Równouprawnienie i feminizm.
#1
Jakie jest Wasze zdanie na temat rownouprawnienia i feminizmu?

Wiem, że w dzisiejszych czasach kobiety maja wiecej do powiedzenia niz kilkadziesiat lat temu ale nadal spotykam sie z zagorzalymi feministkami, ktore ciągle domagają sie pelnego rownouprawnienia.
#2
Równouprawnienie - jestem za. Feminizm - won Duży uśmiech
#3
"zagorzałymi feministkami, które ciągle domagają się pełnego równouprawnienia."

Chyba same nie wiedzą o co im chodzi, albo mijają się właściwym rozumieniem równouprawnienia. 
Feministki powinny się zająć sytuacją kobiet w np. krajach arabskich.
#4
Kiedyś Feminizm walczył o równouprawnienie kobiet w takim sensie iż żądano by kobieta mogła samodzielnie decydować o swoim życiu, podjąć pracę i zarabiać uczciwie na równi z mężczyzną.
Kobiety walczyły o szacunek dla kobiet i pracy które one wykonują. Dzisiejszy feminizm ociera się coraz bardziej o nazizm, hasła które są nieraz rzucane mają jednoznaczny podtekst. Gdyby poprzedni feminizm istniał nadal to walczono by z prymitywizmem np. islamu gdzie kobietę traktuje się jak przedmiot czasem nawet uznaje się że jest mniej warta od wielbłąda.
Uważam że kobiety powinny mieć równouprawnienie, dobrze też że dostały się do rządów w sejmie itp.
A feminizm to tak naprawdę pranie mózgu, spotkałem takie kobiety, bardziej do siebie zniechęcają i prowokują nienawiść by potem móc krzyczeć że to facet jest zły. Nawet kiedy odnosi się do nich z kulturą i szacunkiem to i tak jest źle.
Także równouprawnienie dla kobiet jak najbardziej tak a feminizm w obecnej formie powinno się albo przekształcić albo zdelegalizować bo robi więcej krzywdy i problemów i wcale nie pomaga w równouprawnieniu dla kobiet.
#5
Ktos kiedyś mi powiedział, że kobiety o równouprawnienie walczyły dawniej, teraz walczą o przywileje i jakieś z kosmosu wzięte rzeczy.
#6
https://pl.wikipedia.org/wiki/Feminizm

Feminizm (łac. femina ‘kobieta’) – ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet. Istnieje wiele nurtów feminizmu, odróżniających się stanowiskami w takich kwestiach jak np. prawa kobiet i płeć kulturowa.

Współcześnie w społeczeństwach zachodnich pod pojęciem feminizmu rozumie się przede wszystkim nowy ruch feministyczny (feminizm drugiej fali), za którego początek uważa się wydanie przez Betty Friedan książki pt. Mistyka kobiecości w roku 1963. Poglądy reprezentowane przez wcześniejszą falę feminizmu (formalne równouprawnienie kobiet) zostały w dużej mierze przyswojone przez zachodnie społeczeństwa i przestały być elementem programu feministycznego.

Podstawą programu feminizmu jest dążenie do emancypacji kobiet i równouprawnienia płci, zarówno pod względem formalnym, jak i faktycznym. Feminizm zajmuje się też problemem kobiecości, konstrukcją płci kulturowej, oraz zwiększeniem udziału kobiet w różnych obszarach życia. Od lat sześćdziesiątych XX wieku wysunięto postulaty dotyczące uwzględnienia roli kobiet w historii, w której pomijano ich dorobek i osiągnięcia[1].


W etap masowego ruchu feminizm wkracza w wieku XIX. Od tego czasu mówi się o trzech „falach” feminizmu. Różnią się one programem i sposobem definiowania „równouprawnienia kobiet”, stąd mówi się również o typach feminizmu (pierwszo-, drugo- i trzeciofalowy).


Feminizm jest ruchem złożonym i w jego ramach wyróżnić można wiele nurtów. Brakuje powszechnej zgody co do kryteriów ich wyróżniania i wielu badaczy wprowadza własne klasyfikacje. Poszczególne nurty nie są jednorodne i często wewnętrznie skonfliktowane. Powszechnie odróżnia się liberalny i radykalny feminizm. Podstawowym kryterium jest tutaj radykalizm postulatów i działań, a także nastawienie reformistyczne, bądź rewolucyjne.


To tak ku przypomnieniu.Uśmiech
#7
Szowinizm tyż? Język
#8
Asia przypomniała o co chodzi i bardzo dobrze. Uśmiech
Nie podoba mi się pseudofeminizm ,który nie ma wiele wspólnego z uświadamianiem ludzi iż kobieta jak i mężczyzna mają równe prawa..
Uświadamiać w tym kierunku ludzi jednak należy,bo jeszcze w NIEKTÓRYCH środowiskach kobieta ma mniejsze prawa niż mężczyzna (tak, w Polsce również Język )
''domagają się pełnego równouprawnienia'' - czy to znaczy,że istnieje niepełne równouprawnienie? Język
#9
Hmmm... Jak się tak zastanowić brzmi sensownie pod warunkiem, że jeszcze znalazły byście feministów to byłbym nawet w stanie to kupić Język
#10
Ruch feministyczny przerodził się w dzisiejszych czasach w coś co pierwotnego feminizmu nie przypomina za grosz, tak jak już wyżej zostało napisane.
A równouprawnienie nie istnieje i nigdy nie będzie istniało, ponieważ kobieta i mężczyzna różnią się od siebie, zarówno fizycznie psychicznie jak i mentalnie. Dążąc do wyimaginowanego równouprawnienia zawsze ktoś będzie miał więcej praw na korzyść drugich i odwrotnie. To tak jakby mężczyzna w ramach równouprawnienia miał zacząć dziecko karmić piersią, a jego żona w tym czasie miała iść do pracy w szybie kopalnianym - role odwrócone a równouprawnienia nadal nie ma Oczko


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości