Stres. Jak sobie z nim radzicie?
#1
Jako że w dzisiejszym świecie ciągle jesteśmy narażeni na oddziaływanie stresu i jest on jednym z głównych powodów zwiazanych z zachorowaniami, moje pytanie brzmi: Jak WY sobie radzicie ze stresem? Jakie macie sposoby na odstresowanie? :-)
Odpowiedz
#2
Najlepszy jest ruch zwłaszcza na świeżym powietrzu. Intensywny wysiłek fizyczny jakikolwiek, czyli to co nam sprawia przyjemność. W moim przypadku to jazda na rowerze albo tenis stołowy. W przyszłym sezonie zamierzam wrócić do tenisa ziemnego. Ze względu na to że mieszkam na wsi to najwięcej przyjemności sprawiają mi prace związane z utrzymaniem porządku wokół domu, czyli np koszenie trawy jak Forrest Gump

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Nie radzę sobie. Dlatego choruję Język

Najczęściej gierczę. Wysiłek fizyczny nie zawsze mi pomaga zagłuszyć myśli Zdezorientowany
Odpowiedz
#4
(29-11-2019, 16:32 PM)Silent napisał(a): Nie radzę sobie. Dlatego choruję Język

Najczęściej gierczę. Wysiłek fizyczny nie zawsze mi pomaga zagłuszyć myśli Zdezorientowany

Hmmm... a próbowałeś innych rzeczy na odstresowanie?
Odpowiedz
#5
Z tymi myślami trzeba się zmierzyć. Zrobić porządek w głowie. Miałem tak samo. Były tak natarczywe że czułem się ja prof. Nash ze swoimi urojeniami.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#6
(29-11-2019, 16:53 PM)vlad1431 napisał(a): Z tymi myślami trzeba się zmierzyć. Zrobić porządek w głowie. Miałem tak samo. Były tak natarczywe że czułem się ja prof. Nash ze swoimi urojeniami.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Nie kazdy potrafi rozprawic sie z targajacymi go emocjami. A kto to potrafi to szacunek wielki dla niego. :-)
Odpowiedz
#7
Samemu to raczej mało prawdopodobne

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
(29-11-2019, 17:12 PM)vlad1431 napisał(a): Samemu to raczej mało prawdopodobne

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Racja
Odpowiedz
#9
Trzeba zmienić myślenie uświadomić sobie, że nasze odczucia, to co o sobie myślimy zależy od głównie od naszych myśli. Na wiele rzeczy, którymi się stresujemy nie mamy wpływu trzeba się z nimi pogodzić. Skoro nie jesteśmy w stanie ich zmienić to stresowanie się tym w niczym nam nie pomoże. Wiem, że to tak łatwo brzmi, ale gorzej to zrobić. Sama od niedawna zaczęłam obserwować swoje nawyki myślowe i zauważyłam jak wielki wpływ maja na moje samopoczucie.
Odpowiedz
#10
(29-11-2019, 20:02 PM)Monikaa_ napisał(a): Trzeba zmienić myślenie uświadomić sobie, że nasze odczucia, to co o sobie myślimy zależy od głównie od naszych myśli. Na wiele rzeczy, którymi się stresujemy nie mamy wpływu trzeba się z nimi pogodzić. Skoro nie jesteśmy w stanie ich zmienić to stresowanie się tym w niczym nam nie pomoże. Wiem, że to tak łatwo brzmi, ale gorzej to zrobić. Sama od niedawna zaczęłam obserwować swoje nawyki myślowe i zauważyłam jak wielki wpływ maja na moje samopoczucie.
Dokładnie! :-) Czasem sami wprowadzamy sie do takiego stanu. Nie warto ciagle wszystkim sie martwić czy przejmować. Lepiej czasami sobie odpuścić. Będzie co ma być. :-) ja staram sie widziec pozytywy w tych trudnych sprawach sytuacjach. Dostosowuje też rozwiazanie do danej stresujacej sytuacji. Przy gorszym dniu wyladowuje sie na muzyce słucham "mocnych" kawałków i stopniowo przechodze w lagodniejsze utwory czasem przy tym tańcząc hehe, przewaznie pomaga. Liczenie do 10 lub wdech - wydech nie jest skuteczne w moim przypadku. Jeśli sie czegos obawiam - staram sie przypominac rzeczy śmieszne, odganiam złe mysli. Niestety są też dni gdy nic nie pomaga i wtedy najzwyklej w swiecie musze sobie pokrzyczeć Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości