Różnice wieku i jej granice.
#1
Istnieje coś takiego jak miłość między dwiema osobami mające bardzo dużą różnicę lat? Kiedy mówicie, że ktoś jest z "tatusiem/mamusią"? Czy różnica wieku jest dla Was ważna? Dlaczego?
Odpowiedz
#2
Wg mnie to liczy się tutaj to, co w każdym związku, czyli uczucie, ale też, czy ta relacja jest bardziej partnerska, czy rodzicielska. Taki związek jest możliwy (taka miłość) i mam taki przykład w dość bliskiej rodzinie - 16 lat różnicy, bardzo fajne, szczęśliwe małżeństwoOczko
Odpowiedz
#3
Jak dla mnie roznica powyzej 10lat to roznica nie do przeskoczenia. To juz tak jakby inne pokolenie, wiec odpada taki zwiazek. Niby liczy sie uczucie ale rozum i racjonalne podejscie wazniejsze..
Odpowiedz
#4
Można. Świat jest różnorodny.
Sama powtarzam, że ktoś jest dla mnie za młody na przykład Oczko
Ale - znam osoby o dużej różnicy wieku - szczęśliwe. Fakt, że różnie to nieraz wygląda na zewnątrz - taka młoda osoba z dużo starszą, jednak nie powinno się patrzeć na to, jak coś wygląda, ale jakie jest.
Odpowiedz
#5
No ja nie wyobrażam siebie z 10 lat starszą czy młodszą.
Odpowiedz
#6
Tak nie powinno sie patrzec ale te zbytnie roznice bardzo sie żucaja w oczy i tak kazdy patrzy.
Odpowiedz
#7
Jak jedna osoba jest starsza od drugiej o 20 lat to mam wrażenie, że idzie "tatuś" z córką albo "mamusia" z synem. Nie wiem czy naprawdę między nimi jest miłość, dosyć często słyszy się, że są razem bo młodszej osobie chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Ale tym bardziej osoba idzie do przodu z wiekiem, to różnica ileś lat, zawsze biorę pod uwagę kwestię psychologiczną, jest nieomal nieodczuwalna, np. między 70-latkiem a 80-latkiem, jaka może być różnica? Chyba że jest pod względem osobowości. Osobiście nie wyobrażam sobie spotykać się z jakimś 18-latkiem czy 19-latkiem, który jeszcze zachowuje się jakby był dzieciakiem ani spotykać się z kimś kto jest starszy ode mnie więcej jak 3 lata, ponieważ tym starsi, tym bardziej im się spieszy do znalezienia sobie przyszłej żony i myśli o dzieciach. Zresztą jeżeli osoba jest wiele lat starsza ode mnie, to czuję się bardziej jako siostra, ponieważ zawsze między nami jest pewna bariera, ja mam swoje zainteresowania, swoje myśli na dzień dzisiejszy, a on ma już inne, bardziej czysto dorosłe. Na wszystko przyjdzie sam czas, dlaczego miałabym się zmusić do pewnych rzeczy, gdy nie czuję się gotowa? Mam całe życie przed sobą i na wszystko zdążę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kiedy zazdrość przekracza granice? Shaken 2 1,640 18-01-2015, 21:36 PM
Ostatni post: Scrooge

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości