń pomimo mojego wyjazdu przetrwała, z czego bardzo się cieszę, ale coś takiego zawsze polega na równym zaangażowaniu obu stron. Jezeli tego nie ma, chyba jedynym słusznym wyjsciem jest pogodzic sie z tym.
Odpowiedz
#3
Będę walczyć, przyjaźni tak łatwo się nie oddaje ;P
Liczę, że czas pokaże iż niepotrzebnie się martwiłam i zachodziłam w głowę cóż zrobić by było lepiej.
Ogólnie wczoraj miałam gorszy dzień, bo źle się czułam, było ciężko w pracy, a jeszcze na koniec pokłóciłam się z owym Przyjacielem (czy raczej On ze mną).
Dziś jest znacznie lepiej...
Odpowiedz
#4
Ja bym nie dała rady w przyjaźni na odległość, bo potrzebuje przyjaciółki, która jest blisko mnie...
Odpowiedz
#5
Przyjaźń jak najbardziej na odległość się uda, wakacyjne spotkania i te bzdury wszystkie. Wiedzą o tym studenci zaoczni. Przyjaciel jest od słuchania, działa to w dwie strony. A blisko mogą być dobrzy znajomi, którzy nigdy nie będą mieć rangi przyjaciel. Natomiast istnieje możliwość złamania takiej relacji online tylko i wyłącznie wtedy gdy oczekujemy od przyjaciela czegoś więcej i bierzemy pod uwagę przekształcenia się tego w coś więcej.
Odpowiedz
#6
Na pewno się uda, poza tym na miejscu mam jeszcze dwie Przyjaciółki, więc jest ktoś blisko.
Nie mówiąc już o dobrych znajomych, z którymi często się widuje, to takie świry, że humor zawsze poprawią Oczko
Odpowiedz
#7
Ja właśnie chciałam się zaprzyjaźnić z jednym mężczyzną i nie wiem jak często do niego dzwonić, tylko przez telefon rozmawiamy, zastanawiam się czy dzwonić do niego raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie, bo nie chcę się narzucać ani osaczać nikogo.
Odpowiedz
#8
Raz w tygodniu to chyba żadne narzucanie Uśmiech
Odpowiedz
#9
A ja uważam, że przyjaźń na odległość jest możliwa. Zawsze możecie się przecież odwiedzać. Chociaż w moim przypadku wzajemne odwiedzanie się skończyło się zerwaniem znajomości... dopóki ja przyjeżdzałam to było dobrze a jak on miał przyjechać to już przyjaźń się urwała.
Odpowiedz
#10
Ooo a to zazwyczaj facet jeździ do kobiety Uśmiech odważna jesteś Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości