Sprawa Ukrainy
#1
Tak szkoda tych ludzi!
Walczą o podstawowe prawo - o wolność.
I czekam mocno, aż w końcu odpowiednie osoby na wysokich stanowiskach podejmą jakąś decyzję o wsparciu walczących.

Liczę też, że już niedługo sprawa zostanie pozytywnie zakończona.

Rozumiem, a przynajmniej staram się zrozumieć polityczne uwarunkowania reakcji UE na walki na Ukrainie.
Dochodzę jednak do wniosku, ze reakcja musi być!

Co myślicie na ten temat?
Odpowiedz
#2
Polityka... Cóż, może ewentualnie reakcja ze strony Polski być powinna, ale bez przesady, nie powinniśmy nakładać na Ukrainę embargo, bo tylko na tym sami stracimy. Nie jestem na bieżąco w sytuacji politycznej, ale... nie lepiej byłoby czekać na reakcję całej Unii, zamiast kombinować jako Polska? Bo reakcja mogłaby wyjść nam nosem.

Co do ich walki o wolność... faktem jest, że na Ukrainie jest kilka razy gorzej niż u nas, nie można się dziwić protestującym. Moim zdaniem, niech walczą o swoje prawa a i tak jest duża szansa, że w końcu wybuchnie tam wojna domowa.
Odpowiedz
#3
Ja myślę nieco inaczej. Przede wszystkim nie rozumiem po co my się tam mieszamy, chyba tylko po to by Radeczek mógł zabłysnąć. Ukraina zawsze sobie była i była sobie Rosja i była sobie Unia. Oni ani w lewo ani w prawo, dla ich dobra niech wrócą do takiego stanu rzeczy. Media oczywiście pokazują tą całą akcje w sposób pro unijny.
Odpowiedz
#4
Myślę, że brak reakcji ze strony Unii to jakby przyzwolenie na takie działania.

Ileś lat temu Polacy walczyli o wolność...
Odpowiedz
#5
O wolność? Sami Janukowycza wybrali. Wolność to oni mieli jak nie musieli wybierać albo unia albo Rosja.
Odpowiedz
#6
A teraz go nie chcą i powinni móc go odwołać.
Odpowiedz
#7
Ludzie chcą lepiej żyć po prostu a walką osiągną cel.Media to chłam zawsze wyolbrzymią problem i trochę dorzucą od siebie.
Odpowiedz
#8
Osiągnęli cel Uśmiech wydaje mi się,że teraz to będzie bardzo częsty widok na Świecie.Ludzie są świadomi tego,że protestami mogą osiągnąć wiele...tylko szkoda,że muszą być tego ofiary..
Odpowiedz
#9
(20-02-2014, 10:40 AM)Asia napisał(a): A teraz go nie chcą i powinni móc go odwołać.

To ja tylko przypomnę co było jak chcieliśmy odwołania Rostowskiego czy chociażby prezydent Warszawy Gronkiewiczowej. Udało się? Tusk ogłosił, że nawet jeżeli w referendum większość opowie się za odwołaniem to i tak obejmie czasowe stanowisko prezydenta, aż do następnych wyborów. Czy my jesteśmy godni by nieść kaganiec wolności Ukrainie? Czy to czysta hipokryzja?
Odpowiedz
#10
Dobre spostrzeżenie, Piotr.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości